Partizanova fenomenalna završnica za pobedu nad FMP-om i večiti derbi u finalu KRK!

15.02.2020

19:18 >> 22:00

Košarkaši Partizana savladali su FMP iz Železnika 85:77 u drugoj polufinalnoj utakmici Kupa Radivoja Koraća.

Bez iznenađenja u drugom polufinalu!

"Crno-beli" su sredinom prve četvrtine stekli stabilnu prednost koju su sačuvali bez većih problema, ali je trojka Pota u poslednjoj sekundi prve deonice približila FMP na samo dva poena razlike - 24:22.

U drugoj četvrtini videli smo veoma neizvesnu borbu, veoma raspoloženi Rit i Đorđević su sredinom te deonice doveli svoj tim i do vođstva koje FMP nije ispuštao do kraja poluvremena - 45:40.

Odgovor Partizana stigao je odmah na početku treće deonice, poenima Veličkovića, Zagorca i Voldena nešto kasnije ekipa Andree Trinkijerija ponovo je vratila prednost napravivši veliku seriju 11:0.

Pokušao je FMP da smanji zaostatak i u tome delimično uspeo pred kraj četvrtine, ali je pred sobom u poslednjoj četvrtini imao težak zadatak - da nadoknadi "minus šest" bez trenera Vlade Jovanovića koji je zaradio tehničku grešku.
Markus Pejdž

Prvi put na meču "crno-beli" su stekli dvocifrenu prednost nad rivalom kada je loptu prikucao Mozli, nadu "panterima" dao je Kuzmić svojim poenima, ali je trojka Zagorca praktično rešila pitanje pobednika.

Partizan je imao čak šestoricu košarkaša sa dvocifrenim učinkom, Tomas je upisao 13, Volden i Jaramaz su postigli po 11, dok su Zagorac, Birčević i Pejdž dodali još po 10 poena.
Ognjen Jaramaz

Na drugoj strani, Kuzmić je postigao 13 poena, dok su po 10 postigli Rit i Čović.

U finalu Kupa Radivoja Koraća sastaju se Partizan i Crvena zvezda, meč u niškoj hali Čair na programu je u nedelju od 21 sat.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

PARTIZAN - FMP 85:77

IV ČETVRTINA: (22:20)

10.minut - Trojke Radanova i Tomasa! Pogodio je sada Čović dvojku. Nova dva poena za Vila Mozlija. Promašio je trojku Ulubaj, ali je sada pogodio novu trojku za kraj utakmice u "Čairu"

Novica Veličković

9.minut - Fauliran je Čović, plejmejker FMP-a 2/2 sa linije penala. Brutalno zakucavanje Vila Mozlija!

8.minut - Pogađa trojku Filip Čović! Tajm-aut Trinkijerija. Tomas lagano poentira pored Pota. Levom rukom je pokušao Kuzmić, ali je promašio. Trojka Rade Zagorac za +11!

7.minut - Serija Partizana, dva poena Pejdža, a zatim i Birčevića. Posle duela Kuzmića i Zagorca, poeni centra na pozajmici iz Zvezde.

6.minut - Promašaj Kuzmića, ali ofanzivan skok Pecarskog i poeni. Brza igra Partizana i dobra odbrana FMP-a. Fauliran je Ognjen Kuzmić, centar će imati dva slobodna bacanja.

5.minut - Posle kombinacije Čovića i Ulubaja, nema trojke. Ponovo Rašon Tomas za dva, nema poena za Amerikanca. Sada je gazio liniju Mozli

Filip Čović i Ognjen Jaramaz

4.minut - Novi veliki promašaj u šutu za tri poena, sada Jeremić. Ponovo Partizan na dvocifrenoj razlici, sada dva poena Pejdža

3.minut - NBA zakucavanje Mozlija, Partizan na +10! Kuzmić pogađa oba bacanja. Promašio je trojku Pejdž

2.minut - Dva poena za Mekadua, na drugoj strani promašena trojka Rita. Veliki promašaj Zagorca za tri poena. Ukradena i odmah izgubljena lopta za Zagorca

1.minut - Ulubaj maši dvojku, defanzivan skok Mekadua, ali faul u napadu Jaramaza. Treći put na utakmici, Rit gazi liniju

III ČETVRTINA: (20:13)

10.minut - Aleksa Radanov polovičan sa linije penala. Promašio je trojku Birčević, ali ofanzivan skok Zagorca. Na kraju trojka Jaramaza! Sada faul Voldena i oba slobodna bacanja pogađa Marko Pecarski. Poslednji napad u trećoj četvrtini, Partizan ne koristi šansu za poene

9.minut - Novi problem za FMP, trener Jovanović dobio je tehničku! Kori Volden koristi slobodna bacanja. Na drugoj strani dva poena Stefana Pota. Faul u napadu Rašona Tomasa

8.minut - Čovićev pas i dva poena za Aleksu Radanova ispod koša Partizana. Greška u koracima za Radanova, napad za crno-bele. Pas Pejdža i promašaj Jankovića

7.minut - Jeremić je fauliran na liniji za tri poena, sa slobodnih bacanja 2/3. U narednom napadu dva poena Tomasa

6.minut - Po trojka na obe strane! Tehnička greška za klupu FMP-a, udaljen je sa klupe pomoćni trener "pantera". Markus Pejdž 1/3 sa linije penala. Sada air-ball Markusa Pejdža

5.minut - Greška Ulubaja, nesporazum sa Čovićem. Trojka Zagorca! Nije uspeo da iskoristi pas Čovića, centar FMP-a Ognjen Kuzmić. Posle svega faul Pecarskog i slobodna bacanja za Zagorca.

