Dramatična završnica: Beronova maestralna trojka presudila borbenoj Megi, crveno-beli u finalu KRK

15.02.2020

15:30 >> 17:59

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu rezultatom 80:79 u dramatičnoj završnici u niškom "Čairu" i plasirali se u finale Kupa Radivoja Koraća.

Bili Beron

Zvezda je otvorila meč nešto bolje, ali to nije smetalo Megi da sjajnim procentima šuta za dva i tri poena stigne nadomak dvocifrene prednosti. Poenima Berona "crveno-beli" su smanjili zaostatak posle prvih 10 minuta na sedam poena.

Probudio se favorit u drugoj četvrtini, posebno je bio raspoložen Panter koji je svojim poenima bio jedan od najzaslužnijih za preokret na poluvremenu - 40:33.

U trećoj četvrtini videli smo novu rezultatsku klackalicu, "proradili" su Peri i Atić pa je Mega ponovo stigla do osam poena prednost sredinom četvrtine, ali sjajna partija Pantera je ponovo omogućila Zvezdi da pred poslednju četvrtinu uđe sa više nego aktivnim zaostatkom od dva poena - 60:58.

Poslednja deonica donela nam je pravu dramu, na početku četvrtine izabranici Dejana Milojevića uvećali su prednost koju nisu ispuštali praktično sve do kraja meča najviše zahvaljujući ogromnoj energiji i sjajnom ofanzivnom skoku.

Beron je svojom trojkom u potpunosti promenio ritam meča, poslednji napad za pobedu imala je Zvezda na 19 sekundi do kraja. Tada je na scenu ponovo stupio - Bili Beron.

Amerikanac je preuzeo odgovornost na sebe i novom trojkom u poslednjim trenucima meča Zvezdi obezbedio plasman u finale u neverovatnoj završnici.

Crvena zvezda nije imala rešenja za veoma raspoloženog Perija koji je upisao 20 poena, devet asistencija i šest uhvaćenih lopti. Uz to, Simonović je napravio dabl-dabl učinak (13 poena, 11 skokova).

Sa druge strane, istakao se Panter sa 22 poena, a dvocifreni u Zvezdi bili su još i Beron sa 17 i Štimac sa 10 poena.

Crvena zvezda će u finalu KRK igrati sa pobednikom meča Partizan - FMP (danas od 21 čas), borba za trofej na programu je u nedelju od 21 čas u hali Čair u Nišu.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 80:79

IV ČETVRTINA

10. minut. Beron pogađa za tri i vraća Zvezdu u život. Mega promašuje za tri i na 19 sekundi do kraja Zvezda ima napad. Beron pogađa trojku u poslednjim sekundama meča.

9. minut. Luka Ašćerić vodi Megu na +5. Greška Čarlsa Dženkinsa i lopta za Megu.

8. minut. Slobodna bacanja za Megu. Kevin Panter promašuje iz velike daljine.

7. minut. Zakucava Dženkins preko Cerovine, s druge strane odgovara Peri. Gist promašuje.

6. minut. Štimac skok u napadu i poeni. Trener Mege Milojević traži tajm aut. Marko Simonović poentira.

Meč Zvezde i Mege

5. minut. Bili Beron postiže poene za Zvezdu. Gist do Pantera koji promašuje sa distance.

4. minut. Razigrao se Džejms Gist. Kendrik Peri postiže poen i to levom rukom.

3. minut. Štimac pogađa za dva poena. Pogodak Perija uz faul.

2. minut. Panter siguran sa slobodnih bacanja. Sada je Ašćerić fauliran od strane Davidovca. Ulazi Štimac umesto Dženkinsa. Ašćerić promašuje za tri poena.

1. minut. Mesiček pogađa za tri poena i Mega dolazi na + 5.

III ČETVRTINA

10. minut. Tanasković postiže poene za Megu. Panter poentira. Atić promašuje, Gist poentira sa zvukom sirene.

9. minut. Beron do Davidovca i igrači Mege prave faul. Davidovac na liniji slobodnih bacanja i koristi oba. S druge strane, nad Edinom Atićem je napravljen faul i on je takođe siguran. Veliki promašaj Berona. Panter je siguran u kontri.

8. minut. Poentira Panter a Simonović pravi treću ličnu grešku. Atić do Simonovića ali Beron pravi ličnu grešku. Davidovac pogađa jedno slobodno bacanje. Atić promašuje za tri poena.

