Cibona razbila Zadar u derbiju začelja!

10.01.2020

20:39

Košarkaši Cibone ubedljivo su savladali Zadar sa 89:60 u prvom meču 15. kola ABA lige.

RepublikaFoto: Photo: Cibona/Zeljko Baksaj & Gordan Lausic & Domagoj Vranar/ABA
Košarkaši Cibone

Zagrepčani su tako stigli do veoma važne pobede protiv direktnog rivala u borbi za opstanak.

Cibona je dominirala od samog starta, pa Zadar ni u jednom trenutku nije imao ni najmanju šansu da stigne do pozitivnog rezultata.

Cibosi su sve četiri četvrtine rešili u svoju korist, a posebno ubedljivi su bili u prvom poluvremenu posle kojeg su vodili sa 46:26.

U nastavku utakmice domaćin je dodatno uvećao prednost i na kraju slavio sa ogromnih 29 poena razlike.

Najbolji u Ciboni bio je Novačić sa 20 poena, Rebec je dodao 16, a Gibson 14. U ekipi Zadra sjajan je bio Alen sa 20 poena. Amerikanac je bio jedini dvocifreni košarkaš Zadrana.