Mega prekinula crnu seriju u Laktašima!

01.12.2019

13:06

Košarkaši Mega Bemaksa su pobedili Igokeu u Laktašima rezultatom 72:69 u devetom kolu ABA lige.

RepublikaFoto: Igokea/Nikola Vuruna
Igokea - Mega Bemaks

Mega je do pobede došla trojkom mladog Slovenca Blaža Mesičeka u poslednjim sekundama utakmice.

Srpski predstavnik je time okončao seriju od pet poraza i zabeležio tek drugu pobedu posle devet odigranih utakmica.

Tokom celog meča viđena je istinska rezultatska klackalica u kojoj je najveću prednost imala Igokea, +8.

Meč nije obeležila kvalitetna košarka i malobrojna publika uglavnom nije imala čemu da se divi, ali je zato dobila neizvesnu završnicu.

U poslednjem minutu Rašad Von je pogodio trojku za domaćina i doneo izjednačenje, a onda je u poslednjem napadu Mesiček primo povratni pas, namestio ruku i pogodio trojku "kao kap" za pobedu.

Čovek odluke je na kraju imao deset poena, uz ne najbolji šut iz igre, a najefikasniji u Megi bili su Stanić i Tanasković sa po 12 poena.

Jedini sa indeksom u minusu kod gostiju bio je Nikola Mišković (-7), koji je imao pet poena i jednu asistenciju, uz šut iz igre 1/11, za 27 minuta na parketu.

Najbolji kod domaćina bio je Von sa 21 poenom i pet skokova, a pratili su ga Evans sa 12, odnosno Karniuskas sa 11 poena.