Zvezdana noć nad Kaunasom: Crvena zvezda savladala Žalgiris za prvu pobedu u gostima u Evroligi!

21.11.2019

17:23 >> 20:15

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Žalgiris u prestonici Litvanije, Kaunasu sa 61:59 u okviru 10. kola Evrolige. Ovo je prva pobeda izabranika Andrije Gavrilovića posle tri vezana poraza u elitnom takmičenju.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Bili Beron je prva puška Zvezde u Litvaniji

Žalgiris je u utakmicu ušao trojkom Vokapa, Zvezda je potom preko Berona vezala četiri poena za vođstvo 4:3, ali je usledila serija domaćina 7:0.

Bili Beron je predvodio napad crveno-belih, a sa druge strane se istakao Marijus Grigonis, a minut pre kraja prve četvrtine Zvezda je uspela da stigne na -3 (19:16).

Iskoristio je Žalgiris još jedan svoj napad do kraja prve deonice i posle 10 minuta imao 21:6.

Bolje je tim Andrije Gavrilovića zaigrao u drugoj četvrtini i polovinom te deonice uspeo da stigne do izjednačenja - 25:25.

Pred poslednja dva minuta prvog poluvremena Zvezda je stigla do vođstva 31:27. Žalgiris je do tog trenutka postigao samo osam poena u drugoj četvrtini.

Atraktivno dodavanje Lorenza Brauna u narednom napadu iskoristio je Dejan Davidovac i povisio na 33:29.

Poenima krajem prvog poluvremena Žalgiris je smanjio na 33:31 i tako se otišlo na pauzu.

Bili Beron je predvodio napad Zvezde i početkom drugog poluvremena, pratio ga je Lorenzo Braun, dok je odbrana crveno-belih bila vođena Brankom Lazićem.

Poenima Berona iz igre Zvezda je imala 35:31, dok je Simanić povisio na 37:31.

Marijus Grigonis, Lukas Lekavičijus i Džok Lendejl pomogli su Žalgirisu da ponovo pvede - 40:39.

Smenjivalo se vođstvo u Kaunasu, pa je Zvezda tri minuta do kraja treće četvrtine imala pola koša prednosti - 43:42.

Bolje je tim Andrije Gavrilovića igrao u odlučujućoj četvrtini. Pet i po minuta pre kraja Zvezda je imala do četiri poena prednosti - 53:49.

Veliku borbu vodli su Kuzmić i Lendejl ispod koša

Pretili su Litvanci u nastavku i nisu dozvoljavali šampionima ABA lige da naprave značajniju prednost i prelome meč.

Crveno-beli su imali problema sa defanzivnim skokom, a grešku odbrane iskoristio je Lekavičijus i "flouterom" izjednačio na 53:53.

Arturas Milaknis je uneo nemir u gostujuće redove trojkom za 56:53.

Nakon dosuđenog faula Faje je bio samo jednom precizan sa linije penala za 56:54.

Odžo je košem iz igre ponovo izjednačio - 56:56.

Ulanovas se pobrinuo za novo vođstvo Žalgirisa 58:56, nešto manje od minut i po do kraja utakmice.

Edgar Ulanovas večeras jedanaest poena

Zvezda u narednom napadu nije stigla do pozicije za dobar šut, a posle greške i 11. prodate lopte košarkaša Zvezde, Žalgiris je imao priliku da uveća predonost.

Ipak, nakon promašaja Žalgirisa, Lendejl je napravio faul i poslao Fajea na liniju za slobodna bacanja.

Siguran je bio Faje sa linije penala za 58:58.

12 poena za Lorenca Brauna večeras

Lorenzo Braun je 15 sekundi do kraja doneo prednost Zvezdi 60:58, posle greške Žalgirisa u odbrani i uhvaćene lopte američkog plejmejkera.

Marijus Grigonis je imao priliku da izjednači sa linije penala, nakon što je Dobrić napravio faul, ali je samo jednom pogodio za 60:59.

Trener Gavrilović zatražio je tajm-aut šest sekundi pre kraja utakmice.

Grigonis je imao zadatak da napravi faul, pa je Beron otišao na liniju penala.

