Prvi poraz Partizana u Evrokupu: Očajno šutersko veče Trinkijerijevih momaka, Venecija trojkama ubila crno-bele!

05.11.2019

18:45 >> 21:01

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u Evrokupu posle pet uzastopnih pobeda. Bolja je večeras u beogradskoj „Štark areni“ bila ekipa italijanskog šampiona Venecije koja je slavila sa 83:69.

Nemanja Gordić u velikoj borbi sa košarkašima Venecije

Nešto lošije su crno-beli počeli meč, poentirao je Vat, zatim je Bramos pogodio trojku, a Partizan se dvaput sporije vratio u odbranu i bilo je 9:0, da bi se crno-beli upisali na semafor posle tri minuta, Jaramaz je pogodio uz faul.

Ubacio je i Zagorac šut, ali su Vat i Stoun uzvratili za 13:5, pa je Trinkijeri tražio tajm aut.

Jaramaz je ubacio trojku, ali Partizan se mučio sa defanzivnim skokom, pa su gosti zahvaljujući Vatu čuvali stečenu prednost, bilo je i +9, ali su posle trojke Zagorca gosti zatražili tajm aut (19:13). Posle tajm auta je Pejdž lepo iskoristio blok i pogodio još jednu trojku, a posle deset minuta Partizan je bio na -3 – 21:18.

Srećan koš Birčevića, pa divna kombinacija Mozlija i Pejnersa doneli su Partizanu prvo vođstvo na utakmici. Posle kraće rezultatske klackalice, Pejners je pogodio posle prodora, a Tomas je dao trojku, svoj sedmi poen u kratkom intervalu, pa je Partizan vodio 31:25.

Imali su crno-beli i +7, ali je Venecija uzvratila udarac, posle trojke Bramosa prišla na -1, a Filoj je sa dve lepe asistencije za Vata doneo svom timu izjednačenje (37:37). Posle bacanja Gordića bilo je +2 na poluvremenu – 39:37.

Igralo se tvrdo na startu drugog poluvremena, na ulazak Vidmara trener Trinkijeri odgovorio je ubacivanjem Parahovskog, a Partizan se mučio u napadu i do poena je dolazio sa linije penala – trojka Stouna i čudan flouter Vata doneli su Veneciji +3 (45:42).

Nije Trinkijeriju tajm aut mnogo pomogao, Venecija je igrala agresivnu odbranu, a posle prodora Deja bilo je 50:44. Rano je Venecija ispunila bonus, crno-beli su stizali do penala, ali ih nisu u dovoljnoj meri realizovali.

Posle trojke Bramosa bilo je +8, da bi Filoj pogodio težak šut za prvu dvocifrenu prednost gostiju – 55:45. Pokušavali su navijači da podignu Partizan, ali gosti su zatvorili reket, Pejdž je promašio otvorenu trojku, a na drugoj strani je usledila kontra za +11 i novi tajm aut trenera Partizana.

Filoj i Dej su se razigrali – prvi je pogodio trojku, a drugi izblokirao Tomasa na jednoj i ubacio flouter od table za vođstvo 62:48 na kraju trećeg perioda.

Napokon je Partizan, prvi put u drugom poluvremenu, pogodio iz igre, i to alej-upom Jaramaza i Mozlija, a dobra odbrana rodila je kontru i poene Tomasa za momentalni tajm aut trenera De Rafaelea.

Posle tajm auta je Partizan odigrao solidnu odbranu, ali se na kraju lopta odbila do Stouna, koji je pogodio sa mnogo osećaja, pa je Venecija odbila taj nalet crno-belih. Stoun je trojkom odgovorio na 2+1 Tomasa, a posle koša Vota bilo je 71:55 na nešto više od šest minuta do kraja.

Tada je meč definitivno prelomljen, do kraja su ga gosti rutinski priveli kraju.

