Pešić izašao kao gubitnik iz El klasika, Mirotić na visini zadatka - Makabi uništio Baskoniju za čelo tabele!

14.11.2019

22:20

Košarkaši Real Madrida, ALBE i Makabija ostvarili su pobede u osmom kolu Evrolige. U derbiju runde Real je savladao Barselonu 86:76 u "El Klasiku" u prestonici Španije.

Svetislav Pešić

U sjajnom meču u Madridu Barselona je sa 36 poena u drugoj četvrtini uspela da preokrene -18 iz prve četvrtine.

Međutim, Real je opet preuzeo "zategao" odbranu u trećem kvartalu i primivši samo 14 poena preokrenuo na 71:64, te odoleo naletima Katalonaca u završnih deset minuta.

Real je do treće uzastopne pobede, pete u sezoni, predvodio Entoni Rendolf sa 16 poena uz 7 skokova.

Argentinci Fakundo Kampaco i Gabrijel Dek su dodali po 13, dok je Džordan Miki ubacio 12.

U ekipi Svetislava Pešića najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 19 poena i 5 skokova, 13 je postigao Ante Tomić, a 12 je ubacio Kajl Kjurik.

Dramatično je bilo u Atini gde je ALBA posle dva produžetka nadigrala domaći Panatinaikos 106:105.

Nik Kalates je propustio šansu da reši meč u poslednjem minutu, da bi Dešon Tomas promašio šut za pobedu na kraju prvog produžetka.

Usledio je još dramatičniji drugi, nekoliko preokreta u poslednja dva minuta, da bi Luk Sikma doneo slavlje Nemcima košem uz dodatno bacanje na osam sekundi pre kraja.

Tajriz Rajs je imao šut za pobedu PAO, ali je promašio trojku u poslednjoj sekundi.

Alba je imala šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Martin Hermanson sa 20 poena uz 10 asistencija.

Lendri Noko je dodao 17, Rokas Diedraitis 15, dok su po 14 ubacili Nils Gifi i Sikma koji je imao još 10 skokova i 7 proigravanja.

Potpuno drugačiji meč je odigran u Vitoriji gde je Makabi ponizio Baskoniju sa 113:83.

Izraelci su "gazili" Baske iz četvrtine u četvrtinu za šestu uzastopnu pobedu i prvo mesto na tabeli.