NESREĆAN PORAZ PARTIZANA NA STARTU EVROKUPA: Crno-beli prokockali ogromnu prednost, Huventud slavio posle neverovatnog preokreta!

30.09.2020

18:19 >> 20:47

Košarkaši Partizana su izgubili od ekipe Huventuda u prvoj utakmici ovogodišnjeg izdanja Evrokupa rezultatom 85:82 posle dramatičnog meča u Španiji.

RepublikaFoto: KK Partizan
Partizan - Huventud

Izabranici Vlada Šćepanovića u praktično izgubili dobijen meč, vodili su od starta druge četvrtine, do poslednjeg minuta, ali nisu imali snage za završnicu.

Huventud je odlično počeo utakmicu i u 2. minutu vodio je sa 7:0. Prva četiri poena za domaće postigao je Ante Tomić.

Nekako je Šćepanović podigao svoje izabranike, uspeli su da povežu dva dobra poseda i da odigraju dobru odbranu, prišli na dva poseda zaostatka, pa su prvu deonicu završili sa 21:17 u korist Huventuda, gde je Gordić jedini bio raspoložen za igru.

U drugom kvartalu nije bilo ni traga od bledog Partizana sa starta meča.

Partizan je potpuno "samleo" Huventud u njihovoj dvorani, počeli su sa 8:0, Pejdž i Tomas su razdrmali saigrače, potom se nadovezao i Jaramaz sa 7 ludih poena i crno-beli su za tren oka imali dvocifrenu prednost.

Košarkaši Partizana nisu uspeli da zadrže na poluvremenu, ali je svakako vođstvo od 48:40 zadovoljilo novog stratega Partizana. U nastavku, videli smo malo napetiji meč, po čvrstini je ličio na prvu četvrtinu, ali je Partizan dosta bolje igrao.

Domaći igrači i publika su sve češće vršili pritisak na sudije, ne bi li što pre istopili visoku prednost Partizana, što se na kraju i dogodilo.

U poslednjoj deonici se Partizan potpuno raspao. Pogodili su domaći igrači neke teške šuteve i za tren oka se dvocifrena prednost prepolovima, pa je na semaforu stajalo 77:72, a onda je usledila rezultatska klackalica, pa smo u poslednja dva minuta ušli sa 82:81 u korist Partizana.

Do kraja crno-beli nisu uspeli da postignu nijedan poen, ali su napravili niz grešaka koje su ih na kraju koštale poraza iz gore pomenute situacije, pa je Huventud slavio sa 85:82.

Najefikasniji igrač je bio Pau Ribas sa 18 poena, 10 na poluvremenu i važnim slobodnim bacanjima u finišu. Pratili su ga Morgan i Dimitrijević sa po 14 postignutih poena.

U redovima Partizana istakao se Rašon Tomas sa 15 poena, po 12 su imali Gordić i Jamaraz, a 9 je ubacio Kodi Miler Mekintajer.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

IV ČETVRTINA HUVENTUD - PARTIZAN 85:82

10 . minut - Vodi Huventud prvi put posle prvog dela druge četvrtine! Kraj! Partizan je izgubio!

9. minut - Gledamo pravu dramu, posle poena Ante Tomića samo 1 poen prednosti za Partizan!

7. minut - Pogađa Trifunović iz neugodne situacije! Velika borba na terenu!

5. minut - Laki poeni Huventuda, Jaramaz pogađa posle prodora! Ventura pogađa jako bitnu trojku za domaće!

3. minut - Ponovo Morgan, vraća Tomas!

2. minut - Novi poeni za Morgana, stao je napad Partizana, Jaramaz promašuje za 3!

1. minut - Počela je četvrta četvrtina! Kreću serijom 7:2 u ovom delu meča, a velike zasluge idu Nenadu Dimitrijeviću!

KRAJ III ČETVRTINE HUVENTUD - PARTIZAN 61:71

10. minut - Dobra igra Partizana, na kraju trećeg kvartala dvocifrena prednost!

9. minut - Sjajna akcija Partizana koju u delo sprovodi Janković, vraća Ribas posle prodora!

7. minut - Dimitrijević smanjuje prednost Partizana, nova trojka za Huventud!

6. minut - Goridić za tri, a potom nova trojka Morgana!

5. minut - Razigrao se i Rašon Tomas, prazan hod Huventuda!

3. minut - Nastavlja Partizan sa sjajnom igrom, ima najveću prednost na meču! Prvo je Trifunović pogodio trojku, pa Jaramaz bacanja, a onda je poentirao i Mekintajer.

1. minut - Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ II ČETVRTINE HUVENTUD - PARTIZAN 40:48

10. minut - Jaramaz pogađa za 2+1, Ribas pogađa na samom isteku vremena... Partizan je postigao neverovatnih 31 poen u drugom kvartalu!

8. minut - Nastavlja Huventud da insistira na šutu sa distance, i to im ide od ruke! Pogađa Brodzijanski, vraća Jaramaz trojku uz faul!

6. minut - Pejdž uvećava prednost Partizana! Ali, vraća Ribas! Potom još jedna trojka Pejdža!

5. minut - Poentira Erik Mika, pa trojka Mekintajera!

4. minut - Dimitrijević pogađa za 3  i izjednačenje! Prethodno je poentirao Morgan!

3. minut - Prvi poeni za Dangubića, vodi Partizan! A potom sjajna akcija Gordića i Jankovića!

2. minut - Povezao je Partizan svoje redove, Janković ponovo dobija duel pod košem!

1. minut - Poeni za Nikolu Jankovića koji je jedni raspoložen pored Gordića u ovim trenucima, međutim, potom jeftino prodaje loptu!

KRAJ I ČETVRTIN2 HUVENTUD - PARTIZAN 21:17

10. minut - Huventud održava prednost sa distance, pogađa za 3 Ventura, Gordić vraća koji je jedini raspoložen u redovima Partizana!

7. minut - Popravio je Partizan odbranu, ali dobro kombinuju igrači Huventuda! Sjajan potez Gordića, prošetao se kroz reket protivnika, a potom još jedan kojim je iznudio slobodno bacanje!

5. minut - Šćepanović reagovao tajm-autom, Janković pogađa za 3 poena! Tomas pogađa uz kontakt!

3. minut - Erik Mika postiže prve poene za Partizan! Novi poeni Tomića!

2. minut - Sjajna kombinacija Huventuda, novi poeni za Tomića, Dangubić promašuje za 3, Basus s druge strane precizan!

1. minut - Ante Tomić otvara meč poenima, rizikovao je povredu, na kraju, srećom sve prolazi bez većih problema! Partizan je protraćio dva napada!

Meč je počeo minutom ćutanja u čast Majkla Odža!

Crno-beli počinju evropsko takmičenje gostovanjem kao i prošle godine, sa novim trenerom i starim ambicijama.

Vlado Šćepanović će pokušati da ponovi uspeh iz protekle sezone koja je prekinuta usled pandemije koronavirusa.

Biće to duel bivših evropskih šampiona, a Partizan je kao što znate, upravo protiv Huventuda 1992. godine postao šampion.