Zvezda posle infarkt zavšnice srušila Valensiju: Braun trojkom uz zvuk sirene za eksploziju u "Pioniru"!

28.11.2019

17:30 >> 20:50

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Valensije posle neverovatne završnice u "Pioniru" rezultatom 76:73 u okviru 11. kola Evrolige!

Heroj meča u Beogradu

Crveno-beli su dobro otvorili utakmicu u sjajnoj atmosferi, naterali goste na tri izgubljene lopte, poenima Lazića i Simanića su poveli sa 4:0.

Prve poene za Valensiju dao je Vanja Marinković, bivši bek Partizana.

Nastavili su domaći u istom ritmu , briljirao je Lazić ubacivši sedam od uvodnih 11 poena za vođstvo Zvezde 11:4.

Meč je ubrzo prekinut zbog problema sa semaforima. Pauza traje više od pola sata, ekipe su najpre ponovo otpočele zagrevanje, a potom i otišle na klupe..

Posle nešto manje od sat vremena, problemi su rešeni i utakmica je nastavljena.

Prve poene po završetku pauze ubacio je Bojan Dubljević sa linije za slobodna bacanja, a potom je raspoloženi Marinković upisao svoj šesti poen za 11:8.

Lazić je nastavio u dobrom ritmu i poenima posle prodora prekinuo mini seriju gostiju, da bi na drugoj strani Dubljević i Marinković ubacili po trojku za potpuni povratak Valensije u meč 15:14.

Valensija je znatno bolje igrala posle prekida i poednima Lojda u kontri na isteku prve četvrtine stekla minimalno vođstvo.

Od starta druge deonice, Zvezda je najčešće igrala preko Odža na niskom postu. To je snažni centar umešno koristio i sa nekoliko poena u nizu držao domaće u meču.

Domaći su ponovo poveli posle trojke Berona, ali je Valensija zakucavanjem Dubljevića i trojkom Abaldea otišla na plus 4, sa koliko je Valensija otišla na veliki odmor.

Zvezda je ove sezone u većini mečeva odlično otvarala drugo poluvreme i to je bio slučaj i na ovom meču.

Lorenzo Braun je igrao fantastično i preuzeo vođstvo u nastavku, a lako je došao i do sedam poena.

U jednom trenutku se razigrao Dženkins koji je, pored doprinosa u napadu, bio ključ furiozne odbrane crveno-belih koja je podsećala u tim trenucima na onu protiv Fenerbahčea.

Izabranici Dragana Šakote uveli su Valensiju u svoj ritam i došli čak do +11 – 60:49.

Ipak, španskoj ekipi nije dugo trebalo da se vrate u egal i da od -9 sa kraja treće deonice dođu do prednosti. Na -1 došli su posle samo minut i po četvrte četvrtine, a koji minut kasnije došli i do prednosti.

Igralo se koš za koš, to jest odbranu za odbranu, sve do završnice meča. Lorenzo Braun je nastavio da uzima stvari u svoje ruke i otvoreno bio čovek preko kojeg je sve išlo u napadu Zvezde, pa je uspeo da donese novo izjednačenje (71:71) na nešto manje od dva minuta do kraja.

Posle poena Odža i Vivesa ušlo se u poslednji minut u kojem niko nije mogao do koša, a crveno-beli su imali 73:73, skoro sigurno obezbeđen produžetak i poslednji napad.

Vivse je odigrao dobru odbranu, ali je napad Lorenza bio još bolji i usledila je trojka uz zvuk sirene za četvrtu ovosezonsku pobedu u eliti.

Nezaustavljivi Braun imao je 19 poena, tri skoka i šest asistencija. Pratio ga je Lazić sa 14 poena, Faje je imao četiri uz osam skokova, a po devet poena upisali su Dženkins i Odžo.

Najefikasniji kod gostiju bio je Dubljević sa 22 poena, uz osam skokova, a pratio ga je Marinković sa 11 poena. Abalde je upisao deset.

U narednom kolu, 5. decembra, Zvezda gostuje Armaniju u Milanu, dok Valensija ide na megdan Real Madridu.

IV ČETVRTINA Crvena zvezda - Valensija 76:73

10. minut - Promašuje Braun.Vives promašuje za 3! Braaaaaaaaaaaaaaaaaaun! za pobeduuuuuuuuuuu! KRAJ!

9. minut - Odžo siguran sa linije slobodnih bacanja! Kakv potez Vivesa...

8. minut - Dornekamp pogađa jedno bacanje! Gist pravi još jedan nerezonski potez... Srećom ne kažnjava Valensija. Fauliran Braun koji pođa oba bacanja!

7. minut - Beron gubi loptu. Abalde promašuje za 3, Braun pogađa posle sjajnog prodora!

6. minut - Dubljević ponovo fauliran i ponovo siguran sa linije slobodnih bacanja! Gist je išao u prodor, nije iznudio čak ni faul. Dubljević greši, a onda promašaj Gista.

5. minut - Dubljević fauliran pri skoku! Pogađa sa linije slobodnih bacanja... Brauuuuuun za 3 poena!

4. minut - Gubi loptu Faje... Dubljević pogađa još jednu trojku! Gist fauliran, pogađa samo jedno bacanje! Abalde pogađa jedno bacanje.

3. minut - Beroooooooooooooon za 3! Prekida seriju Valensije! Vraća trojku Dubljević!

