Crveno-belo veče u Železniku: Zvezdina šuterska klinika i izgubljene lopte Mege za drugu pobedu na Jadranu!

27.10.2019

16:01 >> 18:02

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu 88:70 u 4. kolu ABA lige u hali "FMP arena" u Železniku.

Velika borba u Železniku

Ovo je prva pobeda Andrije Gavrilovića na klupi Crvene zvezde i ujedno prvi trijumf domaćeg tima posle tri uzastopna poraza u svim takmičenjima.

Posle dvadeset minuta igre Crvena zvezda je imala prednost 44:40, ali najviše zbog odlične role Stratosa Perperoglua u drugoj četvrtini. Prekaljeni Grk je u drugoj četvrtini imao sekvencu iz koje je za manje od pet minuta ubacio čak 11 poena bez greške.

21 minut za Grka i 11 poena

U trećoj četvrtini Mega je imala veliki broj izgubljenih lopti i to je bila najlošija sekvenca utakmice za njih. Posle tih deset minuta dala je samo 15 poena, dok je Zvezda sve to iskoristila i imala u jednom trenutku i +19 u svoju korist.

Poslednja četvrtina bila je rutinsko odrađivanje posla, iako tako nije delovalo na početku iste kada je Mega ušla u seriju brzih poena posle grešaka pre svega Zvezdinih plejmejkera.

Ipak, izabranici Dejana Milojevića nisu imali snagu za preokret i jaču igru, a crveno-beli su imali 18/24 sa linije penala, što je mnogo doprinelo za pobedu u ovoj utakmici.

Najefikasniji u redovima prvaka Jadrana i Srbije bio je Dejan Davidovac sa 17 poena, dok je Džejms Gist ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova. Dvocifreni su još bili sa po 11 poena Lorenco Braun, Stratos Perperoglu i Bili Beron.

Na drugoj strani, Nikola Mišković i Edin Atić su postigli po 13 poena, a još dvojica igrača bili su dvocifreni u redovima gostiju. To su Filip Stanić sa 11 i Marko Simonović sa 10 poena.

U narednom, petom kolu ABA lige, Crvena zvezda 3. novembra gostuje u Zagrebu kod Cibone, dok će Mega u Hali sportova "Ranko Žeravica" dočekati podgoričku Budućnost.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 88:70

IV ČETVRTINA:

10.minut - Kraj utakmice u Železniku, druga pobeda crveno-belih u ABA ligi i treći poraz Mege

9.minut - Ponovo gubi loptu Mega, Zvezda odlična na liniji bacanja

8.minut - Četiri brza poena domaćina, na drugoj strani je trojku promašio Simonović. Beron polovičan

7.minut - Prekida Davidovac uspavanku u Železniku sa dva poena posle brze tranzicije. Poeni za Miljenovića, na drugoj strani faul napadu Perperoglua. Gubi loptu Miljenović, ali nije iskoristio to Davidovac

6.minut - Dobra odbrana Zvezde, Mega nije iskoristila napad koji je na kraju istekao. Pas Berona ka Davidovcu i promašena trojka

5.minut - Dva poena za Megu, a onda u narednoj kontri ne dolaze do trojke. Promašio je Davidovac trojku, Kuzmić je skočio i bio fauliran. Sa linije penala, centar domaćina 1/2

4.minut - Nema poena u ovom delu utakmice sa obe strane

3.minut - Pogađa sada i Atić za dva poena, Mega posle dugo vremena na -10! Lepo se snađao Kuzmić i pogodio za dva poena

2.minut - Lep pas Čovića ka Kuzmiću. Pet poena brzih Mege, trojka i ukradena lopta

1.minut- Oba puta siguran sa penala Macura. Lep pas Dženkinsa, ali Odžo je promašio zakucavanje. Na drugoj strani nije pogodio Macura trojku, ponovo loše dodavanje, ovoga puta Simanića

III ČETVRTINA:

10.minut - Promašio je trojku Čović, ali Odžo skače i pogađa za dva, pritom je snažni centar i fauliran. Sa linije penala je pogodio, tako da za njega 2+1. Mega dolazi do dva poena preko linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani, ponovo Odžo na liniji bacanja. Precizan polovičan Odžo. Koraci Miškovića, na kraju Dobrić je promašio otvoren šut za dva poena

9.minut - Ponovo Mega ne može da se poveže u napadu, nova izgubljena lopta ekipe Dejana Milojevića. Pogađa Odžo za dva poena

8.minut - Lep pas Čovića i otvorena trojka Bilija Berona

7.minut - Davidovac siguran i dalje sa linije penala, na drugoj strani trojka Atića

6.minut - Mega ponovo gubi loptu, odnosno Luka Cerovina. Davidovac polovičan sa penala. U narednom napadu, nova blokada Brauna nad Miškovićem, ali sudija ipak svira faul prvi ovom kontaktu. Mišković sa penala polovičan. Trojka Simonovića

