Ognjen Jaramaz "kecmanovskom" trojkom doneo trijumf i vrh tabele ABA lige Partizanu!

11.01.2020

19:54 >> 19:52

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju 96:95 trojkom Ognjena Jaramaza u poslednjim sekundama meča.

Junak pobede!

Partizan je bolje počeo ovaj meč i vodio je skoro celu prvu četvrtinu, ali je Cedevita uspela da na kraju prvih 10 minuta dođe do minimalnog vođstva. Dobra igra sa kraja prve četvrtine prenela se u drugu i gosti iz Slovenije su u "Areni" konstantno vodili tokom prvog dela druge četvrtine.

Potom je počeo period bolje igre crno-belih koji su uspeli da u trećem delu igre dođu i do dvocifrene prednosti. Kada je delovalo da je meč gotov, Cedevita je ubacila u petu brzinu i zaigrala bolje.

Sa nekoliko pogođenjih trojki su uspeli da se vrate u meč i na kraju je Rajan Boutrajt pogodio iz prodora za prvo vođstvo gostiju u drugom poluvremenu na 17 sekundi do kraja.

Na kraju je Ognjen Jaramaz pogodio trojku za pobedu, iako je Partizanu za taj napad bilo ostalo samo 0.8 sekundi!

Kod Partizana Ognjen Jaramaz je imao 16 poena, a Rade Zagorac 14. U timu Cedevite se sa dabl-dablom od 22 poena i 11 skokova istakao Jaka Blažič.