(VIDEO) SUDIJE POGURALE SLOVENCE DO ZLATA: Hrabri "orlovi" pali u finišu!

17.09.2017

15:52 >> 23:27

Srbija je druga u Evropi! Slovenci su na krilima Gorana Dragića i sudijske trojke stigli do najvećeg uspeha u istoriji njihovog sporta - 93:85.

Košarkaši Srbije na postolju

Počelo je dobro za Srbiju, Bogdanović i ekipa su krenuli odvažno, imali su odličan šut sa svih pozicija, ali su se i Slovenci držali relativno blizu - 25:20 za "orlove" posle prvih 10 minuta.

Mirisalo je na uspeh, ali onda se razgoropadio Goran Dragić, odigrao meč karijere i života i polako počeo da diže Sloveniju uz pomoć Klemena Prepeliča, koji je bio faktor "X" na večerašnjem meču. U drugih 10 minuta Srbija je igrala sasvim solidno u napadu, ali je odbrana škripala, primili smo čak 36 poena samo u drugoj deonici - 47:56 na velikom odmoru.

Međutim, nije mogla napadačka rapsodija Dragića da traje zanavek, Srbija uspeva da se približi, pa onda u poslednjem kvartalu i da preokrenu rezultat nakon poena Mačvana sredinom poslednje četvrtine - 78:77.

Ali onda Blažič i Prepelič, uz rezervistu Nikolića vraćaju Sloveniju iz "nokdauna", priključuje im se i Rendolf i Slovenija je već dva minuta pre kraja mogla da oseti ukus zlata - 86:82!

Srbija je probala sve što je mogla, Bogdanović nije sve mogao sam iako je šutirao nekoliko trojki. Prepelič je zapečatio sudbinu "orlova" i doneo Slovencima i zvanično zlatnu medalju.

Kod naših Bogdanović je postigao 22 poena, a Mačvan ga je pratio sa 18, što nije bilo dovoljno da se parira sjajnom tandemu "dežele" Dragić-Prepelič koji su kumulativno postigli 66 poena!!

Doček za srebrne košarkaše biće upriličen sutra ispred Skupštine grada Beograda.

TOK MEČA
Kraj utakmice!! Slovenija dolazi do velike pobede, Srbija nije uspela da preokrene minus od poluvremena - 93:85
10. minut - Slovenci pred osvajanjem Evropskog prvenstva, Nikolić pogađa bacanja za ogromnih 90:82
9. minut - Tri bacanja nakon skandalozne odluke sudija za Slovence - 88:82
8. minut - 86:82 za Sloveniju
7. minut - Rendolf pogađa slobodna bacanja za novi egal - 82:82
6. minut - Mačvan pogađa nakon trojke Prepeliča - 80:80!
5. minut  - Vodimo!! Mačvan pogađa za 78:77 za Srbiju
Vraćamo se!! Sjajna asistencija Mačvana za Lučića i 77:76!

4.minut - Kakve skandalozne odluke sudija - tehnička Miciću zbog simuliranja, ali Dragić promašio bacanje! I njemu se dešava

3. minut - Micić pogađa za 77:74!
2. minut - Bogdanov prodor za 77:72
1. minut - Kakva greška Gudurića, napravio je namernu grešku - 73:67 nakon bacanja Nikolića
IV ČETVRTINA
10. minut - Trojka Bogdanovića za 67:69! Ali sa bacanja Dragić dodatno popravlja svoj saldo - 71:67 na kraju treće četvrtine
9.minut - Birčević pogađa važnu trojku za 69:64
8. minut - Dragić se vraća u igru i nastavlja da pogađa - 67:61
7. minut - Kokoškov traži tajm-aut nakon poena Štimca! Srbija se vraća na 63:61
6. minut - Bogdanović dodatno smanjuje minus Srbije nakon prodora - 63:59

5. minut - Luka Dončić napušta parket zbog povrede, izgleda da je utakmica završena za sjajnog igrača Slovenije, Mačvan za to vreme koristi slobodna bacanja za 63:57

4. minut - Slovenija vodi 63:55, polovinu poena za Slovence dao neverovatni Dragić

3. minut - Nižu se greške na obe strane, naši na -8 trenutno - 61:53
2. minut - Vidmar pogađa koš, ali problem je treći faul Bobija Marjanovića - trenutno je 61:51

1.minut - Prve poene u trećoj četvrtini postiže ko drugi nego Goran Dragić - 59:47 za Slovence