Rašon Tomas

4.minut - Sada je trojku promašio Nebojša Čović, ali i na drugoj strani istra stvar sa Jaramazom. Ofanzivan skok Kuzmića, promašio je trojku i Ulubaj. Na kraju dva poena Korija Voldena i tajm-aut za Vladu Jovanovića

3.minut - Promašio je otvorenu trojku Volden, ali ofanzivan skok Jaramaza. Nije uspeo da prikuca Mozli, na drugoj strani novi promašaj Rita. Ulubaj je promašio, ali popravlja iz odbojke Đorđević

2.minut - Đorđević je promašio posle dobrog šuta, ofanzivan skok Veličkovića. Dva poena za kapitena Partizana uz faul nakon duela sa Potom. Veličković je dodatno slobodno bacanje promašio. Ponovo je Rit prodao loptu, izgubljena lopta

1.minut - Poentira Rade Zagorac za dva. Rit je promašio trojku, dok je na drugoj strani Zagorac šutnuo ispod koša

II ČETVRTINA: (16:23)

10.minut - Lep potez Kuzmića i dva lagana poena za njega. Ponovo Tomas nastavlja svoju seriju, lepa dvojka levom rukom. Faul Korija Voldena, na liniji penala je Pot, 2/2 za njega sa bacanja

Nikola Janković

9.minut - Serija poena Čovića, sada pogađa posle prodora. Promašio je trojku Pejdž, ofanzivan skok Kuzmića. Dobra kombinacija Kuzmića i Čovića i dva poena plejmejkera na pozajmici iz Zvezde. Pogađa Tomas za dva poena nakon okreta

8.minut - Čović polovičan sa linije penala, na drugoj strani Birćević maši zicer nakon pasa Jankovića

7.minut - Dodao je gas Čović i pogodio za dva nakon tajm-auta Jovanovića. Janković je promašio oba bacanja, ofanzivan skok Tomasa i trojka Birčevića.

6.minut - Faul u napadu Stefana Birčevića, lopta za FMP. Dobra odbrana Tomasa posle napada Đorđevića. Ponovo nema učinka Tomasa u napadu, promašio je dvojku. Nisko dodavanje Čovića, greška i zakucavanje Birčevića

5.minut - Air ball Novice Veličkovića, zatim nema poena na drugoj strani, a onda i još jedna promašena trojka kapitena Partizana. Pas Čovića u korner, trojka Ulubaja

Kori Volden

4.minut - Volden siguran oba puta sa linije penala, a sada i silazna putanja za Marka Pecarskog.

3.minut - Faul u napadu Jeremića nad Voldenom, odlično se postavio Amerikanac. Pas Veličkovića i zakucavanje Mekadua brutalno! Đorđević je pokušao iz okreta sa distance, ali nije pogodio za dva

2.minut - Promašio je ovoga puta Volden trojku, na drugoj strani ista situacija posle šuta Ulubaja. Sada je i Pejdž promašio trojku

1.minut - Ulubaj za Đorđevića i dva poena "pantera". Trojka Korija Voldena! Marko Pecarski pogađa za dva uz faul, siguran je sa linije penala bivši centar crno-belih

I ČETVRTINA: (24:22)

10.minut - Odlična akcija Partizana i dvojka Mozlija. Promašio je trojku Rit, ofanzivan skok Tomasa. Sa pola terena je pogodio Stefan Pot!

9.minut - Trifunović odličan sa penala, oba je pogodio. Loše dodavanje Pota, ukradena lopta Tomasa. Promašaji Mozlija i Tomasa, prvi za dva, a drugi za tri. Asistencija Jeremića i dvojka Đorđevića

8.minut - Izgubljene lopte na obe strane, sada faul Kuzmića nad Pejdžom koji je oba puta siguran sa penala. FMP se alej-upom vraća sa dva poena, Đorđević je zakucao. Gubi loptu Trifunović i nova dva poena Rita

7.minut - Fauliran je Jeremić, polovičan sa linije penala. Nova trojka Partizana, Stefan Birčević. Gubi loptu Pot, brza kontra, ali nema poena za Jaramaza. Ritova druga trojka na drugoj strani!

6.minut - Radanov faulira Tomasa i šalje ga na liniju za slobodna bacanja. Amerikanac pogađa oba. Kuzmić gubi loptu i ona pripada crno-belima. Trojka Markusa Pejdža!

5.minut - Radanov bolji u duelu sa Jankovićem i pogađa za dva. Ipak, na drugoj strani dva poena upravo Jankovića. Rampa Voldena za Kuzmića!

Rašon Tomas

4.minut - Kuzmić 2/2 sa penala. Trojka Ognjena Jaramaza! Trojka Rita, a potom i Voldena!

3.minut - Zagorac je lepo šutirao sa distance, ali je promašio. Pot je promašio daleku trojku, a zatim je Rit ponovo zgazio liniju. Veličković je pokušao, ipak promašio je kapiten crno-belih

2.minut - Rit pogađa za dva, ali brzo dogovora Novica Veličković. Lep prodor Radanova, ali nema poena za mladog košarkaša

1.minut - Promašio je otvorenu trojku Veličković, na drugoj strani je Rit gazio liniju. Još jednom promašaj Veličkovića, ovoga puta ispod koša iz okreta

20.50

20.40

20.30 - Aktuelni branilac trofeja "Žućkove levice" je u četvrtfinalu savladao čačanski Borac 87:79, dok su "panteri" bili bolji od Dinamika 98:73