Jedini sa dvocifrenim učinkom kod Partizana bio je Rašon Tomas sa 18 poena (7-10 iz igre, 4sk), Ognjen Jaramaz imao je 9 poena (2-9 iz igre) i po 3 skoka i asistencije, Žanis Pejners dao je 8 poena (3-4 iz igre), koliko i Nemanja Gordić (1-9 iz igre), a Rade Zagorac 7 (2-9 iz igre). Crno-beli su loše šutirali i slobodna bacanja – 19 od 33.

Igrač meča bio je Mičel Vot sa 27 poena (11-12 iz igre) i po 5 skokova i asistencija, Ostin Dej upisao je 13 poena (5-9 iz igre) i 5 skokova, Džulijan Stoun imao je 10 poena, 11 skokova i 7 asistencija, a Džeremi Čepel ubacoo je 12 poena.

U sledećem kolu Partizan gostuje Tofašu u Bursi, dok Venecija dočekuje Lokomotivu Kubanj.

PARTIZAN-VENECIJA 69:83

IV ČETVRTINA: (21:21)

10.minut - U poslednja dva napada videli smo promašenu trojku Šapela, ali i pogođenu Stefana Birčevića za kraj utakmice u beogradskoj "Štark areni"

9.minut - Dva poena Vota sa linije penala su bili jedini pogodak u ovom delu utakmice. Partizan je promašio dve trojke

8.minut - Još jedna trojka Šapela,a potom i izgubljena lopta Partizana! Dva poena Birčevića

7.minut - Dva poena Stefana Birčevića

6.minut - Dva poena sa linije penala za Šapela. Zagorac je na isteku napada promašio trojku. Trojka za Veneciju preko Šapela , veliki problemi za crno-bele

5.minut - Precizan sa penala oba puta bio je Tomas, na drugoj strani nema poena Bramosa. Promašio je Gordić, ali je zakucao Mozli

4.minut - Trojka Stouna, još jedna i onda dva poena Vota

3.minut - Promašio je trojku Tomas. Na drugoj strani lepi poeni Undana. Rašon Tomas 2+1

2.minut - Ponovo brz napad domaćina i dva poena Rašona Tomasa. Promašio je Filoj, ali ipak Venecija preko Stouna dolazi do dva poena. Jaramaz je promašio dvojku, a Filoj trojku

1.minut - Stoun nije pogodio trojku, na drugoj strani alej-up Jaramaza za Mozlija

III ČETVRTINA: (9:25)

10.minut - Trojka Filoja, Tomasa blokira Dej, a zatim postiže i dva poena u kontri. Pokušao je Gordić, ali nema poena za njega u poslednjem napadu u ovoj četvrtini

9.minut - Nema trojke Filoja, ali nema ni Pejdžove trojke i na kraju su izgubili loptu domaćini. Vot se lepo zagradio i na kraju došao do poena. Ponovo "penali" za domaćina, Tomas oba puta precizan

8.minut - Veliki problemi, sada Filoj pogađa za dva! Gordić je fauliran, sa linije penala polovičan. Nema poena za Veneciju, Partizan takođe ne koristi napad

7.minut - Pogodio je trojku Bromes, na drugoj strani je Dej zaustao Jaramaza i u nastavku je promašio trojku, a isto to radi i Gordić

6.minut - Pokušao je Jaramaz, ali je ispalio trojku nakon sirene. Nova dva poena za goste, ponovo briljira Dej. Jaramaz polovičan sa slobodnih bacanja

Ognjen Jaramaz u prodoru

5.minut - Zagorac sada precizan oba puta sa linije penala. Ostin Dej ponovo trojka! Partizan ponovo ne koristi napad, sada je Pejdž ostao "kratak" za poene

4.minut - Vot je pogodio za dva

3.minut - Vidmar je bio na liniji penala, ali je bio polovičan. Nastavljaju se slobodna bacanja, sada je red na Gordića koji je oba pogodio. Stoun prekida uspavanku trojkom u korsti gostiju

2.minut - Vidmar je pogodio dvojku, Mozli polovičan sa penala

1.minut - Nema poena na startu

II ČETVRTINA:(21:16)

