Četvrta pobeda Olimpije zaredom u Evroligi: Ćaćo, Skola i Nedovićeve trojke osvojile Berlin!

29.10.2019

21:12

Košarkaši Olimpije iz Milana savladali su Albu u Berlinu 81:78 u okviru petog kola Evrolige. Izabranici Etora Mesine tako su došli do skora 4/1, dok je nemački tim na samo jednoj pobedi i četiri poraza.

RepublikaFoto: Euroleague.net
Odlična rola Luisa Skole

Kada se pogleda početak utakmice i rezultat na poluvremenu (33:26) u korist domaćeg tima, niko nije očekivao da će se Olimpija vratiti u drugih dvadeset minuta i na kraju upisati veoma vrednu pobedu.

Definitivno je presudila treća četvrtina ovog susreta u kojem je gost iz Milana napravio seriju 27:17 i time okrenuo rezultat u svoju korist.

Tokom poslednjeg kvartala videli smo veliku borbu na obe strane parketa, ali i pored neizvesne završnice, pobeda ide u Milano.

Hermanson je u poslednjem minutu smanjio trojkom na 78:79, ali je iskusni Serhio Rodrigez oba puta bio precizan sa linije penala i obezbedio četvrti trijumf svom timu.

Nemanja Nedović 4/7 za tri poena

Upravo je popularni Ćaćo bio najefikasniji u redovima gostiju sa 17 poena, Luis Skola je postigao 14 poena.

Nemanja Nedović je imao 12 poena, ali ih je sve postigao šutem za tri poena. Vladimir Micov nije blistao, ali je na kraju ipak skupio 9 poena.

Kod domaćeg tima istakao se Pejton Silva sa 20 poena, dok je dva manje ubacio Rokas Giedraitis.

U narednom kolu, Alba 1.novembra gostuje u Madridu ekipi Reala, dok će Olimpija istog dana u Milanu dočekati Barselonu.