PREOKRET: Adetokumbo razbio Orlando, Milvoki poveo u seriji!

19:57

Milvoki Baksi poveli su sa 2:1 u prvoj rundi plej-ofa protiv Orlando Medžika.

Janis Adetokumbo

Baksi su slavili rezultatom 121:107.

Od početka se videlo da će tim sa najboljim skorom u ligi lako rešiti ovaj meč. Janis je dominirao u prvoj četvrtini i imao je 14 poena, uz šut iz igre 6/6. Baksi su imali +8 posle prvih 12 minuta, a u drugoj četvrtini su još više dodali gas. Dobili su drugu deonicu sa 39:20 i na odmor otišli sa čak +27.

Tu je sve bilo jasno. Prvo poluvreme obeležila je tuča Marvina Vilijamsa i Džejmsa Enisa.

Orlando je dobrom igrom u trećem kvartalu postigao 34 poena, ali odbrana nije bila na svom nivou pa su samo malo uspeli da smanje zaostatak na 22 poena. Dobro su otvorili poslednju četvrtinu i došli na zaostatak od 12 poena. Baksi su lako priveli utakmicu kraju i poveli u seriji.

Najbolji na meču bio je aktuelni MVP Janis Adetokumbo, koji je upisao 35 poena, 11 skokova, 7 asistencije, 2 ukradene lopte i jednu blokadu. Pratili su ga Midlton sa 17, Lopez sa 16 i Bledso sa 14 poena.

U poraženoj ekipi istakli su se Ogustin sa 24 poena, kao i Vučević i Ros sa po 20 poena.