10.minut - Nije pogodio Šapel dvojku sa distance, sa druge strane Nemanja Gordić precizan sa penala oba puta. Greši Šapel u napadu, Partizan ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Na kraju, ni Zagorac ni Bramos nisu pogodili za dva poena

9.minut - Vot 2+1 u korist gostiju! Promašio je trojku Zagorac

8.minut - Nema nove trojke za goste, Jaramaz siguran sa linije penala oba puta. Lepa akcija gostiju, i zakucavanje Vota uz faul, ali nije pogodio sa penala. Dvojka Tomasa

7.minut - Pejners polovičan sa linije penala, dok gosti preko Bramosa dolaze do trojke

6.minut - Nema trojki na obe strane. Venecija kruniše dobar napad dvojkom

5.minut - Partizanova odbrana fantastična, trojka Tomasa! Pejdž oba puta siguran sa linije penala, na drugoj strani dva poena Venecije preko Deja

4.minut - Nije pogodio Pejdž, ali je Rašon Tomas pogodio za dva iz odbojke. Nova greška u koracima za Veneciju, a Pejners to koristi za dva

3.minut - Tomas se lepo snašao i pogodio za dva poena iz okreta. Probao je Pejners lepim pasom da uposli Mozlija, ali ništa od toga, napad za goste. Dva poena Deja

2.minut - Pogodio je Šapel za dva i time vraća predsnot u korist gostiju. Oba penala je promašio Tomas, Venecija pravi faul u napadu

1.minut - Rašon Tomas psotiže neverovatan poen. Pejners pogađa za dva uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje

I ČETVRTINA: (18:21)

10.minut - Nije iskoristio napad Partizan, na kraju je trojku promašio Pejners. Ostin Dej siguran oba puta sa linije penala. Sve je uradio sam Pejners i nekako pogodio za dva. Partizanova odlična odbrana u poslednjem napadu Venecije posle prvih deset minuta

9.minut - Faul u napadu Mičela Vota, na drugoj strani trojka Pejdža! Odlična odbrana Zagorca, napad Venecije je isktekao

8.minut - Šapel postiže dva poena, Venecija odlična za sada u napadu. Zagorac pogađa trojku!

7.minut - Janković nije pogodio sa polu distance, takođe je i Jaramaz promašio trojku

6.minut - Bramos bez trojke u ovom napadu, ali Vot popravlja za dva. Po dva poena na obe strane

5.minut - Uzvraća Venecija za dva poena preko Vota. Kontra gostiju i laki poeni Stouna. Trojka Jaramaza

4.minut - Konačno prvi poeni za Partizan! Jaramaz pogađa za dva uz faul. Nema poena za Veneciju, Partizan uspešno brani napad. Zagorac precizan za dva

3.minut - Venecija odlična u odbrani, Partizan i dalje bez poena! Venecija dolazi do nove dvojke preko Udana, na drugoj strani dvojku je promašio Gordić. Dva poena Vota sa linije penala.  Krenuo je Jaramaz u prodor, ali je promašio zakucavanje

2.minut - Bramos je promašio trojku za goste, na drugoj stranije promašio takođe i Zagorac. Bramos postiže trojku uz faul. Iz narednog napada promašena trojka gostiju

1.minut - Utakmica je počela! Prvi poeni za Veneciju iz prvog napada za dva, na drugoj strani je promašio trojku Tomas

ZA NASTAVAK POBEDNIČKOG NIZA U EVROPI , SREĆNO PARTIZANE!

19.45 - Očekivanja trenera domaćina, Andree Trinkijerija pročitajte OVDE

19.30 - Šta je pred ovaj duel rekao trener gostiju, Valter De Rafaele, pročitajte OVDE

19.10 - Na parketu "Štark arene" nećemo videti dvojicu Amerikanaca u redovima Partizana. Kori Volden odsutvuje zbog povrede, dok Džejms Bel još  uvek nije odradio trening sa ekipom

19.00 - Izabranici Andree Trinkijerija posle pet kola imaju skor 5/0, dok je šampion Italije na 3/2. Prvi susret dveju ekipa igran na Apeninima u prvom kolu završen je pobedom crno-belih 66:63