NEIZVESNO U PODMOSKOVLJU: Nedović se nije pokazao, a meč je rešen u poslednjem minutu

02.10.2020

19:41

Panatinaikos je gostovao Himkiju.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Nemanja Nedović protiv Himkija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Himki u Podmoskovlju u prvom kolu nove sezone Evrolige. Atinjani su u neizvesnoj završnici došli do pobede od 78:76 (24:17, 17:22, 18:23, 19:14).

Najveću prednost na utakmici su imali igrači Panatinaikosa koji su još u prvoj četvrtini imali 13 poena viška, ali su se Rusi brzo vratili u igru i do samog kraja je bilo veoma neizvesno. U poslednji minut meča se ušlo rezultatom 76:73 za PAO, a onda je Markus Foster pogodio dva penala za +5. Međutim, 27 sekundi pre kraja je Dairis Bertans pogodio trojku, ali igrači Himkija nisu uspeli da se domognu produžetka kasnije u poslednjem napadu koji je šutem za dva pokušao da reši još jednom Bertans.

Grčki tim je do prvog trijumfa predvodio Janis Papatreu sa 16 poena, Mitoglu je dao 12 koševa, Bentil 11, a Bohoridis i Foster po 10 poena. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović je za pola sata na terenu upisao sedam poena i četiri asistencije.

Sa druge strane, prednjačio je Devin Buker sa postignutih 15 poena, Dairis Bertans je ubacio 14, Miki je dodao 12, dok je dvocifren bio i Zajcev sa 11 poena.