2. minut  - Sudija svira faul nad Laberijem na isteku napada!  Laberi promašuje oba bacanja!

1. minut - Gosti otvaraju poslednji period poenima! Dobrić gubi loptu, brza kontra gostiju! Mini serija gostiju! Beron pravi nameran faul!

III ČETVRTINA Crvena zvezda - Valensija 60:51

10. minut - Loš napad Crvene zvezde, onda i loš gostiju! Kraj 3. četvrtine!

9. minut - Faul Odža nad Marinkovićem! Oba bacanja pogađa bivši as Partizana!

8. minut - Krade Zvezda loptu, Dženkins istrčava kontru i iznuđuje samo faul! Sjajna igra crveno-belih u ovim trenucima! Dženkins pogađa oba bacanja!

7. minut - Sjajna akcija Zvezde! Gist poentira! Pa odbrana Dženkinsa! A onda majstorija Dženkinsa! 2 plus 1. Laberi siguran sa linije slobodnih bacanja!

6. minut - Laziiiiiiiiiiiiiić za 3! A onda sjajna odbrana Zvezdinih košarkaša. Poentira Braun!

5. minut - Lorenco Braun pogađa uz faul! Sjajna atmosfera u "Pioniru". Vives pogađa dva bacanja. Beron promašuje za 3. Abalde iz nestvarne pozcije pogađa.

4. minut - Sjana odbrana Zvezde, rampa Simanića nad Ndurom! Kakav potez Brauna, ali koš ne važi!

3. minut - Lazić posle prodora za 2! Braun slobodan sa linije slobodnih bacanja!

2. minut - Ndur pogađa pod košem!

1. minut - Simanić otvara drugo poluvreme zakucavanjem! Onda sjajna odbrana, pa koš Gista!

II ČETVRTINA Crvena zvezda - Valensija 39:41

10. minut - Dubljević pogađa za 3! Abalde precizan sa linije slobodnih bacanja! Valensija odlazi sa vođstvom od 4 poena na veliki odmor!

9. minut - Abalde pogađa za 3! Vraća Dobrić ekspresno! Lojd pogađa za 2!

8. minut - Berooooooon za 3, preko ruke! Gist krade, pa prodaje loptu, pogađa Dubljević!

7. minut - Dobrić promašuje posle prodora, lopta izašla iz koša. Ndur pogađa dva bacanja!

6. minut - Promašuje i Ndur. Faje prodaje loptu.

5. minut - Promašuje Dobrić, hvata Davidovac i promašuje!

4. minut - Sjajan potez Dženkinsa za vođstvo Zvezde! Ndur vraća!

3. minut - Snažni Majkl Odžo poentira i iznuđuje faul!

2. minut - Ndur poentira lagano pod košem! Tobi poentira posle greške Odža! Međutim iskupljuje se Odžo zakucavanjem!

1. minut - Odžo pogađa slobodna bacanja! Dobra odbrana Zvezda, sprečila je kontra napad. Faje promašuje za 3!

I ČEVRTINA Crvena zvezda - Valensija 17:19

10. minut - Valensija vodi na kraju prve četvrtine.

9. minut -  Gubi Zvezda loptu... Ndour pogađa jedno slobodno bacanje.

8. minut - Marinković pogađa za 3!

7. minut - Branko Lazić pogađa posle sjajnog prodora! Dubljević pogađa za 3 sa druge strane! Faje hvata loptu i ubacuje u koš posle promašaja Lazića.

6. minut - Dubljević pogađa 2 slobodnja bacanja! Faje promašuje za 3, lopta je izašla iz koša. Promašuje i Marinković za 2. Marinković postiže 6. poen od 8 za Valensiju!

5. minut - Dubljević promašuje za 3!

Nastavljena je utamica...

Pao je kompletan sistem u "Pioniru", pokušavaju da dođu do rešenja. U ovom trenutku su igrači ponovo na terenu na zagrevanj, a semafor daje znake života. Prekid traje gotovo sat vremena.

Trenutno ne radi nijedan semafor u "Pioniru". Moraće uskoro da se donese odluka da li će se meč nastaviti, prekid već predugo traje...

Igrači su ponovo na zagrevanju pošto će prekid potrajati.

5. minut - Branko Lazić za 3! Utakmica je prekinuta jer ne rade oba semafora. Marinković posle prekida promašuje oba bacanja. Utakmica ponovo prekinuta, sada ne radi drugi preokret.

4. minut - Greška u koracima za Marinkovića koji je izuzetno motivisano ušao u meč.

3. minut - Sjajan prodor Branka Lazića, pa sjajna odbrana Lazića i poeni za Brauna! Marinković vraća za 2!

2. minut - Simanić pogađa za 2! Promašuje Lazić za 3, Marinković upisuje prve poene!

1. minut - Posle odlične akcije pogađa Branko Lazić. Ne koriste košarkaši Valensije prvi napad zbog greške u koracima.

Evo postava timova.

Crveno-beli će pokušati da dođu do nove pobede, pošto su u prethodnom kolu, protiv Žalgirisa, prekinuli niz poraza.

Valensija u Beograd dolazi u izuzetnoj formi, sa tri vezane pobede u Evroligi.

Na klupi šampiona Srbije evroligaški debi imaće Dragan Šakota, koji je prvi meč odradio protiv Mornara u ABA ligi u ubedljivoj pobedi od 105:82, dok će se prvi put u "Pionir" vratiti Vanja Marinković, doskorašnji as Partizana.