7. minut. Peri pokušava sa velike udaljenosti i promašuje. S druge strane promašuje i Gist.

Zvezda i Mega

6. minut. Luka Cerovina ponovo postiže dvojku i faulira Pantera. Gist promašuje i Zvezda se očigledno muči u napadu.

5. minut. Lazić atraktivno do Štimca ali prekratko. Panter ulazi na teren umesto Lazića. Peri povećava vođstvo Mege. Dženkins pogađa sa distance.

4. minut. Samo 4 poena za Zvezdu u ovoj četvrtini. Luka Cerovina postiže pogodak za Megu i pravi drugu ličnu grešku. Beron promašuje za tri poena.

3. minut. Atić se trojkom ponovo upisuje u strelce i Mega vodi. Atić se razigrao.

2. minut. Ponovo crveno-beli faulovima zaustavljaju košarkaše Mege. Sada je Ašćerić uspešan na slobodnim bacanjima i Mega izjednačuje. Štimac pogađa za dva poena. Atić postiže poene za egal.

1. minut, Počinje napad Mege i faul Branka Lazića. Simonović uspešan sa slobodnih bacanja. Peri krade loptu i poentira. Faul Lazića u napadu.

II ČETVRTINA

10. minut. Dženkins promašuje za tri, odlični Panter postiže poene ispod koša. Davidovac promašuje sa pola terena. Kraj poluvremena.

9. minut. Štimac siguran ispod koša. Mišković promašuje za tri poena.

8. minut. Braun gubi loptu, ali crveno beli su prekinuli kontru Mege. Treći faul Lorenca Brauna. Peri je siguran sa slobodnih bacanja.

7. minut. Ašćerić postiže poene za Megu. Dobrić promašuje za tri ali tu je Davidovac. Simonović postiže poene za Megu.

Bili Beron

6. minut. Faul Tanaskovića nad Vladimirom Štimcem, koji će imati dva slobodna bacanja. Pogađa jedno. Braun promašuje za tri poena. Peri ponovo promašuje za dva poena.

5. minut. Mega trenutno bez rešenja u napadu otkako ih ne idu trojke. Aplauzi Dženkinsu jer se bacio na parket pokušavajući da izbaci loptu iz auta. Pokušava Mega za tri ali promašuje. Poentira Panter i Zvezda vodi.

4. minut. Faul Mesečeka nad Panterom. Panter ponovo pogađa za dva poena.

3.minut. Sjajna trojka Pantera, koji Zvezdu vraća u život. Faul Dženkinsa nad Perijem.

2. minut Panter pokušava ispod koša ali ga dobro čuvaju košarkaši Mege. Panter siguran sa penala.

1. minut. Sjajno zakucavanje Simonovića. Uzvraćaju crveno-beli.

I ČETVRTINA:

10. minut. Peri diktira tempo uz pomoć Ašćerića. Zvezda ima loš procenat za tri poena.

9. minut. Pokušava Mišković ali promašuje, Ašćerić postiže trojku za Megu.

Dejan Milojević

8. minut. Bili Beron postiže trojku za Zvezdu. Tanasković poentira posle prodora

7. minut. Faul Hendrika Perija. Ašćerić postiže pogodak. Mega se blago poenima odvaja. Pokušava Braun za tri i promašuje.

6. minut. Braun na malom prostoru do Simanića koji zakucava. Izjednačenje. Peri postiže novu trojku.

5. minut. Peri pogađa za trojku, uz faul. Pogađa i slobodno bacanje.

4.minut. Simanić promašuje za trojku, pokušaj Odža ispod koša i prva slobodna bacanja za Zvezdu.

3. minut.  Mišković postiže trojku za Megu i smanjuje prednost Zvezde. Beron postiže trojku.

2. minut Silovito su krenuli crveno beli. Braun pokušava sa distance i promašuje. Mišković postiže trojku za Megu i smanjuje prednost Zvezde. Beron postiže trojku.

1.minut - Prvi napad za Zvezdu. Braun pokušava i promašuje. Bili Beron ispravlja Braunov promašaj i postiže prve poene za Zvezdu. Nikola Mišković postiže prve poene za Megu.

U drugom polufinalu (21.00) sastaju se Partizan i FMP.

Zvezdi i Megi je ovo treći susret u sezoni. Crveno-beli su protiv tog rivala u seriji od sedam pobeda.