Prvi put nije bio precizan Beron, ali je iz drugog pokušaja doneo 61:59.

Usledio je šut i promašaj Lekavičijusa za tri poena i prvu pobedu crveno-belih u gostima u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja.

Jedini dvocifreni u Zvezdi bili su Bili Beron sa 14 i Lorenco Braun sa 12 poena, dok su na drugoj strani po jedanaest imali Grigonis i Ulanovas. Bivši centar Partizana, Džok Lendejl stao je na deset poena.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Valensiju, dok Žalgiris ide u Berlin, na noge Albi.

Meč ste mogli uživo da pratite na našem sajtu

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 59:61

IV ČETVRTINA:

10.minut - Neizvesna završnica, promašio je trojku Lekavičijus. Zatim je usledio ofanzivni skok Faje i faul za slobodna bacanja Lendejla. Mohamed Faje oba puta siguran sa linije penala. Ne pogađa Lendejl polaganje. Promašio je Dženkins, Braun je uhvatio loptu i pogodio za dvaaa! Faul Dobrića nad Grigonisom. Polovičan sa linije penala Grigonis, isto tako i Bili Beron na drugoj strani. Nije pogodio Lekavičijus za tri, pobeda Crvene zvezde!

Velika borba u Litvaniji

9.minut - Dva poena Ulanovasa, lepo se snašao ispod koša.  Nesporazum u napadu Zvezde i izgubljena lopta

8.minut - Majkl Odžo siguran ispod koša, nerešeno je! Promašio je trojku Lekavičijus, sa druge strane isto tako i Dženkins. Ofanzivan skok Berona i fual Milaknisa, slede bacanja za Amerikanca u redovima Zvezde

7.minut - Polovičan sa penala bio je Mo Faje, sa druge stran Grigonis ne koristi napad domaćeg tima

6.minut - Dva poena Lekavičijusa, a zatim tri poena Milaknisa

5.minut -Nema trojke za goste, reviju promaša za tri nastavlja Dejan Davidovac. Opet promašena trojka domaćina, ali je najbolji u skoku bio Lendejal i postigao je dva poena

4.minut - Napravio je Dženkins faul, polovičan sa penala bio je Džok Lendejl. Sada je ptromašio trojku Lendejl

3.minut - Ulanovac smanjuje prednost Zvezde novom dvojkom. Nije iskoristila Zvezda napad, na drugoj strani ista situacija. Dva poena Dženkinsa

2.minut - Dva poena Čarlsa Dženkinsa i tajm-aut za domaćina! Greši Žalgiris u napadu, Zvezda dolazi do lopte, ali na kraju promašaj Dobrića

1.minut - Dva poena Ognjena Dobrića!

III ČETVRTINA: (15:14)

10.minut - Sada oba iskorišćena bacanja Ledeja. Promašio je ponovo trojku Čović, ali je do ofanzivnog skoka došao Mo Faje. Nema trojki na obe strane za kraj treće četvrtine u "Žalgiris areni"

9.minut - Bili Beron nakon faula Milaknisa koristi oba bacanja i ponovo donosi prednost Zvezdi. Promašio je trojku Dženkins, ali je Faje bio donar na ofanzivnom skoku i izborio slobodna bacanja. Mohamed Faje je iskoristio oba

8.minut - Ulanovas ne koristi napad svoje ekipe, na drugoj strani je promašio trojku Čović. U narednom napadu sigurniji Ulanovas za dva poena

7.minut - Precizan oba puta sa linije penala Ulanovas. Bili Beron posle prodora postiže dva poena, odlična igra američkog beka. Dobra odbrana Zvezde koja je krunisana faulom Lendejla nad Lorencom Braunom. Amerikanac je oba penala iskoristio

6.minut - Dva poena Grigonisa, ponovo vodi domaća ekipa. Greška u napadu Crvene zvezde. Domaća ekipa

5.minut - Faul u napadu Ognjena Kuzmića. Precizan sa linije penala bio je Lekavičius. Na drugoj strani dva poena kapitena Lazića

4.minut - Oba slobodna bacanja iskoristio je Grigonis, Zvzeda u problemu. Promašio je trojku Lorenco Braun, skok u napadu Lazića i na kraju faul Majkla Odža. Nema trojke za Žalgiris

