Cibona srušila Primorsku i pomerila Srbe ka vrhu tabele

01.12.2019

20:58

Košarkaši Cibone napravili su najveće iznenađenje u 9. kolu ABA lige pobedivši Primorsku iz Kopra 80:78.

RepublikaFoto: ABA liga
Pobeda u poslednjim momentima

Ovaj trijumf je mnogo značio ekipama FMP-a i Partizana, koje su se popele za po jedno mesto na tabeli, na treće i četvrto mesto posle ovog poraza slovenačkog predstavnika.

U neverovatno neizvesnom meču punom preokreta na kraju je domaći tim trijumfovao. Cibona je vodila tokom cele prve četvrtine, a u drugoj smo videli rezultatsku klackalicu. U drugom poluvremenu Primorska je sve vreme vodila i delovalo je da će lako privesti ovaj meč kraju.

Ipak na kraju je posle serije promašaja u poslednjem minutu meča poenima Bundovića ispod koša Cibona došla do pobede.

Najzaslužniji za ovaj trijumf Cibone bio je Novačić sa 28 poena, a on je timu doneo izjednačenje na 78:78. Kod Primorske Heris je imao 14, a Šiško 13 poena.