Šokantan poraz "orlova" u završnici: Gruzija na krilima Mekfadena i Šermandinija slomila Srbiju u "Pioniru"!

23.02.2020

15:39 >> 18:30

Košarkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od Gruzije 94:90 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe E.

Miroslav Raduljica protiv Gruzije

Utakmicu protiv Gruzije počeli su Ognjen Jaramaz, Miroslav Raduljica, Dejan Todorović, Dalibor Ilić i Nikola Rebić.

Srbija je odlično otvorila meč pred domaćom publikom i napravila seriju 7-0 na startu utakmice.

Igor Kokoškov i Dalibor Ilić

Miroslav Raduljica, kome je pre početka meča uručen poklon povodom 100. nastupa u nacionalnom dresu, doneo je vođstvo Srbiji, a zatim su se u strelce upisali i Ognjen Jaramaz trojkom i Nikola Rebić.

Seriju Srbije 9-0 prekinuo je Tsintsadze tri minuta nakon početka utakmice.

Nastavio je srpski tim da kontroliše stvari na terenu, Jaramaz je pogodio još jednu trojku, a pogađali su i Rebić, Avramović, Raduljica.

Uspevala je Gruzija uglavnom sa linije penala da prekine seriju Orlova, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi ekipu Igora Kokoškova.

Odlično izdanje Jaramaz je upotpunio dvocifrenim brojem poena (10) minut i po pre kraja prve deonice.

Srbija je posle 10 minuta igre imala +10 (28:18)

Gruzini su bolje iskoristili uvodnih minut i po druge deonice i brzo postigli dva koša za 28:22.

Uspela je u drugoj četvrtini Gruzija da uvuče Srbiju u svoj ritam, a tim Igora Kokoškova nije zadržao brzinu napada iz prve četvrtine.

Aleksa Avramović u prodoru

Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini Srbija je imala +5 (30:25)

I pored bolje igre Gruzije u nastavku, uspela je Srbija da sačuva prednost.

Ognjen Jaramaz

Nastavili su sa dobrom igrom Ognjen Jaramaz i Aleksa Avramović, a najveću pretnju po srpski koš predstavljao je Tadus Mekfaden.

Furiozno su otvorili drugo poluvreme Gruzini i za nešto manje od pet minuta uspeli da priđu na samo tri poena zaostatka, iskoristivši nekoliko promašenih otvorenih šuteva Srbije i izgubljenih lopti - 53:50.

Mekfaden i Avramović

Posle tajm-auta Igora Kokoškova usledila je dobra reakcija srpskog tima.

Marko Simonović je brzim koševima iz igre vratio Srbiji značajnije vođstvo - 57:50, a Avarmović je povisio na 59:50.

Ognjen Jaramaz, Aleksa Avramović i Igor Kokoškov

Mekfaden je i dalje predvodio napad Gruzije, a gosti su dva minuta pre kraja treće deonice prišli na samo pola koša zaostatka - 60:59.

Avramović je košem iz igre vratio Srbiji sigurnost, a kapiten Raduljica je sa linije penala jednom bio precizan za  63:59.

Ipak, manje od pola minuta do kraja treće četvrtine Gruzija je uspela da izjednači 65:65 i time najavi neizvesnu završnicu u Beogradu.

Zakucavanjem Kravića počela je poslednja četvrtina za 69:65.

Saveti selektora

Gruzija je u nastavku koristila greške i manjak koncentracije Srbije i stigla do prvog vođstva na meču sedam minuta pre kraja 72:71.

Veliki problem za srpski tim predstavljale su i lične greške. Tim Igora Kokoškova izašao je iz bonusa posle samo dva minuta igre u poslednjem periodu.

Igor Kokoškov i Dejan Kravić

Veoma uzbudljiva borba viđena je u nastavku meča, a trojka Alekse Avramovića za 78:74 digla je publiku na noge u "Pioniru" i pet i po minuta do kraja utakmica vratila nadu srpskom timu da može do drugog trijumfa u kvalifikacijama za Evrobasket.

Ponovo je Avramović pogodio za tri poena za 81:76.

Nezadovoljni Miroslav Raduljica

Brzo je izjednačila Gruzija, ali je Jaramaz nastavio odličnu partiju i novom trojkom doneo 84:81 Srbiji.

Na 50 sekundi do kraja utakmice Raduljica je pogodio uz faul, ali je promašio slobodno bacanje - 90:89.

