Košmarno veče za crveno-bele u Španiji: Baskonija na +15 protiv Zvezde na domaćem parketu!

27.02.2020

19:31 >> 21:55

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije 71:56 na gostovanju u Vitoriji u okviru 25. kola Evrolige.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Velika borba u Vitoriji

Prvi koš na utakmici posle 80 sekundi postigao je Beron, trojku, a posle dobre odbrane Lazića poentirao je Štimac u kontri, da bi se posle više od dva minuta i domaći “pojavili“ na semaforu pogotkom Kristona.

Imala je Zvezda +5 posle prodora Berona, a posle trojke Šengelije i teškog šuta Šildsa Baskonija je prvi put povela (8:7), dok je na prvom tajm autu bilo 10:9 za domaće.

Braun je promašio dve trojke, zatim i flouter, da bi zatim dao šut sa distance u trenutku kada su se domaći odlepili na +4.

Međutim, na drugoj strani je prelako primljen koš iz pik-en-rola, Panter je promašio iz nemoguće pozicije, a zatim je Džening pogodio trojku uz faul Gista pod košem na Falu – posle njegov 1-2 sa penala bilo je 21:13 za Baskoniju.

U završnici je Panter pogodio s distance i na prvi dvominutni odmor otišlo se sa rezultatom 21:15.

Šengelija je otvorio drugu četvrtinu trojkom, a u igru je ušao Kalin Lukas, novi igrač u sastavu crveno-belih, i podelio je asistenciju za Odža, da bi Panter posle prodora pogodio za -5.

Međutim, očas posla je Baskonija preko raspoloženog Šengelije, zatim i kontrom vratila na +9, za tajm aut Gavrilovića.

Posle tajm auta je Lukas pogodio s poludistance, usledila je trojka Pantera, a zatim je Zvezda propustila nekoliko prilika za priključak pre zakucavanja Erika za 30:24.

Panter jeste dao novu trojku, ali defanzivni skok i promaja u reketu mučili su Zvezdu, pa je tim Duška Ivanovića poveo sa 36:27.

Majkl Odžo

Nije urodio plodom tajm aut, pa je na poluvremenu Baskonija imala najveću prednost – 39:28.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Lazića, uzvratio je Kriston, zatim je Jagodić-Kuridža pogodio s distance, da bi Braun u kontri položio za 42:35.

Kalin Lukas je debitovao u crveno-belom dresu

Braun je pogodio trojku za -6, zatim je promašio u narednom napadu, ali dobra odbrana rodila je novu kontru i bacanja za Lorenza – pogodio je jedno za 44:39.

Braun je završavao skoro sve napade, bacio je er-bol sa trojke, a na drugoj strani je Dragić položio, posle čega je Lukas zamenio Brauna, ali je Baskonija čuvala prednost na sigurnih sedam poena razlike.

Kao i često ove sezone, Zvezda nije imala nikakvu ideju u napadu, sve se svodilo na individualna rešenja, pa su domaći ponovo stvorili dvocifrenu prednost - na kraju trećeg perioda bilo je 54:43.

Crveno-beli su jako teško dolazili do poena, protoka lopte nije bilo – ni Baskonija nije blistala, ali je uprkos tome rutinski čuvala prednost (57:45), da bi posle trojke Šengelije bilo +15.

Tada je meč prelomljen i domaći su do kraja rutinski došli do pobede u laganom ritmu.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 71:56

IV ČETVRTINA: (17:13)

10.minut - Lep prodor i dva poena Kevina Pantera. Nema trojke za domaćina, faul Erika nad Štimcem i novi penali za iskusnog centra. Pogodio je Štimac oba slobodno bacanja za kraj utakmice u Vitoriji

9.minut - Štimac nije pogodio, ali je fauliran. Sada je iskoristio oba bacanja. Na drugoj strani nije pogodio Gonzalez novu trojku

8.minut - Henri je ponovo pogodio za dva, sada novi tajm-aut Gavrilovića. Fauliran je Štimac, ali je bio polovičan sa linije penala. Mikel Gonzalez pogađa trojku

