Marinine lavice na korak do OI: Srbija na krilima Bruks i Sonje savladala žilavu Nigeriju!

08.02.2020

15:02 >> 17:57

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Nigeriju 70:64 u drugom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju.

Vodila nas do pobede, Sonja Vasić

Sam početak meča protekao je u izjednačenoj borbi, ali su se Nigerijke potom ustalile u vođstvu.

Srpske košarkašice su reagovale svaki put kada bi se njihove rivalke odvojile na četiri ili pet poena razlike, ali je viđeno mnogo grešaka na obe strane.

Bio je period sredinom prvog perioda kada nijedna ekipa nije postigla nijedan poen, a taj niz je prekinula Amukamara, ali je na drugoj strani reagovala Bruksova, a zatim Bruksova primakla Srbiju na minus dva - 17:15.

Nigerija se nedugo zatim ponovo odvojila na plus pet, ali su Milićeva i Bojovićeva sa slobodnih bacanje smanjile na 22:21, a tim rezultatom se otišlo na prvi odmor.

Ana Dabović

Početak drugog poluvremena doneo je vođstvo Srbije 24:22 zahvaljujući trojki Čađo, da bi već u narednom napadu Milićeva donela plus četiri.

Nigerijke su, ipak, iskoristile greške srpskog tima za izjednačenje, ali je potom na drugoj strani usledila serija 7:0 preko Bruksove i Vasićeve.

Selekcija Nigerije se mučila sa organizacijom napada, ali je parirala svojim rivalkama u skoku, da bi Elonu pogodivši jedno slobodno bacanje posle faula Miljkovićeve prekinula seriju.

Ponovo je viđen period kada nijedna ekipa nije postigla nijedan poen skoro dva minuta, Nigerijke su prekinule taj niz, ali je Srbija održavala vođstvo i minut pre kraja četvrtine se prvi put odvojila na dvocifrenu razliku - 41:31.

Nedugo zatim Dabovićeva je srpskom timu donela i plus 12 sa slobodnih bacanja, a do kraja četvrtine Ogoke je Nigeriju primakla na minus devet.

Srpske košarkašice su odlično ušle u drugo poluvreme, a poenima Bruksove odvojile su se na 13 poena razlike, a potom preko Ane Dabović i plus 15.

Selekcija Nigerije se trgla, ali su izabranice Marine Maljković u minutima koji su sledile održavale prednost koje je posle trojke Vasićeve dostiglo 16 poena, zbog čega je na drugoj strani zatražen tajm-aut.

Međutim, pauza nije donela do velikih promena u igri Nigerijki, koje nisu uspevale da se primaknu na jednocifrenu razliku, ali je nešto bolji period početkom poslednjeg perioda doneo upravo to.

Tim Srbije nije postigao nijedan poen tri i po minuta, što je selekciji Nigerije omogućilo da se vrati u igru, primakavši se na šest poena razlike.

Seriju Nigerijki prekinula je Vasićeva trojkom za vođstvo 62:53, potom je Bruksova bila sigurna sa slobodnih bacanja, ali je usledio nalet afričke selekcije, koja je pred poslednja dva minuta prišla na šest poena razlike.

Dva minuta pre kraja sudije su promenile odluku o faulu Nigerije preinačili u rampu, posle čega je Njingifa smanjila na minus četiri.

Usledile su greške na obe strane, a utakmica je odlučena nesportskom ličnom greškom Mekolijeve nad Dabovićeve, posle koje je srpska košarkašica bila sigurna, a potom je faulirana i Vasićeva, koja je Srbiju odvela na 70:64.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

SRBIJA - NIGERIJA 70:64

IV ČETVRTINA: (11:18)

10.minut - Nije Nigerija iskoristila šut za tri poena. Nesportska lična za Nigeriju, Dabović sigurna oba puta sa linije penala. Izgubila je loptu Srbija, ali Kalu je promašila trojku. Sonja koristi oba slobodna bacanja. Sada faul Dabovićke, Kalu pogađa 2/2 sa linije penala

9.minut - Ngifa i pored velikog pritiska smanjuje prednost Srbije, nova njena dvojka. Promašila je trojku Bruks, ali odlična u odbrani Nevena Jovanović

8.minut - Pet brzih poena za Amakamaru, prvo dvojka, a potom i trojka

Jelena Bruks

7.minut - Nije ubacila Jovanović loptu za pet sekundi iz auta, lopta za Nigeriju

6.minut - Sonja ponovo pogađa, ovoga puta za dva! Serija 7:0 naših devojaka

5.minut - Trojka Sonje Vasić u poslednjoj sekundi napada! Greška u koracima za Nigeriju, Bruks oba puta sigurna sa linije penala

4.minut - Promašila je trojku Sonja Vasić, tajm-aut je tražila Marina Maljković. Ponovo promašene trojke za našu reprezentaciju, prvo Dabović, a potom i Jovanović

3.minut - Nema poena na obe strane, Srbija igra odličnu odbranu

2.minut - Trojka Kalu, smanjuje prednost Nigerija

1.minut - Ngifa polovična sa linije penala

III ČETVRTINA: (16:12)

10.minut - Trojka Sonje Vasić, druga zaredom! Kalu za kraj četvrtine pogađa za dva

9.minut - Dve promašene trojke naše reprezentacije, ali ni Nigerija nije bila nešto bolja u napadu

8.minut - Amukamara posle solo prodora precizna za dva.