5.minut - Poeni Gista, na drugoj strani koraci Simonovića. Ponovo Gist postiže poen, Milojević ponovo traži tajm-aut. Pokušao je Cerovina, ali blokira Braun

4.minut - Mega se "izgubila" u napadima Crvene zvezde, veliki problemi za gostujući tim. Smanjuje Mišković prednost domaćina posle promašaja Gista

3.minut - Trojka Davidovca, na drugoj strani Mega se vraća preko poena Stanića. Lorenco Braun pogađa za dva, na drugoj strani Mega ne koristi svoj napad

2.minut - Nije mnogo promenio tajm-aut Milojevića, Zvezda i dalje nastavlja sa svojom igrom

1.minut - Gist otvara prvo poluvreme za dva poena, na drugoj strani promašio je Marjanović. Davidovac trojka

II ČETVRTINA:

10.minut - Greška u koracima u redovima Mege, u pitanju je Edin Atić, kapiten Mege. Zvezda ne koristi poslednji napad, Beron je promašio trojku. Na drugoj strani, Stanić pogađa za dva posle promašaja Miškovića

9.minut - Crveno-beli i dalje vrlo dobri sa linije penala, na drugoj strani kontra domaćina i polaganje Lorenca Brauna. Ostao je sam Stanić i lako pogodio za dva ispod koša

8.minut - Mega ponovo sa linije penala dolazi do dva poena

7.minut - Mišković polovičan sa linije penala

6.minut - Mišković pogađa dvojku, Kuzmić nastavlja sa poenima, ovoga puta iz popravnog za dva. Promašio je troku Perperoglu. Pri put na parketu i Dženkins. Ne prolazi još jedan napad Zvezde

5.minut - Poeni Ognjena Kuzmića!

4.minut - Dva poena na obe strane, Davidovac na jednoj, a Simonović na drugoj. Dobrić polovičan na liniji penala, po prvi put u igri Zvezde večeras Ognjen Kuzmić. Odlična odbrana Zvezde i još dva poena Perperoglua u kontri. Atićeva trojka

3.minut - Iskusni Grk ponovo je bio na liniji slobodna bacanja, ovoga puta 1/2. Lepa kombinacija igrača Mege i zakucavanje Simonovića. Nastavlja Perperoglu svoj šou, sadalep prodor i dva poena za njega

2.minut - Macura polovičan sa linije penala. Lep potez Perperoglua i na kraju 2+1 za Grka. Greše gosti u napadu, ali Davidovac nije iskoristio to jer je promašio polaganje

1.minut - Miljenović nastavlja serije trojke na ovom meču, koju nastavlja Davidovac na drugoj strani

I ČETVRTINA

10.minut - Perperoglu trojka! Nije uspeo da vrati istu Macura. Odžo siguran oba puta se penala. Mega finišira četvrtinu trojkom Macure preko Odža

9.minut - Lazić je promašio šut, ali Lorenco Braun ispravlja. Marko Simonović za dva vraća. Gist siguran oba puta sa penala

8.minut - Mega koristi napad i ponovo dolazi do prednosti. Na drugoj strani, Bili Beron pogađa otvorenu trojku. Vraća Atić trojku

7.minut - Promašio je Gist trojku, ali Mega ne koristi naredni napad. Lorenco Braun to kažnjava dvojkom. Ponovo nije pogodio Mišković trojku

6.minut - Beron pogađa otvoreni šut za dva poena, na drugoj strani Mišković vraća

5.minut - Dva napada zaredom ne koristi Zvezda. Mišković pogađa trojku

4. minut - Seriju promašaja i loših napada prekinula je Mega svojim poenima

3. minut - Nekoliko loših napada na obe strane. Rastrzana igra oba tima u ovim trenucima

2.minut - Mega ne koristi još jedan napad i ponovo kazna u vidu trojke, ovoga puta Boriša Simanić. Pogađa dvojku Ašćerić

1.minut - Susret u Železniku je počeo. Prvi napad na utakmici ne koristi Mišković sa teškom promašenom trojkom. Sa druge strane, Lorenco Braun pogađa trojku već iz prvog napada

UTAKMICA JE POČELA!

16.40 - Kada govorimo o međusobnim duelima dveju ekipa, trenutno je 17:1 u korist srpskog i regionalnog prvaka

16.15 - Zanimljivo da obe ekipe posle tri kola imaju skor 1-2. Izabranici Andrije Gavrilovića su u prvom kolu savladali Primorsku, a potom izgubili od Budućnosti iz Podgorice i Krke iz Novog Mesta. Sa druge strane, četa Dejana Milojevića bila je poražena od Cedevite Olimpije i FMP-a, a u prethodnom kolu bili su bolji od Zadra