3.minut - Spetljali su se gosti u napadu, Lendejl je uspeo da postigne otvorenu trojku. Velika borba ispod reketa, Odžu je lopta ispala posle duela sa Lendejlom

2.minut - Dva napada ne iskorišćena na obe strane, Zvezda bez trojke, Grigonisu svirani koraci. Magija Lorenca Brauna i zakucavanje Simanića

1.minut - Zvezda dobro otvara drugo poluvreme, dva poena Bilija Berona. Zvezda je dobila skok posle mrtve lopte

II ČETVRTINA: (10:17)

10.minut - Zakucava Lendejl! Promašio je trojku Beron. Kraj prvog poluvremena u Kaunasu, Beron ponovo nije pogodio trojku!

9.minut - Vraća se domaćin sa nova dva poena. Magija Brauna za Davidovca

8.minut - Nije pogodio Ulanovas, ali nije iskoristio napad. Trojka Lorenca Brauna

7.minut - Jankunas vraća prednost na stranu domaćina. Davidovac precizan oba puta sa linije penala, Zvezda se potpuno vratila u igru

6.minut - Izgubljena lopta za domaćina, poentira Kuzmić za dva, ali imaće i dodatan faul! Iskoristio je slobodno bacanje centar Zvezde

5.minut - Lepa akcija Zvezde i nova dva poena

4.minut - Ledej je iskoristio jedno bacanje, a zatim dve propuštene šanse na obe strane. Lorenco Bran postiže dvojku, ali je i fauliran. Dodatno bacanje je iskoristio

3.minut - Prvi poeni Lendejla na utakmici, bio je dobar u duelu ispod koša. Na drugoj strani ponovo akter Faje, sada je promašio trojku. Sada je u odbrani Faje napravio faul, imaće bacanja domaćin

2.minut - Ne koristi Zvezda napad, Faje je poslao loptu u aut

1.minut - Precizan oba puta sa linije penala Čarls Dženkins

I ČETVRTINA: (21:16)

10.minut - Trojka Čovića! Na drugoj strani je promašio trojku Ledej. Greška u koracima Mohameda Fajea, nova izgubljena lopta za goste iz Beograda. Poslednji napad u prvoj četvrtini iskoristio je Lekavičijus

9.minut - Ledej siguran oba puta sa penala, na drugoj strani Dobrić nije uspeo da dođe do lopte. Prvi poeni Dobrića, odličan šut sa distance. Nova bacanja za Žalgiris, sada je polovičan bio Lekavičijus

8.minut - Prvi poeni Majkla Odža, ipak uzvraća brzo Lekavičijus

7.minut - Nova dva poena Grigonisa, zatim faul u napadu Ognjena Dobrića. Pokušao je Ledej iz okreta, ali nije uspeo

6.minut - Lorenco Braun koristi oba slobodna bacanja. Na drugoj strani Grigodin postiže dvojku. Trojka Berona

5.minut - Ponovo dvojka za domaćina, na drugoj strani je Bili Beron promašio trojku. Volkap je napravio faul, u narednom Zvezdinom napadu nema trojke Brauna

4.minut - Sve je prošao Grigonis i pogodio pored Kuzmića. Ne koristi napad Zvezda, ovoga puta Braun nije bio precizan

3.minut - Po neiskorišćen napad na obe strane. Ulanovas postiže poen ispod koša, ali je bio i fauliran. Iskoristio je i dodatno bacanje

2.minut - Ulanovas je promašio trojku, Zvezda u narednom napadu ponovo dolazi do dvojke, opet strelac Bili Beron

1.minut - Prvi napad Žalgirisa i odmah trojka preko Volkapa. Na drugoj strani, dva poena za Crvenu zvezdu, pogodio je Bili Beron

18.55 - Pred ovo kolo, crveno-beli imaju dve pobede i sedam poraza, dok "zeleni" imaju trijumf više i šest izgubljenih mečeva

18.40 - Susret se igra u "Žalgiris areni" kapaciteta 15.415 gledalaca

18.20 - Kada govorimo o međusobnim duelima dveju ekipa, bilo ih je šest i trenutno je 4-2 u korist večerašnjeg domaćina