Žocov Fener nastavlja da posrće, sjajna partija Micova nedovoljna protiv "kraljevića"!

17.12.2019

21:17

Košarkaši Fenerbahčea poraženi su na gostovanju Panatinaikosu rezultatom 81:78 u 14. kolu Evrolige.

Željko Obradović

Meč je prelomila očajna treća deonica izabranika Željka Obradovića, koju su izgubili rezultatom 23:11.

Prednost grčkog tima je vrlo brzo otišla i do +13 na startu poslednjeg kvartala, ali se Fener mic po mic potpuno vratio u meč i na minut do kraja ušao sa minusom od tek dva poena (76:74).

Trojku u narednom napadu nije pogodio De Kolo, Slukas je potom zakomplikovao, pa se otišlo u penal završnicu u kojoj Fener ipak nije uspeo da kompletira neverovatan preokret.

Vladimir Štimac nije dobio šansu u ovom meču, dok je Nikola Kalinić za 20 minuta upisao šest poena, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Najbolji kod gostiju bio je Slukas sa 15 poena, pet skokova i osam asistencija, dok su De Kolo i Lovernj upisali po 11 poena.

Džimer Fridet je imao 20 poena za domaćina, a u svom stilu Nik Kalates je briljirao sa 15 poena, šest skokova i osam asistencija.

Real Madrid je uspeo da se izbori sa Armanijem i odbrani domaći teren pobedom od 76:67.

Španski predstavnik je bio u određenom problemu tokom druge četvrtine pošto je prednost gostiju iznosila i +13.

Real se potpuno vratio u meč na startu drugog poluvremena i čak i poveo pred poslednjih deset minuta, a onda mirno priveo meč kraju.

Najbolji u gubitničkom sastavu bio je Vladimir Micov sa 22 poena (9/14 iz igre) i dva skoka. Pored njega jedini dvocifreni bio je Luis Skola sa 11 poena, dok Nemanja Nedović nije igrao zbog povrede.

U Realu istakli su se Entoni Rendolf sa 16, Džordan Miki sa 15 i Gabrijel Dek sa 13 poena.