7.minut - Sada slobodna bacanja za Baskoniju i 2/2 sa penala Erik. Nema trojke ponovo za Zvezdu, nastavljaju se promašaji crveno-belih

6.minut - Dvojka Seldsa i tajm-aut Andrije Gavrilovića.  Lorenzo Braun siguran oba puta sa linije penala

5.minut - Nije pogodio Džening, ali je ofanzivan skok upisao Šengelija i pogodio za dva. Nova promašena trojka Zvezde, sada Vladimir Štimac. Nije uspeo Diop u nameri da zakuca, konačno poeni crveno-belih, dvojka Štimca

4.minut - Ponovo šut za tri i ponovo promašaj, sada Lukas za Zvezdu. Nisu crveno-beli pogodili trojku, ali jeste Šengelija

3.minut - Dobra odbrana Zvezde, Baskonije nije kreirala napad na pravi način. Sa velike udaljenosti je pokušao Kevin Panter, ali nije pogodio

2.minut - Henri je iskoristio 1/2 sa linije penala. Zvezda nije iskoristila napad preko Odža, ali srećom nema poena Dragića na drugoj strani. Sada faul u napadu Odža nad Diopom

1.minut - Dva poena Diopa na startu poslednje četvrtine. Na drugoj strani je oba puta sa linije penal bio precizan Dejan Davidovac

III ČETVRTINA:

10.minut - Ponovo Diop pravi probleme odbrani Zvezde, dva poena za njega sa distance. Nisu iskoristili crveno-beli napad, nova igbuljena lopta. Na kraju faul Odža nad Diopom. Henri ne pogađa trojku za kraj treće četvrtine

9.minut - Diop je fauliran, bio je siguran oba puta sa linije penala. Beron nije uspeo da pogodi na isteku napada

8.minut - Nije pogodio Dragić posle borbe sa Štimcem, ali je tu bio Diop i pogodio za dva. Na drugoj strani brza igra Zvezde i dvojka Štimca. Brzo odgovara Baskonija preko Šildsa i nova dva poena

7.minut - Diop je promašio trojku iz kornera, nije ni dobacio do koša. Braun je imao duel sa Šengelijom, loš šut za tri, lopta ide ispod koša

6.minut - Fauliran je Lorenzo Braun, polovičan je bio sa bacanja. Na drugoj strani dvojka Šengelije sa distance. Lepa kombinacija i dva poena Berona.

5.minut - Trojka Lorenzo Braun! Naredni napad domaćina i promašaj Kristona za tri

4.minut - Greši Braun,  na kraju dobra odbrana Kuridže, lopta ide u aut. Nije pogodio trojku Kuridža, lopta pripada domaćinu

3.minut - Nije pogodio Braun, na kraju faul Lazića. Greška Šengelija, ukradena lopta Berona i dva poena Brauna. Na drugoj strani vraća dvojku Šilds

2.minut - Vraća trojku Kriston! Dvojka Jagodić-Kuridže

1.minut - Promašio je trojku Branko Lazić. Greška u koracima Kristona. Trojka Branka Lazića!

II ČETVRTINA: (18:13)

10.minut - Prodata lopta Zvezde, ali sada greši i Baskonija, dobar u odbrani Perperoglu. Braun je promašio sa polu - distance. Sada je Erik na liniji penala, siguran oba puta.

Poslednji napad u prvom poluvremenu, Lorenzo Braun je pogodio dvojku, ali je vreme isteklo

9.minut - Baskonija nastavlja seriju dvojki, sada je pogodio Zoran Dragić. Nije pogodio ni Perperoglu, stali su crveno-beli u napadu. Dragić polovičan sa linije penala

8.minut - Ponovo dobra odbrana Zvezde, ipak nema realizacije u napadu. Sada dva poena Erika. Na drugoj strani Štimac nije pogodio za dva

7.minut - Sada nema poena za Baskoniju, ali nije ni Kevin Panter pogodio iz kornera. Greška u predaji lopte, nema pasa za Gista i napad za domaćina

6.minut - Nije iskoristila Zvezda napad, sada faul Simanića nad Šildsom. Ponovo je ostao sam u reketu Erik i pogodio za dva. Trojka Kevin Panter!

