Sjajni Štimac u pobedi Efesa!

30.10.2017

19:10

Košarkaši Efesa su posle startnog neuspeha od Karšijake vezali tri trijumfa u ligi, a poslednji u nizu protiv Bujukčekmečea sa 94:75. Tim iz Istanbula u Evroligi ne zna za pobedu posle četiri odigrana kola, ali im u prvenstvu ide dobro.

RepublikaFoto: instagram.com/stimac51vladimir/?hl=sr
Vladimir Štimac
U prvom poluvremenu viđen je egal utakmica, da bi se u nastavku igra gostiju potpuno raspala.

U prilog tome govori i treća četvrtina, koju su "pivari" rešili u svoju korist sa 31:12.

Posle tih 10 minuta nije bilo dileme ko će se radovati, pa su izabranici Velimira Perasovića ostvarili trijumf u četvrtom kolu turskog šampionata.

Odličnu rolu je imao Vladimir Štimac, koji je u sigurnoj pobedi došao do dabl-dabl učinka od 11 poena i 12 skokova. Najefikasniji u redovima Efesa bili su Erik Mekolum sa 21 poenom i Riki Lido sa 19.

Tim iz Istabula ima učinak od 3-1 i zauzima drugo mesto u turskom prvenstvu.