(VIDEO) NBA klasik pripao Lejkersima: Magije Lebrona i Dejvisa, Boston poražen i pored nestvarnog Tejtuma!

24.02.2020

08:18

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa u sjajnoj utakmici u Stejpls Centru pobedili su Boston rezultatom 114:112 i šestim uzastopnim trijumfom učvrstili se na vrhu Zapadne konferencije NBA lige.

Fenomenalna utakmica u "gradu anđela"

U duelu timova sa najvišim ambicijama, domaći su u prvom poluvremenu konstantno bili u vođstvu, najviše sa 9 poena, ali su Seltiksi u većem delu nastavka utakmice kontrolisali dešavanja na terenu.

Trojkom Džejlena Brauna 67 sekundi pre kraja ekipa iz Masačusetsa je povela 110:108, ali su Lebron Džejms i Entoni Dejvis u poslednjem minutu postigli po tri poena za svoj tim i ponovo dali najveći doprinos trijumfu.

Dejvis je na 6.7 sekundi pre kraja promašio drugi penal, međutim, Džejson Tejtum je u poslednjem napadu napravio ofanzivan faul.

Najefikasniji kod Lejkersa bili su Dejvis sa 32 poena (10/25 iz igre, 3/5 za tri, 9/12 slobodna bacanja), uz 13 skokova, 3 asistencije i 2 blokade i Džejms sa 29 poena (9/19 iz igre, 4/10 za tri, 7/12 slobodna bacanja), uz 8 skokova i 9 asistencija. Kajl Kuzma je dodao 16, a Dvajt Hauard 10 poena.

U drugom porazu Seltiksa u poslednje četiri utakmice Tejtum je upisao 41 poen (12/20 iz igre, 4/7 za tri, 13/15 slobodna bacanja), 5 skokova i po 2 asistencije i blokade, Braun ga je pratio sa 20, Danijel Tajs je zabeležio 16, a Markus Smart 10 poena.