III četvrtina
10. minut - Slovenija je dobila prvo poluvreme 56:47. U prvom poluvremenu briljirao je Dragić, koji je postigao čak 26 poena.
9. minut - Dve trojke Dragića, Slovenci ponovo imaju dvocifrenu prednost, 54:43
8. minut - Tehnička za Lučića. Slovenci pogađaju jedno bacanje, a potom Srbija ne koristi napad. Dončić ponovo na liniji slobodnih bacanja. Slovenci nemaju nijedan promašeni penal, 46:38.
7. minut - Serija Srbije od 6:0. Trojku pogađa i Gudurić. Srbija na minus 5, 43:38, a Kokoškov traži tajm
6. minut - Slovenci stižu do dvocifrene prednosti, 43:32.
5. minut - Slovenci u transu. "Zmajčeki" vode 38:28. Serija Slovenaca od 11:0
4. minut - Slovenci prave seriju od 5:0, a Đorđević traži tajm-aut
3. minut - Birčević pogađa trojku i Srbija ponovo vodi, 28:27. Prepelić vraća trojku.

2. minut - Posle tajm-auta Aleksandra Đorđevića prvu trojku za naš tim pogađa Bogdan Bogdanović

1. minut - Prvi napad našeg tima u drugoj četvrtini je neuspešan. Rendolf u kontranapadu dobija tri slobodna bacanja. Slovenci ponovo vode, a posle greške našeg tima "zmajčeki" su na plus 3, 25:22
II četvrtina
10. minut - Srbija posle prve četvrtine vodi 22:20

9. minut - Marjanović je napravio prekršaj nad Dončićem, a Slovenci su burno reagovali. Usledio je odgovor srpskog tima. Sudije su smirile situaciju.
8. minut - Bogdanović pogađa za 18:13, a Kokoškov je prinuđen da traži tajm-aut.

5. minut - Srbija ima 12:9. Slovenci uzvraćaju, 12:11

4. minut - Srbija ponovo vodi, 8:7
3. minut - Murić donosi prednost Sloveniji, a uzvraća Kuzmić.  Igra se poen za poen. Dončić je pogodio za 7:4, a uzvratio je Kuzmić
1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad je za naš tim. Kuzmić pogađa za dva poena, a Murić uzvraća trojkom
I ČETVRTINA

20:30 - Himne dve zemlje. Navijači oba tima u transu

20:25 - Predsednik UEFA Aleksandar Čeferin je uz slovenački tim

20:22 - Ana Brnabić, Milorad Dodik, Dejan Bodiroga, Željko Obradović.... bodre "orlove"

RepublikaFoto: Tanjug/Tanja Valič
Ana Brnabić bodri "orlove"

20:20 - Srbi i Slovenci napravili su ludnicu u dvorani

20:15 Brazilac glavni sudija!

Određen je i glavni sudija finalne utakmice, a na centru će se naći Brazilac Kristijano Žesus Maranjo! Podsetimo, zbog sukoba FIBA i Evrolige, na ovom šampionatu nema najboljih sudija sa Starog kontinenta, koji se nalaze na parketima evroligaških klubova.

On će deliti pravdu u finalu, a osim njega sudije će biti Španac Antonio Konte i Tolga Sahin iz Italije.

20:10 - Igrači oba tima su na terenu

20:05 - Prijateljska atmosfera u hali u Istanbulu

19:45  - Policija ismestila srpske navijače

19:30 - Polako se puni dvorana u Istanbulu

19:00 - Navijači Srbije i Slovenije prave šou ispred dvorane

18:30 - Još dva sata do početka utakmice. Evo kako je FIBA najavila utakmicu

18:00 - Španija osvojila bronzu pošto je pobedila Rusiju 93:85.

17:45 - Slovenci i Srbi zajedno u Istanbulu pevaju "Kosovo je srce Srbije"

17:00 - Luka Dončić najavljuje pohod na zlato

Slovenija je ubedljivo stigla do finala pošto u dosadašnjem toku EP nije zabeležila nijedan poraz. Srbija je do finala stigla ostvarivši sedam pobeda i jedan poraz.

- U finalu su dva tima potpuno zasluženo. Verujem da možemo da pružimo još bolju partiju. Odbrana dobija finale i osvaja trofej, sanjali smo ovo i ne smemo da stanemo - rekao je selektor Srbije Aleksandar Đorđević.

Selektor slovenačke košarkaške reprezentacije, srpski stručnjak Igor Kokoškov izjavio je da njegov tim nije favorit.

- Suštinski je to nebitno, znam šta je rekao novinarima, a šta u svlačionici. Mi ne čitamo medije, normalno da postoji rezerva i poštovanje prema protivniku, ali siguran sam da je na zatvorenom sastanku rekao 'Daj da pregazimo ove Slovence' i zato ne može da me prevari - naveo je Kokoškov.