Crveno-beli očajni u produžetku: Šutersko veče Albe za drugi poraz zaredom u Areni!

17.01.2020

17:30 >> 20:16

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od berlinske Albe 94:85 u okviru 20. kola Evrolige posle četrdeset i pet minuta igre u beogradskoj "Štark areni". Ekipa Dragana Šakote sada zauzima desetu poziciju sa devet pobeda i jedanaest neuspeha.

Loša igra u dodatnih pet minuta i novi nesupeh

Crveno-beli su utakmicu počeli u petorci: Braun, Beron, Lazić, Simanić, Kuzmić. Dobro je Zvezda otvorila duel pred nešto više od 10.000 gledalaca i polaganjem Lazića, te trojkom Brauna poveela sa 5:0.

Ipak, brzo je usledio odgovor Albe, koja je preko Sikme i Gifaja poravnala rezultat.

Usledila je trojka Berona, da bi na drugoj strani zahvaljujući 2+1 Gedraitisa, gosti stekli prvo vođstvo - 10:8.

Domaći su na pravi način odgovorili, serijom 5:0, međutim, Alba je brzom igrom rešavala napade u ranoj fazi i na taj način održavala ritam - 19:19.

Četvrtina je završena trojkom Branka Lazića za vođstvo crveno-belih.

Poen za poenom igralo se i od starta druge četvrtine. Za Zvezdu su poentirali Štimac, Dženkins i Dobrić, dok su za Albu precizni bili Kevano i Hermanson.

Seriju crveno-belih 6:0, krunisao je Kevin Panter polaganjem, posle prodora, za novu nešto veću prednost Beograđana - 30:25.

Usledio je period nešto lošije igre oba tima u fazi napada, pa se na prve poene iz igre čekalo sve do 2+1 Timana za 31:30.

Dženkins je, posle snažnog prodora, poentirao na obruču. Na drugoj strani, Mejson je upisao 2+1 i doneo prednos Berlincima, da bi potom Panter sa dve vezane trojke doneo Zvezdi 39:37.

Finiš poluvremena je u potpunosti pripao Panteru, koji je ubacio potom i dugu dvojku, da bi pred odlazak na veliki odmor Majkl Odžo poentirao posle skoka u napadu.

Crvena zvezda je trojkom Berona otvorila drugo poluvreme i stekla najvećih sedam poena prednosti, ali su usledile dve trojke Eriksona za povratak Albe u igru - 50:47.

Beron je na isti način uzvratio u tom "revolveraškom obračunu", a potom su se u isti uključili Sikma i Siva sa jedne i Simanić sa druge strane - 57:53.

Za razliku od crveno-belih, Alba je nastavila u istom ritmu i sa još dve trojke, preko Sikme i Sive zaokružila seriju 9:0 za vođstvo - 59:57.

Bila je to šesta uzastopna trojka za goste, a njihov nalet prekinuli su Braun i Panter i vratili prednost crveno-belima.

Ipak, Siva je pogodio još jednu trojku uz zvuk sirene i krunisao fantastičnu šutersku deonicu Berlinaca.

Alba je od 23 poena u tom periodu čak 21 ubacila van linije 6.75.

Zvezda je odlučujući period otvorila poenima Štimca, ali su gosti nastavili sa trojkaškom klinikom i preko Hermansona poveli 65:64.

Usledila je serija 6:0 srpskog tima za vođstvo 70:65 na sedam minuta do kraja.

Ubrzo su se gosti vratili u meč i trojkom Mejsona poravnali na 72:72, da bi Panter sa penala vratio prednost domaćima.

Ognjen Dobrić je bio polovičan sa penala i u poslednja dva minuta ušlo se u potpunom egalu - 77:77.

Braun i Gist nisu bili precizni u šutevima za tri poena, dok je na drugoj strani Noko posle skoka u napadu zakucao za vođstvo Albe na manje od minuta do kraja - 79:77.

Egal je vratio Panter sa penala na 42 sekunde do kraja, Erikson je promašio trojku za goste, a potom i Lazić i Štimac za domaće, pa se otišlo u produžetke.

Produžetak nije počeo dobro ni za jedne ni za druge, pošto su obe ekipe imale problem da zabeleže poen.

Prva je to učinila Alba, preko Sikme, zatim je trojku ubacio Hermanson - 84:79.

