(VIDEO/FOTO) Ćaćo Rodrigez i Micov za prvi poraz Barselone u Evroligi, Makabi brutalno slavio u Pireju!

01.11.2019

22:23

U okviru 6. kola Evrolige, ekipa Olimpije iz Milana je nanela prvi poraz Barseloni u ovoj sezoni Evrolige, dok je Makabi deklasirao Olimpijakos u Pireju.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Čovek odluke

Ekipa Svetislava Pešića nije uspela da iskoristi prednost koju je imala tokom velikog dela meča.

Tri četvrtine su gosti vodili, ušli u poslednju deonicu uz prednost, ali su na kraju ubedljivo poraženi sa 83:70.

Skola je u poslednjoj deonici pokrenuo domaće sa šest vezanih poena za izjednačenje, a nastavio je Amadeo Dela Vale sa dve trojke nakon čega je preokrenut rezultat.

Skromna partija Nemanje Nedovića

Rodrigez i Micov su samo dokrajčili posrnulog giganta večeras.

Serhio Rodrigez je imao 17 poena, Micov 16, Skola 14, a Nemanja Nedović 6 poena za 23 minuta.

Brendon Dejvis 15 poena, a Nikola Mirotić samo 13 poena.

U Pireju je sam početak meča je protekao u znaku domaćeg tima, ali se Makabi probudio i preuzeo kontrolu u drugoj polovini prvog perioda.

Gosti iz Tel Aviva nisu uspevali da se mnogo odvoje do poluvremena, iako su u nekoliko navrata imali i dvocifrenu prednost, ali je Olimpijakos sve vreme vrebao.

Osam poena i pet asistencija za Vasilisa Spanulisa

Posle odmora, Pirejci su se primakli na dva poena, nisu se dali još nekoliko minuta, a kada je Makabi stigao do dvocifrene prednosti, više je nije ispuštao.

U poslednjoj četvrtini su gosti sveli Olimpijakos na devet poena, a najveću prednost ostvarili su upravo na kraju susreta.

Makabi su do trijumfa predvodili Skoti Vilbekin i Tajler Dorsi sa po 19 poena, dok je Nejt Volters dodao 10 poena.

Kod Olimpijakosa se istakao Jorgos Printezis sa 16 poena, dok je Brendon Pol upisao 12, uz pet skokova.
Devet poena i po četiri asistencija i skoka Omrija Kaspija

Srpski košarkaš Nikola Milutinov je za skoro 20 minuta imao tri poena, sedam skokova i jednu asistenciju. U domaćem timu su posebno podbacili Kevin Panter i Vil Čeri, koji su imali indeks u minusu.