Mekfaden je pogodio trojku sa velike udaljenosti za 92:90 tridesetak sekundi pre kraja.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

SRBIJA - GRUZIJA 90:94

IV ČETVRTINA: (23:29)

10.minut - Avramović je promašio, Raduljica pogađa za dva, fauliran je, ali je promašio dodatno slobodno bacanje. MekFaden za tri, daleka njegova trojka. Nije pogodio Zagorac za dva, istekao je napad naše reprezentacije. Mekfaden pogađa 2/2 sa linije penala. Promašio je trojku Novica Veličković za kraj duela u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić"

Stručni štab košarkaške reprezentacije Srbije

9.minut - Malo je komplikovao Ognjen Jaramaz, sada je fauliran Avramović. Mirna ruka Alekse Avramovića, precizan je oba puta sa linije penala. Trojka Berišvilija, ostao je sam i pogodio. Kratka dvojka Radeta Zagorca.

MekFaden za Šermandinija i dva poena iskusnog centra

8.minut - Lep prodor Avramovića i zakucavanje! Nije sada uspeo da pogodi Mekfaden. Nema trojke za Zagorca. Mekfaden je "izmislio" pas i na kraju trojka Sanadzea

7.minut - Pogodio je trojku Mekfaden, ostao je sam i rešio napad Gruzije. Ipak vraća Srbija odmah trojku, Ognjen Jaramaz! Gubi loptu Gruzija preko Sanadzea

6.minut - Još jedna trojka Avramovića iz kornera! Burjanadze ofanzivan skok, fauliran je. Sa linije penala je oba puta bio slobodan. Sada nema dvojke Avramovića

5.minut - Srbija ponovo vodi, Kravić lupa rampu u odbrani! Trojka Alekse Avramovića iz kornera! Tajm-aut gostiju i dva poena Šermandinija

Šermandini pravi velike probleme našoj odbrani

4.minut - Brzo Srbija dolazi do izjednačenja, Avramović polovičan sa linije penala. MekFaden fauliran, nema promašaja za njega sa linije penala. Burjanadze je napravio faul, slobodna bacanja za Kravića. Centar naše reprezentacije 1/2 sa linije penala. MekFaden je izgubio loptu, loše dodavanje

3.minut - Dobar Kravić u odbrani. Promašio je trojku Nikola Rebić. Šermandini polovičan sa linije penala. Izgubljena lopta i dva poena za goste koji dolaze do prednosti - 72:71!

2.minut - Nije pogodio za tri Marko Simonović, na drugoj strani dva poena Šermandinija. Lep napad Jaramaza i polaganje za dva poena

1.minut - Zagorac alej-up za Kravića i zakucavanje na startu poslednje četvrtine. Deluje kao autokoš Zagorca, ali dva poena Gruzije

III ČETVRTINA: (19:24)

10.minut - Precizan je sada na liniji penala bio Avramović, ali brza dvojka MekFadena. Nema trojke Zagorca, ofanzivan skok Raduljice i na kraju faul u napadu Marka Simonovića. Izjednačenje u "Pioniru", Gruzija dolazi do dva poena sa linije penala.

Ognjen Jaramaz je pogodio oba slobodna bacanja, za kraj promašena trojka MekFadena

Aleksa Avramović

9.minut - Dva poena Avramovića. Nema trojke za goste, imala je Gruzija priliku za izjednačenje. Fauliran je kapiten Raduljica koji je bio polovičan sa linije penala. Raduljica je sada zaradio faul, dva poena sa linije penala Sanadzea

8.minut - Fauli na obe strane. Aleksa Avramović je bio polovičan sa linije penala, dok je MekFaden na drugoj strani pogodio oba slobodna bacanja. Novica Veličković je promašio trojku. Berišvili na kraju pravi faul nad Zagorcem

7.minut - Nema pogotka Nikole Rebića. Ponovo dva poena Šermandinija, ovoga puta iz igre

6.minut - Loš je MekFaden u odbrani, koristi Avramović to i pogađa za dva. Šermandini koristi oba slobodna bacanja

5.minut - Tajm-aut Igora Kokoškova i dva poena Alekse Avramovića. Ponovo dobra odbrana naših momaka, kontra i zakucavanje Marka Simonovića. Još jedna trojka MekFadena

Marko Simonović

4.minut - Granitna odbrana Srbije, nema trojke Simonovića. Sve to kažnjava MekFaden novom njegovom trojkom. Ponovo nema poena za domaći sastav, dva Burjanadzea

3.minut - MekFaden je pogodio za dva, nije uspeo da ga stigne Jaramaz. Promašio je trojku Jaramaz, ali je pogodio za tri Todorović. Greška u koracima kod gostiju

2.minut - Ukradena lopta, brzinski napad i dva poena Jaramaza. Šermandini je uspeo da dobije duel sa Raduljicom, ali izgubljena lopta naših momaka

