Još jedna brutalna partija Micića u pobedi Efesa pred duel sa Zvezdom u Istanbulu!

subota, 26. 10. 2019.| 22:47

0

Odlično je Bursa ušla u novu sezonu turskog šampionata, očekivano se dobro isprsila Anadolu Efesu, ali je na kraju ipak poklekla pred naletom sjajnog Vase Micića. Srpski košarkaš je sa svojim 21 poenom i 11 asistencija predvodio gostujući tim do veoma važne pobede pred meč sa Crvenom zvezdom u Evroligi – 86:95.

Tanjug/AP
Vasilije Micić

Gotovo u svim parametrima bili su izjednačeni današnji rivali, ali je meč rešila nešto staloženija poslednja četvrtina koju su odigrali momci Ergina Atamana. Do tada, na snazi je gotovo konstantno bila rezultatska klackalica.

Iako je Bursa nešto bolje otvorila meč i u jednom trenutku došla do sedam poena prednosti, Efes je polako otopio tu razliku i prešao ispred, ali nije uspevao da zada domaćima konačan udarac.

Pokušavao je Efes još u trećoj četvrtini da napravi seriju i reši meč, ali je žilavi domaćin odolevao. Igrala se prava „run&gun“ košarka, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat na semaforu bio 72:75. Stvari su se donekle smirile u četvrtoj četvrtini, Bursa je stala, dopustila Efesu da ode na „plus 11“ i tako odnese veoma vrednu pobedu – 86:95.

Pored Vase Micića, fantastične partije pružili su i Krunoslav Simon sa 23 poena, kao i Alek Piters sa 21 poenom. Kod domaćih, Alerik Friman je postigao nestvarnih 30 poena, što ipak nije bilo dovoljno za pobedu.

Efes već u utorak u okviru Evrolige dočekuje Crvenu zvezdu, koja će sutra u ABA ligi imati „generalnu probu“ protiv Mege.

Primorska nastavila da melje, pala i Igokea!