Crna noć u Tel Avivu: Zvezda jedva stigla do produžetka, na kraju ubedljiva pobeda Makabija na domaćem parketu!

17.10.2019

20:51 >> 20:49

Posle velike borbe i izborenog produžetka, Crvena zvezda je poražena rezultatom 84:69 od Makabija iz Tel Aviva u "Nokija areni."

RepublikaFoto: Euroleague.net
Drugi poraz Zvezde u Evroligi i prva pobeda Makabija

Počelo je poenima Bleka na niskom postu, a na drugoj strani je Lorenzo Braun promašio zakucavanje. Kojih dvadesetak sekundi kasnije Braun je dobio udarac laktom u lice, pa je morao da napusti igru.

Igralo se nervozno na startu, Zvezda je prve poene dala posle skoro dva i po minuta igre, pogodio je Lazić, ali je na drugoj strani usledila serija 5-0, trojka Voltersa za 9:2. Posle tajm auta je Čović bacio loptu u noge Odžu, a Makabi je opet bio bržu u tranziciji – Kaspi je pogodio uz faul, posle i bacanje za 12:2.

Trener Tomić je menjao, ali napadi Zvezde bili su loši, gubile su se lopte ili se pokušavalo iz teških pozicija, a prednost domaćih je rasla i posle poena Voltersa bilo je 17:2.

Konačno se našao neko da prekine “krvarenje“, Perperoglu je pogodio za dva poena (oba koša Zvezde do tada bile su dvojke sa nagaženom linijom za tri poena), ali igrači Makabija šetali su se do obruča, ponovo Kaspi za 19:4.

Perperoglu je bio jedini raspoložen, dao je trojku, pa još dva poena na prodoru, pa su gosti opet bili na jednocifrenom minusu – 22:13. Međutim, to je bio kratki nalet, dve izgubljene lopte, pa je bilo 25:13 na kraju prve četvrtine.

Počela je Zvezda serijom 4-0 drugu četvrtinu i Sferopulos je tražio tajm aut. Crveno-beli su zaigrali malo bolje u odbrani, ali jeftino izgubljena lopta vodila je zakucavanju mladog Avdije za 28:17.

Posle trojki Voltersa i Vilbekina prednost je išla na +14, a na drugoj strani se Lorenzo Braun vratio u igru posle neprijatnog udarca koji je primio, mada nije baš mnogo doprineo. Perperoglu je bio jedini raspoložen i dalje, Faje se borio, pogodio je Beron trojku, ali Makabi je bez većih poteškoća čuvao višak – 37:26.

Pogodio je Perperoglu trojku za -8, ali je posle tajm aut Kaspi ugurao loptu u koš sa niskog posta, da bi na poluvremenu bilo 39:30 za Makabi.

Slično kao i u prvom poluvremenu, Zvezda loše kreće, Volter flouter i još jedna kontra, pa Tomić traži tajm aut posle minut i po – 43:30. Pogodio je Dobrić trojku, a na obe strane gledali smo smušene napade. Dženkins je promašio potpuno otvorenu trojku, a na drugoj strani je Blek poentirao za 45:33.

Bilo je i -14, ali je usledila serija crveno-belih 8-0, Perperoglu je pogodio trojku uz faul za 47:41, ali je na drugoj strani Brajant vratio trojku – 50:41. Dženkins je na drugoj strani promašio još jednu otvorenu trojku, a Di Bartolomeo sa penal odvodi domaće opet na dvocifreni višak (52:41).

Sa linije penala, Dženkins dva i Beron tri, Zvezda je prišla na -7 na 16 sekundi do kraja, ali je Lazić nepromišljenim faulom poslao Vilbekina na penale i poklonio poene rivalu. Pogodio je jedno, pa je bilo 55:47 na kraju trećeg perioda.

Džejms Gist dugo nije ulazio u igru, Odžo nije imao uspeha ni na jednoj strani terena, a Faje je početkom poslednjeg perioda dobio petu ličnu grešku i Tomić je poslao nisku petorku sa Perperogluom na petici. Ubrzo je ponovo bilo +14, na semaforu je stajalo 61:47.

Slično kao i u ostalom delu utakmice, Zvezda bi malo prišla, samo da bi se Makabi ponovo udaljio. Sada je Čović vezao dve trojke za -8, pa je Sferopulos tražio tajm aut na nešto manje od šest minuta do kraja.

Čović je igrao dobro u drugom mandatu na terenu, pronalazio je iz pika otvorene saigrače, a posle njegove asistencije Dobrić je pogodio trojku iz ćoška za 67:62.

