"Parni Valjak" melje! Italijani nisu imali šta da traže u Beogradu, ubedljiva pobeda Partizana nad Trentom!

04.03.2020

19:41 >> 21:50

Košarkaši Partizana savladali su Trento 91:75 u poslednjem, šestom kolu grupe E TOP 16 faze Evrokupa.

Ognjen Jaramaz protiv Trenta

Počelo je velikom serijom "crno-belih" 12:3 pomoću koje su sredinom prve deonice stigli i do dvocifrene prednosti koju su na kraju četvrtine uspeli i da ispuste.

Trento se dobrom igrom vratio u meč i poveo nakon prvih deset minuta - 22:21.

Usledio je žestok odgovor izabranika Andree Trinkijerija koji su najviše zahvaljujući raspoloženom Jaramazu prvo preokrenuli rezultat, zatim došli do dvocifrene prednosti koja je na poluvremenu pala na svega šest poena zahvaljujući poenima Noksa italijanske ekipe u završnici - 45:39.

U trećoj četvrtini nismo videli velike padove u igri domaćina koji je sve vreme držao stvari na parketu pod kontrolom, pa se pred poslednju četvrtinu otišlo na odmor sa deset poena prednosti za Partizan - 63:53.

Košarkaši Trenta nisu imali snage da se vrate u meč nakon toga, što je Partizan maksimalno iskoristio kako bi na kraju ostvario ubedljivu pobedu pred svojim navijačima - 91:75.

Ognjen Jaramaz je postigao 19 poena, Volden i Tomas dodali su još 13, dok je Janković postigao 11 uz šest skokova i sedam asistencija. Dvociren je bio još i Uroš Triufunović sa 10 poena.

Tako su "crno-beli" stekli prednost domaćeg terena u nastavku takmičenja gde ga u četvrtfinalu dočekuje Uniks, a u polufinalu pobednik meča Promiteas - Tofaš.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

PARTIZAN - TRENTO 91:75

IV ČETVRTINA: (28:22)

10.minut - Uroš Trifunović siguran oba puta sa linije penala. Na drugoj strani nova trojka Krefta. Džejms Mekadu je pogodio za dva i to je poslednji poen na ovoj utakmici

Markus Pejdž

9.minut - Još jedna trojka Blekmuna, sada Mekadu prekida njegovu seriju poena

8.minut - Prekida se serija Partizana, Kelijeva dvojka. Sada poeni Birčevića za dva, dok je Blekmun pogodio trojku za goste

7.minut - Kori Volden polovičan sa linije penala, crno-beli povećavaju prednost. Uroš Trifunović krade loptu, pogađa za dva uz faul. Iskoristio je slobodno bacanje

6.minut - Serija trojke na obe strane! Janković za Partizan, Noks za Trento

5.minut - Četiri poena Korija Voldena u jednom napadu. Pogodio je trojku uz faul i dodatno slobodna bacanje koje je iskoristio

Novica Veličković

4.minut - Keli pogađa dvojku za goste, dobra odbrana Trenta, ali sada Keli nije pogodio trojku

3.minut - Brza igra na obe strane. Dva poena Noksa i trojka Pejdža! Nema sada dvojke Foraja, ali nema ni trojke Trifunovića iz kornera

2.minut - Blekmun je promašio trojku, faul Paskola nad Tomasom nakon ofanzivnog skoka. Siguran oba puta sa linije penala Tomas

1.minut - Foraj otvara poslednju deonicu dvojkom, na drugoj strani zakucavanje Trifunovića. Dobra odbrana Partizana i dva poena Nikole Jankovića

III ČETVRTINA: (18:14)

10.minut - Duel Veličkovića i Paskola, nije pogodio kapiten Partizana. Na drugoj strani je upravo Paskolo pokušao, ali nije pogodio. Blekmun je promašio za tri, dobra odbrana Mekadua. Lep pas Veličkovića i otvorena pogođena trojka za Ognjena Jaramaza!

Džejms Mekadu

9.minut - Faul Birčevića nad Kelijem, biće slobodna bacanja za njega. Bio je polovičan sa linije penala.  Ponovo nije pogodio za tri Stefan Birčević. Sada faul Pejdža nad Kreftom koji je bio siguran oba puta

8.minut - Trojka Blekmuna, prekida seriju Partizana. Na drugoj strani 2/2 sa penala Markus Pejdž. Dva poena za Miana. Borben je bio Mekadu, bacio se za loptu u aut, ali ipak je ostala u posedu Trenta

7.minut - Promašene dvojke na obe strane, prvo Kreft, a potom i Tomas. Mekadu polovičan sa linije penala, ofanzivan skok Birčevića. Jaramaz mu šalje pas, ali iskusni centar nije pogodio trojku

6.minut - U svom stilu Ognjen Jaramaz pogađa pod faulom. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje

5.minut - Keli se zbunio u napadu gostiju, vreme je isteklo i lopta je za Partizan

Uroš Trifunović

4.minut - Brza akcija gostiju i dva poena Krefta. Kombinacija Jaramaza i Gordića, ali nema poena. Krenuo je Kreft u napad, ukrao mu je loptu Tomas i na kraju je bio fauliran. Polovičan Tomas sa linije penala. Ponovo je oduzeo loptu i pogodio za dva

3.minut - U istom napadu dva promašaja za tri Trenta, prvo Foraj, a zatim i Kreft. Novi napad za Partizan koji nije iskorišćen, ali ponovo nema trojke za goste, sada Mezanote

2.minut - Dobar početak Trenta, dva poena Krefta. Ostao je sam na trojci Rašon Tomas i pogodio

1.minut - Odmah trojka za Partizan, Kori Volden! Vraća trojku Foraj!

