Fenomenalan debi Vanje Marinkovića nedovoljan Valensiji, Barsa u finalu!

21.09.2019

18:25

U prvom polufinalu Superkupa Španije u košarci Barselona je savladala Valensiju 71:65 i zakazala finalni duel sa boljim iz meča Real Madrida i Estudijantesa.

Kari ide po još jedan trofej

U vrlo izjednačenom prvom poluvremenu timovi su se stalno menjali u vođstvu, a na odmor je Valensija otišla sa tri poena prednosti. Barselona je anulirala tu prednost i u poslednjih 10 minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom.

U neizvesnoj penal završnici tim Svetislava Pešića je bio bolji i na kraju ostavio vrlo bitnu pobedu na startu sezone.

Doskorašnji bek Partizana Vanja Marinković sjajno je odigrao svoj prvi zvanični meč za „slepe miševe“ pošto je za 20 minuta na terenu postigao 17 poena uz čak 60 odsto šuta iz igre i pet trojki. Osim njega samo je Brok Motum bio dvocifren u redovima poraženog tima.

U timu Barselone Kori Higins je imao 15 poena, Nikola Mirotić 14, a Viktor Klaver 11 poena.