Jović se "razgoropadio" i vodio Himki do prvog trijumfa!

25.09.2019

19:37

Na otvaranju nove sezone VTB lige košarkaši Himkija slavili su na domaćem terenu protiv Zielone Gore rezultatom 79:75 uz sjajan učinak srpskog reprezentativca Stefana Jovića.

Stefan Jović

Tim iz Podmoskovlja je tokom većeg dela utakmice bio bolji rival, iako su gosti u nekoliko navrata uspeli da priprete.

Rezultatski je samo poslednja četvrtina pripala Zielonoj Gori, ali to nije bilo dovoljno da više namuče domaćina.

Najbolji u pobedi Himkija bio je srpski plejmejker Stefan Jović, koji je za 27 minuta na terenu postigao 16 poena, uz devet asistencija i jedan skok.

Pratio ga je Jonas Jerebko sa 14, a dvocifreni su bili i Džeremi Evans sa 12 poena i Devin Buker sa 10 poena.

U redovima poražene ekipe najviše se istakao Ludvig Hakanson sa 13 poena.