Problemi crveno-belih u napadu su se nastavili i tokom produžetka. Na drugoj strani, Alba je igrala sjajno i posle trojke Hermansona i 2+1 Sive stekla ogromnih 94:83 i rešila pitanje pobednika.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bio je Kevin Panter sa čak 24 poena, to je njegova najbolja partija od dolaska na Mali Kalegdan. Još dvojica su bili dvocifreni, Lorenco Braun i Vladimir Štimac su imali po 12 poena.

Sa druge strane, dabl-dabl učinak imao je Sikma od 15 poena i 10 skokova, a isti broj koševa imao je i Pejton Siva.

Nemačka ekipa imala je još trojicu dvocifrenih: Hermanson 13, Noko 12 i Erikson 10 poena.

U narednom kolu, šampion regiona i Srbije gostuje Barseloni 23. januara, dok će dan kasnije Alba putovati u Kaunas na megdan Žalgirisu.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

CRVENA ZVEZDA - ALBA BERLIN 85:94

PRODUŽETAK: (6:15)

5.minut - Pejton Siva 2+1! Dva poena Kevina Pantera. Gubi loptu Siva i kraj utakmice

4.minut - Loš napad i promašaj Pantera. Promašio je trojku Siva, ali je faul napravio Gist prilikom skoka. Nastavlja Alba sa dobrim izvođenjem bacanja, sada Noko 2/2. Pogodio je Štimac sada oba bacanja za domaćina. Ostavio je Lazić sam Hermansona i nova trojka gostiju

3.minut - Bili Beron je ponovo "popio" bananu, ostao je sam Hermanson i pogodio trojku! Konačno prvi poeni u produžetku, Kevin Panter za dva! Sikma je fauliran, bio je siguran oba puta sa penala

2.minut - Nema poena i dalje u produžetku, Hermanson je promašio trojku. Ofanzivan skok i dva poena za Sikmu

1.minut - Komlikovan napad Crvene zvezde i promašaj Berona za dva posle prodora

IV ČETVRTINA: (17:17)

10.minut - Oba bacanja promašio je Sikma, ali zakucava Noko. Faul Sikme nad Kevinom Panterom. Američki bek je pogodio oba bacanja za izjednačenje - 79:79. Promašio je trojku Erikson, hvata loptu kapiten Lazić. Promašio je trojku Lazić, a potom i Vladimir Štimac kada je ukrao loptu.

Kraj, idemo u produžetke!

9.minut - Promašio je Sikma posle odlične odbrane Gista. U narednom napadu je i Gist promašio trojku. Serija promašaja trojki na obe strane

8.minut - Rampa Lorenca Brauna! Promašio je Branko Lazić iako je bio sam kao dug na trojci, ali spašava skokom Štimac. Na kraju je promašio Lorenco Braun

7.minut - Nije pogodio Gist, na drugoj strani brzi napad i laki poeni za Sikmu. Promašio je trojku Mejson. Na kraju faul Sikme nad Dobrićem. Ognjen 1/2 sa penala

6.minut - Lorenco Braun za dva! Ponovo je pogodio trojku Siva

5.minut - Mejson otvorena trojka! Kevin Panter siguran sa penala oba puta

4.minut - Dva poena na obe strane, za Zvezdu je pogodio Panter. Dva poena Gifaja

3.minut - Pogodio je Štimac za dva, ali je na drugoj strani Mejson promašio trojku. Pogodio je Štimac 2/2 sa penala

2.minut - Ponovo je promašio Panter. Džejms Gist 2/2 sa penala. U igri je i Ognjen Dobrić umesto kapitena Lazića.

1.minut - Nije pogodio Panter, ali ispravlja njegovu grešku Štimac! Sam je bio Hermanson i pogodio otvorenu trojku

III ČETVRTINA: (19:23)

10.minut - Velika borba u ovom trenutku na parketu, Lazić je spasao loptu, ali je Panter zgazio liniju na polovini terena. Kevin Panter za tri, ali vraća trojku Siva

9.minut - Pejton Siva trojka! Sve je sam uradio Bili Beron i pogodio dvojku

8.minut - Sikmi ne smetaju zvižduci, nova trojka za njega! Promašio je trojku Bili Beron

7.minut - Opet je kaznio lošu odbranu Siva trojkom. Ne koristi Zvezda napad, dobra odbrana gostiju

6.minut - Trojka Boriša Simanić!

