(VIDEO) MELOUN ČUVA EKIPU ZA PLEJ-OF: Rezervisti Denvera umalo iznenadili moćne Lejkerse - Jokić u laganom ritmu!

11.08.2020

07:14

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Los Anđeles Lejkersa 124:121.

Nikola Jokić

Koš za pobedu u poslednjim sekundama utakmice postigao je Kajl Kuzma ubacivši trojku pri rezultatu 121:121.

Srpski košarkaš Nikola Jokić, zajedno sa ostalim starterima, proveo je na terenu tri i po četvrtine i u poslednjoj nije igrao, pa su šansu imali igrači s klupe.

Rezerve Denvera pružile su odličan otpor prvom timu Lejkersa i na kraju su umalo iznenadili Lebrona Džejmsa i ekipu. Na dva minuta do kraja imali su +5 (119:114), međutim prvoplasirana ekipa Zapada uspela je da preokrene.

Jokić nije mnogo forsirao i za 25 minuta na terenu ostvario je učinak od 12 poena, četiri asistencije i jednog skoka, uz 4/7 iz igre i 2/2 s linije za slobodna bacanja. Nikola je izašao iz igre na 3:06 do kraja treće deonice i nije se vraćao.

Starteri Denvera, Mari, Milsap, Porter i Kreg proveli su slično vreme na terenu i takođe nisu igrali u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Pi Džej Dozir sa 18 poena, četiri skoka i četiri asistencije, Monte Moris je dodao 14, kao i Mari, dok je Milsap ubacio 13 poena.

Lejkerse je predvodio Lebron Džejms utakmicu završivši sa 29 poena i 12 asistencija za 38 minuta, Entoni Dejvis sa 27 poena i Kuzma sa 25.

Nagetsi mogu da budu ponosni utakmicom jer je druga postava umalo pobedila startere najbolje ekipe Zapada.

Denver do kraja ima još dve utakmice, protiv Klipersa i Reptorsa, a Lejkersi jednu – protiv Sakramento Kingsa.