(VIDEO) ZVEZDA SE SMRZLA U RUSIJI: Himki naneo drugi poraz crveno-belima u Evroligi

24.10.2017

17:03 >> 18:59

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Himkija 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23) u meču 3. kola Evrolige.

RepublikaFoto: euroleague.net
Marković je briljirao na meču sa Zvezdom

Crvena zvezda posle tri kola ima pobedu i dva poraza, a u četvrtak će na svom terenu igrati protiv Makabija. Himki je ostvario i treću pobedu, a u narednom kolu gostuje Olimpijakosu.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde je bio Milko Bjelica sa 15 poena, dok je Džejms Feldin dodao 14. Tejlor Ročesti je ubacio 13, a Matijas Lesor 12.

U pobedničkom timu najbolji je bio Džejms Anderson sa 24 poena, dok je Aleksej Šved dodao 18. Srpski košarkaš Stefan Marković je postigao 10 poena.

Zvezda je dobro ušla u meč. Raspoloženi su bili Feldin sa 12 poena i Bjelica, pa su crveno-beli prvih 10 minuta rešili u svoju korist, 28:20.

Himki je u drugoj četvrtini zaigrao angažovanije i došao do izjednačenja, 35:35, ali je Zvezda poenima Nikola Radičevića sa linije za slobodna bacanja pet sekundi pre poluvremena došla do 44:43.

Zvezda je poenima Bjelica na samom početku treće četvrtine povela 46:43, ali je usledio pad u igri gostiju. Himki je zaigrao angažovanije, razigrao se Šved, pa je domaći tim poveo 60:48. Himki je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 64:55.

Jovanović je sa četiri vezana poena na početku četvrte deonice smanjio na 64:59, ali je potom napravio nesportski faul i dozvolio je domaćem timu ponovo da se odlepi. Zvezda je u finišu prišla na 78:74, ali je domaći tim uspeo ponovo stekao nedostižnu prednost i stigao je do pobede.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Kraj utakmice. Himki je slavio sa 85:78

39. minut - Zvezda pred porazom. Himki vodi 85:76

38. minut - Anderson pogađa sa linije slobodnih bacanja za 81:74

37. minut - Nova serija Zvezde od 5:0. Crveno-beli se vraćaju u meč, 78:74

36. minut - Anderson trojkom na asistenciju Dženkinsa prekida seriju Zvezde.

35. minut - Zvezda je smanjila prednost Himkija, 75:69.

33. minut - Himki ponovo stiže do dvocifrene prednosti. Šved briljira u nastavku meča, 72:61.

31. minut - Serija Zvezde na startu poslednje četvrtine, 64:59

III četvrtina

30. minut - Ruski klub sa plus 9 ulazi u poslednju četvrtinu, 64:55

28. minut - Himki održava dvocifrenu prednost. Domaći vode 62:52

Lesor zakucava pored igrača Himkija

24. minut - Himki stiže do dvocifrene prednosti, 60:48

22. minut - Nova serija domaćeg tima. Himki ima najveću prednost od početka meča, 51:46

21. minut - Himki ponovo vodi, 48:46.

II četvrtina

20. minut - Crvena zvezda posle prvih 20 minuta vodi 44:43.

18. minut - Rezultatska klackalica. Zvezda vodi 39:38.

16. minut - Domaći stižu do izjednačenja, 35:35. Klupa Zvezde traži tajm-aut

15. minut - Himki se približio Zvezdi 30:33

12. minut - Serija od 4:0 za goste. Zvezda vodi 32:25

11. minut - Serija domaćeg tima na startu druge četvrtine od 5:0

I četvrtina

10. minut - Zvezda posle prvih 10 minuta vodi 28:20

9. minut - Crvena zvezda je stigla do najveće prednosti u prvoj četvrtini. Crveno-beli pogađaju iz svih pozicija za 26:18.

8. minut - Nova serija Zvezde. Gosti vode 15:17

6. minut - Himki prvi put vodi na utakmici. TV tajm-aut. Domaći vode 11:9

5. minut - Serija Himkija. Domaći su napravili seriju od 6:2 i smanjili vođstvo Zvezde na 6:9

2. minut - Fantastičan početak Zvezde. Crveno-beli vode 7:0. U strelce upisuju Feldin, Lesor i Ročesti

1. minut - Utakmica je počela

TOK MEČA

18:30
- Sve je spremno za početak meča

Himki je u prva dva kola ostvario dve pobede, dok Zvezda ima pobedu i poraz.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dušan Alimpijević izjavio je da se gostovanjem kod Himkija nastavlja žestok ritam utakmica i da će njegov tim učiniti sve što može kako bi se pokazao u pravom svetlu.

- Igramo protiv izvanrednog sastava, Himki je svojim potezima tokom prelaznog roka pokazao da ne želi i neće biti tek učesnik Evrolige. Sa rosterom koji predvodi Aleksej Šved, imaju ozbiljne namere u VTB i Evroligi. Tu je i naš Stefan Marković, jedan od najboljih plejmejkera u Evropi i igra u oba pravca podjednako dobro, Čarls Dženkins, koji je toliko puta pokazao kvalitet, ali i osobinu koju nemaju mnogi stranci – da je spreman da se podredi timu u potpunosti - rekao je Alimpijević.