5.minut - Vraća trojku Bili Beron! Ponovo greši Alba u napadu, faul i bacanja za Lorenca Brauna. Amerikanac 1/2 sa penala i trojka Sime kao kazna

4.minut - Pogodio je trojku Erikson

3.minut - Kuzmić pogađa za dva posle pasa Brauna. Ne ide šut igrače Albe, promašio je trojku Simanić.

2.minut - Dva poena na obe strane, pogodili su Lazić i Noko. Trojka Bilija Berona! Ali, uzvraća Erikson odmah

1.minut - Faul u napadu Ognjen Kuzmić

II ČETVRTINA: (21:18)

10.minut - Nastavlja svoj šou Kevin Panter, sada za dva! Gedraitis 2/2 sa penala. Tajm-aut Dragan Šakota. Promašio je Panter, dva poena Odža posle ofanzivnog skoka

9.minut - Mejson za dva, lep potez. Još jedna trojka Kevina Pantera! Koraci Noka, Odžo odličan u odbrani

8.minut - Lep potez Dženkinsa i dva poena. Mejson 2+1! Ali, pogađa trojku Panter!

7.minut - Majstorija Sikme i pas Timana koji pogađa za 2+1! Ne koristi Zvezda dva napada zaredom, nastavio je Jovanović da maši zicere. Na drugoj strani ponovo sigran sa penala oba puta Erikson

6.minut -  Panter polovičan sa penala, na drugoj strani odličan u odbrani Nikola Jovanović. Zvezda ponovo nema rešenje u napadu, faul Jovanovića nad Hermansonom.

5.minut - Erikson se nije sporazumeo sa Kevanoom. Faul u napadu sviran Jovanoviću. Promašio je trojku Erikson. Lepo se snašao Jovanović, ali je promašio zicer

U Zvezdi trenutno najbolji Braun, Lazić i Simanić sa pet poena

4.minut - Timan je bio fauliran, pogodio je oba bacanja

3.minut - Erikson je ostao sam i pogodio za dva, ali odmah uzvraća Dženkins. Dva pogođena slobodna bacanja Simanića, a potom i dvojka Pantera!

2.minut - Kombinacija Sive i Kevanoa i dva poena. Ponovo teška pozicija za Pantera, ali deluje da je Amerikanac preterao u ovom napadu. Nije pogodio Kevano, na drugoj strani dva poena Štimca

1.minut - Faul u napadu, dobra odbrana Kevina Pantera. Promašio je Panter za dva iz vrlo teške pozicije

I ČETVRTINA: (22:21)

10.minut - Imala je Zvezda kontru, ali Bili Beron nije pogodio otvorenu trojku. Promašio je sada Simanić iz "odbojke", ali je sve popravio Štimac. Kevano pogađa za dva, vodi Alba. Trojka kapitena Lazića!

9.minut - Trojku je promašio Simanić i sve to kažnjava dvojkom Gifaj. Nema trojke za Giedraitisa

8.minut - Dva poena Lorenco Braun i ponovo zakucava Noko na drugoj strani. Nerešeno je u Areni!

7.minut - Giedraitis pogađa trojku za goste. Lepa kombinacija Brauna i dva poena Simanića.

6.minut - Nova trojka za crveno-bele, sada Simanić! Gubi loptu Alba, pas Lazića za Kuzmića i dva poena centra. Koristi sporu odbranu Noko i postiže dva poena

5.minut - Bili Beron za tri! Dva poena Hermansona na drugoj strani. Giedraitis pogađa za dva uz faul Simanića. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje

4.minut - Ponovo Noko nije uspeo da postigne poene. Izašla je lopta iz koša, a Branko Lazić je bio sam na trojci. Izjednačenje gostima donosi Gifaj

3.minut - Nije se snašao Noko, odlična odbrana Branka Lazića. Trojka Lorenco Braun! Ali, odmah uzvraća trojom na drugoj strani Sikma

2.minut - Pokušao je Hermanson, ali nije pogodio. Beron je "popio" bananu od Nokoa

1.minut - Prvi napad je za domaćina, promašio je trojku Bili Beron. Na drugoj strani, nema poena ni za goste. Lep pas Brauna i dva poena kapitena Lazića

18.50

18.40 - Regionalni i srpski šampion za ovaj meč ne može da računa na Stratosa Perperoglua, Dejana Davidovca, Filipa Čovića i Marka Jagodić Kuridžu

18.30 - Prvi susret dve ekipe u prestonici Nemačke završen je ubedljivom pobedom domaćina 93:80