(VIDEO) Švajcarci blistali, ali poklekli na kraju: Finska slavila u gostima i izjednačila se sa Srbijom!

24.02.2020

09:27

Košarkaši Finske pobedili su Švajcarsku kao gosti u drugom kolu kvalifikacija za Evrobasket, rezultatom 69:64.

RepublikaFoto: fiba.com
Detalj sa utakmice Finska - Srbija

Finska se oporavila od uvodnog poraza od Srbije i savladala Švajcarce, koji sada imaju dva neuspeha.

Domaćin je bolje ušao u meč i došao do dvocifrene prednosti posle prvih deset minuta, a njihova prednost je nastavila da raste, pa je na kraju poluvremena iznosila +15 (36:21).

Finska je tokom treće četvrtine krenula da smanjuje prednost protivnika, a krajem meča došla je do potpunog preokreta.

Švajcarska je imala 61:56 na nekoliko minuta do kraja, ali su Finci napravili seriju od 13:3 do kraja meča.

Najbolji kod pobednika bio je Sasu Salin sa 25 poena i sedam skokova, dok se na drugoj strani istakao Marko Mlađan sa 12 poena.