7.minut - Trojka Sonje Vasić! Nigerija ponovo dolazi do lake dvojke

6.minut - Nevena Jovanović ne pogađa trojku, ali nije ni Nigerija iskoristila napad

5.minut - Prekida seriju Nigerije novom dvojkom Tina Krajišnik

4.minut - Krajišnik povećava prednost Srbije. Nova trojka Nigerije, sada Kalu

3.minut - Dva poena za Anu Dabović. Izgubljena lopta i lagana dvojka u kontri za Kalu, prvi poeni Nigerije u drugom poluvremenu

2.minut - Nema poena za Nigeriju, odlična odbrana naših devojaka. Sada greška u koracima Srbije, ali odmah i faul u napadu Nigerije

1.minut - Ukrala je loptu Dabović, dodala do Bruks i prvi poeni u drugom poluvremenu za našu reprezentaciju. Ponovo pogađa Jelena Bruks, sada posle prodora

II ČETVRTINA: (22:12)

10.minut - Ana Dabović sigurna oba puta sa linije penala. Ibekve pogađa trojku, loša odbrana Srbije

9.minut - Duga dvojka Jelene Bruks, lep pogodak. Lepa kombinacija naših igračica i dva poena za Sonju Vasić

8.minut - Tina Krajišnik pogađa oba slobodna bacanja. Promašila je trojku Nigerija, ali je Elonu pogodila za dva posle ofanzivnog skoka

7.minut - Promašila je trojku Dabović, na drugoj strani Ibekve ne pogađa posle prodora

6.minut - Revija promašaja na obe strane, a potom i dvojke za obe selekcije

5.minut - Greška u koracima Miljković, loš napad naše reprezentacije

Ana Dabović

4.minut - Jelena Bruks sigurna oba puta sa penala, raste prednost Srbije

3.minut - Trojka Jelene Bruks! Ne koristi Nigerija napad, lepa akcija i dva poena Sonje Vasić

2.minut - Nikolina Milić, majstorski ispod koša za dva! Nova trojka za Amukamaru. Ibekve polovična sa linije penala

1.minut - Lep početak, trojka Saše Čađo! Isteklo je vreme Nigeriji, dobra odbrana Srbije!

I ČETVRTINA: (21:22)

10.minut - Greši Nigerija, faul u napadu Mohamed. Nema poena na obe strane, ali na kraju faul Amukamare i bacanja za Srbiju. Miljana Bojović 2/2 sa bacanja

9.minut - Amukamara nastavlja svoj šou u Pioniru, sada je pogodila trojku! Promašaj Bruks, skok u napadu Nikoline Milić i faul Mohamed. Milićeva precizna oba puta sa linije penala

8.minut - Dobra odbrana i dva poena posle polaganja za Bruks! Amukamara ponovo za dva, ali vrlo brzo uzvraća Jelena Bruks

7.minut - Promašila je trojku Nevena Jovanović, bila je sama u korneru. Amukamara dvojkom povećava prednost Nigerije. Ana Dabović prekida seriju Nigerije, dva poena za našu reprezentaciju

6.minut - Srbija se i dalje muči u napadu, ali dobra odbrana Tine Krajišnik na drugoj strani

5.minut - Ngifa je pogodila ispod koša za Nigeriju, na drugoj strani nema poena za Srbiju, dobra odbrana Afrikanki. Krenula je u prodor Jelena Bruks, ali ponovo bez koša za naše devojke

4.minut - Ponovo dva poena za Kalu, dobra igra Nigerije na startu meča. Srbija ne koristi napad, sada dvojka Elonu. Tina Krajišnik 2+1, odličan potez

3.minut - Brze dvojke Nigerije, Elonu i Kalu. Nevena Jovanović je pogodila sva tri bacanja nakon faula prilikom šuta za tri poena

2.minut - Trojka Ane Dabović!

1.minut - Nigerija prva dolazi do dva poena, na drugoj strani dvojka Sonje Vasić. Odmah uzvraćaju protivnice, ovoga puta trojkom

RepublikaFoto: RTS/printscreen

16.50 - Izabranice Marine Maljković su pre dva dana izgubile od svetskih prvakinja, Sjedinjenih Američkih Država sa 88:69

16.40

16.30- Afrička selekcija je šampion svog kontinenta, a u prvoj rundi savladala je Mozambik sa ubedljivih 85:51