02.02.2020

20:38

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu maestralnu partiju u NBA ligi.

Jokić u duelu sa Dramondom

On je zabeležio novi tripl-dabl učinak, ali njegov tim nije uspeo da stigne do trijumfa na gostovanju Detroitu. Pistonsi su slavili posle produžetaka sa 128:123 i tako prekinuli niz od pet poraza.

Srpski centar je bio ubedljivo najbolji igrač na terenu, uz visoke procente šute, koje je malo pokvario u dodatnih pet minuta (16/23 iz igre, 1/3 za tri, 6/7 slobodn bacanja).

okić je za 40 minuta na parketu postigao 39 poena, podelio 11 asistencija, sakupio 10 skokova, te imao tri ukradene lopte i dve blokade.

Kod Nagetsa dobri su još bili Vil Barton sa 20, odnosno Monte Moris sa 19 poena.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Andre Dramond sa 21 poenom i 17 skokova. Pratili su ga Džekson sa 20 i Dumbuja sa 17 poena.

Na ovom susretu viđen je pravi rezultatski rolerkoster. Denver je odlično odigrao prvu četvrtinu i stigao do prednosti od čak +21.

Međutim, domaći su uzvratili još boljim drugim kvartalom, pa su na pauzu otišli sa prednošću od 68:65

Drugo poluvreme proteklo je u vođstvu Detroita, da bi Denver u završnici stigao nadomak pobede. Do nje nisu uspeli da dođu, ušlo se u produžetak u kojem su se domaći igrači bolje snašli i na kraju slavili.

Denver je trenutno 3. na Zapadu sa skorom 34-16, a naredni meč igraju 5. februara protiv Portlanda na svom terenu.