HUVENTUD NASTAVLJA DA MELJE: Španci maksimalni u Partizanovoj grupi!

14.10.2020

18:18

Košarkaši Huventuda pobedili su Bahčešehir rezultatom 91:72 u trećem kolu Grupe A Evrokupa.

RepublikaFoto: KK Partizan
KK Partizan - KK Huventud

Huventud je došao do treće pobede u isto toliko odigranih kola, dok je turski klub upisao treći poraz.

U drugom meču trećeg kola ove grupe desilo se ubedljiv poraz srpskog predstavnika.

Već posle prvih deset minuta moglo se naslutiti pitanje pobednika, pošto su Španci napravili prednost od +12.

Bahčešehir je uspeo da do poluvremena smanji zaostatak, ali se ponovo "raspao" u trećoj četvrtini posle koje je bilo +18 za goste.

Ante Tomić je vodio svoju ekipu do pobede sa 21 poenom i osam skokova. Dimitrijević je imao 13 poena i osam asistencija, a dabl-dabl je upisao Birgander sa deset poena i 11 uhvaćenih lopti.

Erik Grin je bio najefikasniji kod domaćina sa 14 poena, dok je jedan manje imao Akpinar.

U četvrtom kolu, 20. oktobra, Huventud dočekuje Veneciju, a u Turskoj gostuje Partizan.

U Grupi C Lijetkabelis našeg trenera Nenada Čanka poražen je izuzetno ubedljivo protiv Lokomotive Kubanj.

Ruski tim je sa gostovanja odneo pobedu od 105:76 (+29) i upisao drugu pobedu u sezoni, dok Lijetkabelis i dalje nema nijednu.