1.minut - Nema trojke Tanadzea, na drugoj stranije zgazio liniju Todorović. Na kraju dva poena Burjanadzea

II ČETVRTINA:  (20:23)

10.minut - Solo akcija Novice Veličkovića i njegova dva poena, ali ponovo je pogodio ispod koša Šermandini. Trojka Nikola Rebić

Rade Zagorac zakucava

9.minut - Veličković precizan sa linije penala, a zatim nova dva poena za goste. Zagorac je pokušao preko dvojice trojku, ali nije uspeo da pogodi, težak njegov šut

8.minut - Vraća trojku Berišvili. Greška naših momaka u napadu, Gruzija dobra u odbrani. MekFaden je lepo uposlio Šermandinija, dva poena za iskusnog centra.

7.minut - Promašaj Marka Simonovića, ali nije bio precizan na drugoj strani MekFaden. Polovičan sa linije penala Burjanadze. Trojka Aleksa Avramović!

6.minut - Ognjen Jaramaz 3/3 sa linije penala. Gosti ne koriste napad, dobra odbrana Srbije. Na drugoj strani koraci Zagorca. Loš pas Turdilazea, lopta je u autu

5.minut - Bio je Marko Simonović fauliran pri šutu za tri poena. Iskusni krilni centar je pogodio sva 2/3 slobodna bacanja

Velika borba u hali "Aleksandar Nikolić"

4.minut - Srbija je uspela da se odbrani, a onda je treću trojku za svoju selekciju ubacio Simonović

3.minut - Prazan hod Srbije nastavlja da kažnjava MekFaden, koji upisuje 11. poen, bez promašaja, dok Turdiladze udara blokadu Rebiću

2.minut - Težak šut kapitena Raduljice i promašaj, ali je pogodio Todorović posle ofanzivnog skoka. Na drugoj strani je trojku promašio MekFaden, ali faul Raduljice. Ponovo MekFaden za dva

1.minut - Dva poena za Šermandinija, Srbija ne koristi dva napada zaredom, MekFaden je ukrao loptu, pogodio za dva, ali će imati i dodatno bacanje, ali posle tajm-auta Kokoškova. Pogodio je i bacanje

I ČETVRTINA:

10.minut - Nesportski faul Jaramaza i dva poena u korist gostiju. Gruzija je nastavila svoju seriju, ali je Srbija za nekoliko sekundi postigla četiri poena, preko Kravića i Zagorca, koji je ponovo profitirao posle ukradene lopte. Četvrtina se završava pogotkom Mekfadena

Nikola Rebić u prodoru

9.minut - Dobra rola Ognjena Jaramaza, nova trojka! Još jedna odbrana Srbije i zakucavanje Zagorca. Na drugoj strani je uzvratio zakucavanjem Šermandini

8.minut - Promašio je u prodoru Burjanadze, ali ofanzivan skok Šermandinija i faul nad njim. Iskusni centar je na liniji penala bio siguran 2/2. Nova izgubljena lopta Avramovića, faul Simonovića nad MekFadenom. Plej gostiju ponovo odličan sa linije penala

7.minut - Izgubljena lopta Alekse Avramovića, MekFaden oba puta precizan sa linije penala. Ponovo Jaramaz za dva poena! Iskupio se Avramović, dva poena za njega

6.minut - Promašio je Sanadze, izgubljena lopta naših momaka, ali na kraju nova greška u koracima kod gostiju

5.minut - Nesporazum u napadu gostiju, lopta ide u aut, novi napad za Srbiju. Nova dvojka Nikole Rebića. Promašio je trojku MekFaden. Ofanzivan skok Kravića i dvojka Todorovića

4.minut - Nije uspeo da pogodi Raduljica, težak šut našeg kapitena

3.minut - Ognjen Jaramaz sada za dva, četiri poena zaredom Burjanadze. Serija dvojki, sada Raduljica pogađa

2.minut - Ponovo dobra odbrana Srbije, trojka Ognjen Jaramaz! Tajm-aut gostiju. I dalje nema poena kod gostiju, sada promašena trojka

1.minut - Greška u koracima Šermandinijia. Lep pas Jaramaza i dva poena Raduljice ispod koša. Dobar Jaramaz u odbrani, još jedna njegova asistencija i dvojka Nikole Rebića

Igor Kokoškov

16.50 - Zanimljivo da je Igor Kokoškov, selektor našeg nacionalnog tima vodio istočno evropsku selekciju sedam godina, od 2008. do 2015. godine

16.40 - U prvom kolu grupe E, "orlovi" su savladali Finsku u gostima 80:58, dok su današnji gosti slavili na svom terenu protiv Švajcarske 96:88