II ČETVRTINA: (24:17)

10.minut - Izuzetno agresivna odbrana Trenta, na kraju koraci Gordića. Noks nastavlja da pogađa, ovoga puta 2/2 sa linije penala. Pejdž nije iskoristio napad Partizana, isteklo je vreme. Za kraj prvog poluvremena, za dva pogađa Noks

Rašon Tomas

9.minut - Lepa rola Nemanje Gordića, fenomenalna dvojka. Ponovo se probudio Kreft, druga njegova trojka. Komplikovan napad gostiju, izgubljena lopta koja odlazi u aut

8.minut - Foraj dvojkom prekida seriju domaćina. Izgubljena lopta za Partizan, Mezanote nije pogodio težak šut za dva poena

7.minut - Serija poena Partizana, Veličković 2/2 sa linije penala, a potom i dvojka Tomasa. Trento ne koristi napad, sada pogađa za dva Nikola Janković

6.minut - Komplikovali su crno-beli, Rašon Tomas nije pogodio. Deluje da su bili koraci, ali Paskolo pogađa ipak regularno za dva. Još jedne trojka Partizana, sada kapiten Novica Veličković

5.minut - Kreft je pokrenuo kontru gostiju koji smanjuju prednost domaćina pogotkom Noksa za dva poena. Daleku trojku je pogodio Ognjen Jaramaz. Trento nije iskoristio napad, isteklo im je vreme

Ognjen Jaramaz

4.minut - Zamalo da preseče loptu Jaramaz, na kraju je šutirao Blekmun za tri i promašio. Faul Jaramaza i novi napad za goste koji nisu iskoristili. Tomasov lep pas, ali Volden nije pogodio trojku

3.minut - Prodor Noksa nije završio dobro po Trento, svirani su mu koraci

2.minut - Noks pogađa oba slobodba bcanja, ali vraća novom trojkom Partizan, ovoga puta preko Korija Voldena. Ukradena lopta za domaćina, promašio je Volden u kontri, ali je prikucao Mekadu. Tajm-aut gosti

1.minut - Pobegao je Jaramaz svom čuvaru, fauliran je, imaće dva slobodna bacanja. Reprezentativac Srbije 2/2 sa linije penala. Fabijan Mian za dva u napadu Trenta. Trojka mladog Trifunovića

I ČETVRTINA: (21:22)

10.minut - Trento dolatzi do prednosti, ponovo je pogodio Blekmun, ovoga puta za dva. Na drugoj strani, trojku nije pogodio Stefan Birčević. Loše dodavanje Blekmuna, lopta za Partizan. Trifunović je promašio za tri za kraj prve četvrtine u "Štark areni"

Kori Volden

9.minut - Trojka Noksa, Partizan gubi loptu, presakao je Kreft pas. Druga trojka zaredom gostiju u dva napada, sada Blekmun!

8.minut - Noks lepo pogađa sa polu-distance. Na drugoj strani uzvraća njegov bivši saigrač iz Trsta, Vil Mozli

7.minut - Dobra odbrana Partizana ponovo, dva poena Nemanje Gordića u narednom napadu. Sada Mozli i Pejdž nisu uspeli da pogode šuteve

6.minut - Nova trojka gostiju preko Krefta. Ostao je sam Gordić na trojci, ali nije pogodio otvoren šut.

5.minut - Trojke na obe strane - Blekmun kod gostiju, Jaramaz kod domaćina! Mezanote je ostao sam na trojci, ali nije pogodio. Partizan prvi put na ovoj utakmici nije iskoristio napad, usledila je kontra i lagana dva poena Blekmuna

Nikola Janković

4.minut - Paskolo nije uspeo da pogodi pored Novice Veličkovića. Kapiten u napadu crno-belih asistira Jankoviću za dva poena

3.minut - Trento ne može da se poveže u napadu, Partizan igra odličnu odbranu. Kori Volden siguran oba puta sa linije penala

2.minut - Nova dva poena za Kelija, na drugoj strani Tomas pogađa za 2+1! Ponovo gosti nisu iskoristili napad, Jaramaz pogađa za dva

1.minut - Trento nije iskoristio prvi napad, kontra i zakucavanje Nikole Jankovića! Prvi poeni gostiju preko Kelija. Asistencija Tomasa i trojka Jaramaza!

20.55

20.50

20.40 - Ekipa Andree Trinkijerija je u prvom delu ovog evropskog takmičenja savladala Italijane u gostima sa ubedljivih 83:58