Promašili su trojke Beron i Čović, ali je oba puta Dobrić bio na ofanzivnom skoku i smanjio je na -1 na nešto više od dva minuta do kraja. Nervoza je bila na obe strane, Odžo je pogodio jedno od dva bacanja za 67:67, imala je potom Zvezda i napad za vođstvo, ali je Dženkins promašio trojku. Na drugoj strani je uzvratio Volters promašajem i crveno-beli su imali napad na 28 sekundi do kraja.

Zvezda je savršenu akciju napravila, Beron je ostao sam na trojci sa sredine, ali je promašio, da bi na drugoj strani promašio i Zusman – produžetak.

Dodatnih pet minuta počeli su trojkom Vilbekina, a na drugoj strani je Čović posle lošeg napada Zvezde bacio loptu u bunar. Iznudio je potom Vilbekin faul i pogodio dva penala za 72:67.

Pogodio je Beron s penala, ali Zvezda opet nije imala ideju u napadu i ubrzo je posle prodora Voltersa bilo 76:69.

Potom je usledila serija domaćina od 8:0, redom su pogađali Vilbekin 3+1, kao i Kaspi i Zusman za dva poena.

MAKABI TEL AVIV - CRVENA ZVEZDA 84:69

PRODUŽECI:

5.minut - Makabi se bolje pokazao u dodatnih pet minuta i na kraju ostvario ubedljivu pobedu i upisao prvi trijumf u Evroligi

4.minut - Trojka Vilbekina!

3.minut - Nejt Volters pogađa dvojku, Milan Tomić traži tajm-maut. Komlikovan napad Zvezde i promašena trojka Perperoglua. Vilbekin polovičan sa linije penala

2.minut - Dobrić je promašio dvojku sa distance, na drugoj strani ne koristi napad ni Makabi. Precizan oba puta sa linije penala Beron. Ponovo Makabi koristi napad i dolazi do poena

1.minut - Vilbekin otvara produžetke trojkom! Na drugoj strani Čović ne pogađa posle prodora. Skot Vilbekin oba puta siguran sa penala

IV ČETVRTINA:

10.minut - Maši trojku Dženkins, i na drugoj strani ne precizan šut za tri, Volters. Nema poena na obe strane, idemo na PRODUŽETKE!

9.minut - Gubi loptu Makabi, odbrana Zvezde odlična! Majkl Odžo 1/2 za izjednačenje. Maši Kaspi za dva poena

8.minut - Još jednom Dobrić za dva!

7.minut - Trojka Dobrića, a zatim i dvojka!

6.minut - Davidovac 2/2 sa penala, isto tako sigurni i domaćini sa penala. Nesportska u korist Zvezde, Davidovac 2/2 sa penala ponovo. Faul u napadu domaćina

5.minut - Trojka Filipa Čovića! Brajant pogađa za dva poena

4.minut - Crveno-beli ne koriste napad, na drugoj strani koraci Bleka

3.minut-  Zvezda ponovo dolazi do poena sa penala, na drugoj strani Hanter maši zicer, a Čović pogađa trojku

2.minut - Još jednom sigurni poeni domaćina, ovoga puta Vilbekin, sada Zusman poentira za dva

1.minut - Volters otvara poslednju četvrtinu dvojkom, na drugoj strani ne pogađa Odžo

III ČETVRTINA:

10.minut - Beron fauliran na šutu za tri poena, sva tri puta precizan sa linije penala. Na drugoj strani, Lazić faulira Vilbekina, ovaj 1/2 sa linije penala

9.minut- Oba puta uspešan Dženkins sa linije penala, nema poena na drugoj strani za Makabi

8.minut - Nastavio je Makabi da pogađa sa penala precizno,a na drugoj strani Mohamed Faje 1/2 sa penala. Novi poeni za domaćina i zakucavanje

7.minut - Stratos Perperoglu 3+1! Brajant vraća trojku! U narednom napadu izblokiran Faje

6.minut - Poeni Kaspija sa linije penala, promašio je Beron, ali dobar u ofanzivnom skoku Dženkins i uspeva da izbori faul. Precizan oba puta sa linije penala bek crveno-bellih. Faje za dva

5.minut - Lep pas Kaspija i poeni ispod koša Bleka

4.minut - Makabi gubi loptu, dobra odbrana Zvezde. Dženkins je promašio trojku, iako je ostao sam