5.minut - Nema trojke Tristana i greška u koracima Odža. Nije poogdio Šengelija, ali je zakucao Erik

4.minut - Promašio je trojku Lukas, ofanzivan skok Odža, pas i trojka Pantera iz kornera. Ponovo odbar Odžo u odbrani, nema poena Fala. Lep pas Lukasa, ali je trojku promašio Davidovac

3.minut - Ponovo poeni Šengelije, ovoga puta dvojka. Ukrao je Šilds loptu Davidovcu, a potom je posle kombinacije sa Šengelijom pogodio za dva. Tajm-aut Andrija Gavrilović. Solo prodor i dva poena Lukasa. Dobar u odbrani Odžo i na kraju faul Šengelije nad Panterom

2.minut - Lukasova asistencija i dva poena Odža. Nije pogodio Fal, na drugoj strani dvojka Pantera

1.minut - Kevin Lukas debituje u dresu Crvene zvezde. Promašio je trojku Panter, ali se za loptu ofanzivnim skokom izborio Majkl Odžo. Trojka Šengelije

I ČETVRTINA: (21:15)

10.minut - Pokušao je Panter za tri, ali kratko. Pogodio je trojku Džening, a Gist je faulirao Fala. Centar domačina 1/2 sa penala, kao i Šengelija. Dvojka Kevina Pantera za kraj prve četvrtine

9.minut - Faul nad Šengelijom, iskusni centar 1/2 sa penala. Ponovo nema poena za Brauna, nije pogodio o tablu. Brza akcija domaćina i dva poena Šildsa. Posle dve promašene trojke, sada dva poena Berona. Fal lako poentira za dva pored Odža

8.minut - Ponovo nema trojke Baskonije, sada Šilds. Promašio je za dva Lazić, a potom i trojku Braun

7.minut - Promašio je trojku Dragić, ofanzivan skok Šengelije i dva poena za njega. Ponovo su duel u skoku imali Kuridža i Šengelija, ali sada je lopta za domaći tim

6.minut - Nova dva poena za Šildsa, tajm-aut Andrija Gavrilović. Pas Brauna, ali nema dvojke Berona, ofanzivan skok Kuridže i aut za Zvezdu. Dvojka Kuridže

5.minut - Dvojka Šildsa za prvo vođstvo Španaca na ovom meču. Sada dobra kombinacija Kuridže i Štimca i dva poena za centra crveno-belih. Nisu trojke pogodili Dragić na jednoj i Beron na drugoj strani

4.minut - Trojka Šengelije! Kombinacija Berona i Štimca, ali nema poena iskusnog centra. Faul Štimca nad Šilcem i slobodna bacanja, 1/2. Dva pokušaja Štimca i oba puta nije pogodio, lopta za domaćina

3.minut - Prvi poeni domaćina, dvojka Kristana. Odlično je prošao Beron i pogodio za dva posle prodora

2.minut - Trojka Bilija Berona! Lepa kombinacija domaćeg tima, ali je sada trojku promašio Džening. Brza igr Zvezde i dva poena Vladimira Štimca

1.minut - Baskonija nije iskoristila prvi napad, Džening je promašio za dva. Na drugoj strani nema poena ni Zvezde, lopta je u autu. Okrenuo je Šengelija Kuridžu, ali nije pogodio

20.50

20.40 - Prvi susret dva tima odigran je u 13. rundi najelitnijeg evropskog takmičenja. U Beogradu su slavili večerašnji domaćini sa 72:64

20.30 - Crveno-beli su u Španiju doputovali bez glavnog trenera Dragana Šakote i povređenih igrača Čarlsa Dženkinsa i Ognjena Dobrića