Pobedila i Baskonija, gužva u borbi za TOP 8!

06.02.2020

22:58

Košarkaši Baskonije savladali su na svom terenu ASVEL sa 79:65, u okviru 24. kola Evrolige.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Može li Baskonija do TOP 8?

Izabranici Duška Ivanovića prekinuli su niz od četiri poraza u svim takmičenjima i tako se ponovo uključili u borbu za TOP 8, od koje je sada dele dve pobede.

Sa druge strane, gosti iz Liona su pretrpeli četvrti poraz na poslednjih pet utakmica u elitnom takmičenju, imaju isti skor kao Baskijci (9-15), što znači da neće odustati od borbe za najboljih osam.

Na ovom meču Baskonije je vodila od prvog do poslednjeg minuta i dobila je sve četvrtine, osim druge, kada su gosti slavili sa 24:19.

Najbolji kod domaćih bio je Tornike Šengelija sa 15 poena, dok su po 12 postigli Zoran Dragić i Ševon Šilds.

Kod ASVEL-a jedini dvocifreni bio je Edrijan Pejn sa 16 poena.