3.minut - Nema poena za obe ekipe

2.minut - Dva napada i četiri brza poena domaćina i tajm-aut trenera Milana Tomića. Trojka Ognjena Dobrića

1.minut- Crveno-beli otvaraju treću četvrtinu promašen trojkom Lorenca Brauna, na drugoj strani i Makabi je promašio trojku. Davidovac je promašio dvojku

II ČETVRTINA

10.minut - Mnogo izgubljenih lopti na obe strane, na kraju bez poena za obe ekipe na kraju prvog poluvremena

9.minut - Ponovo Stratos Perperoglu za tri poena! Vraća se Kaspi, dva poena za njega. Promašio je trojku Davidovac

8.minut - Poeni Mohameda Fajea, na drugoj strani dvojka za domaćina

7.minut - Trojka Bilija Berona! Ofanzivan skok i zakucavanje Hantera

6.minut - Lorenco Braun se vratio na parket, ali ne koristi napad, sa druge strane trojka Vilbekina. Sam je bio Lorenco Braun, ali je ponovo promašio, ovoga puta trojku. Precizan oba puta sa bacanja Davidovac

5.minut - Vraća se u seriju Volters, dva poena. Majstorski potezi Perperoglua i nova dvojka iskusnog Grka

4.minut - Bez poena na obe strane

3.minut - Jeftina prodata lopta, krade loptu mladi Avdija i lagano poentira za dva, na drugoj strani faul u napadu Gista

2.minut - Zakucavanje Hantea iako je odbrana Zvezde delovala dobro

1.minut - Mo Faje siguran sa linije penala oba puta, na drugoj straci koraci Vilbekina. Gist siguran sa polu distance

I ČETVRTINA (25:13)

10.minut - Laki poeni za domaćina, fenomenalna prva četvrtina Makabija

9.minut - Ponovo iskusni Grk postiže poen, ovoga puta posle "livade" saigrača. Lupa rampu Kaspiju Mo Faje

8.minut - Odžo smanjuje prednost sa svoja dva poena, na drugoj strani Vilbenik polovičan sa linije penala. Perperoglu posle finte, precizan za dva poena

7.minut - Trojka Perperoglua! Omri Kaspi pokazuje neverovatan kvalitet, zakucavanje

6.minut - Volters nastavlja svoju seriju, još dva poena za njega. Gazio je Perperoglu liniju, nema trojke, ipak dvojka za Grka. Ponovo Kaspi pravi problem, dao je koš za dva, ali ne koristi dodatno slobodno bacanje

5.minut - Nema Zvezda rešenja u napadu, Makabi na drugoj strani preko Bleka dolazi do novih poena. Promašio je trojku DŽenkins

4.minut - Ponovo Zvezda ne koristi ponovo napad, Odžo gubi loptu. Na drugoj strani, 2+1 poeni Kaspija

3.minut - Nejt Volters posle kontre donosi nove poene izraelskom timu. Prvi poeni za Zvezdu, dvojka kapitena Lazića. Lepa akcija Makabija i poeni domaćna. Ponovo Volters, otvoren šut i trojka bivšeg pleja crveno-belih

2.minut - Još jedan napad ne koristi Zvezda, ovoga puta Gist, ali ponovo domaćin nije iskoristio grešku Zvezde, svirani su koraci. I dalje bez poena crvenp-belih, Beron je promašio dvojku, ali nema poena ni na drugoj strani

1.minut- Problemi sa semaforom na početku. Prvi napad je Makabi iskoristio preko Bleka. Na drugoj strani, je promašio zakucavanje Lorenco Braun. Nije Makabi kaznio Zvezdu jer je Kaspi napravio faul u napadu

UTAKMICA JE POČELA!

20.00 - Sudijska trojka za ovaj susret je - Boris Rizik, Robert Vikliki i Sinan Izguder

Menora Mivtachim arena kapaciteta 11.060 gledalaca je rasprodata!

19.45 - OVDE možete pročitati šta je o ovom meču rekao šef stručnog štaba Makabija iz Tel Aviva, Janis Sfeiropulos

19.30 - Poslednje odmeravanja snaga Makabija i Crvene zvezde odigralo se 18. januara prošle godine i izraelska ekipa je slavila 89:75 na svom terenu. Izabranici Milana Tomića su poslednji put pobedili ovaj tim na gostovanju 19. januara 2017. godine rezultatom 71:67

19.15 - Kada govorimo o međusobnim duelima dveju ekipa, bilo je ih je 10 i trenutno je 6:4 u korist "Ponosa Izraela"