Sledeći su Rusi: "Azuri" pali pred Srbima!

13.09.2017

18:26 >> 20:30

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale na Evropskom prvenstu. "Orlovi" su u četvrtfinalu EP bili bolji od Italijana 83:67. Naša selekcija će u petak igrati u polufinalu protiv Rusije.

RepublikaFoto: fiba.basketball/eurobasket
Raširili krila do medalje: Košarkaši Srbije

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 22 poena, dok je Milan Mačvan dodao 13. U selekciji Italije istakao se Marko Belineli sa 18 poena, dok je Luiđi Datome dodao 15.

Italija je dobro ušla u meč i povela 5:0. Srbija se potom trgla i brzo stigla prednost Italijana. Naši košarkaši su prvu četvrtfinu rešili u svoju korist 18:17. Srbija je zaigrala angažovanije i drugoj četvrtini, a prednost našeg tima rasla je iz minuta u minut. Košarkaši Srbije su poenima Bogdanovića, Marjanovića i Jovića napravili seriju 6:0 za samo pedesetak sekundi, a potom su dve vezane trojke pogodili Lučić i Mačvan za plus 11 - 38:27. Italija je uspela da se vrati sa dve trojke, ali je Srbija prvih 20 minuta dobila sa 44:33.

Srbija je sredinom treće četvrtine stigla do najveće prednosti na meču (52:37), ali je Italija ponovo zapretila i serijom 6:0 prišla na osam poena zaostatka. Međutim, usledili su poeni Mačvana, a onda je selektor Italije Etore Mesina zaradio tehničku grešku. Srbija je ponovo stekla dvocifrenu prednost i rezultatom 59:48 ušla u poslednju četvrtinu. Naša selekcija je u poslednjoj četvrtini održavala prednost i došla je do zaslužene pobede.

Srbija će po drugi put igrati sa Rusijom na EP. Naša selekcija je u grupnoj fazi poražena 75:72. U prvom polufinalu EP u četvrtak će igrati Španija i Slovenija.

Tok meča
10. minut: Kraj utakmice. Srbija stiže do ubedljive pobede, 83:67
8. minut: Bogdanović ima priliku za 2+1. Italijani u nok- daunu, Lučić zakucava!
7. minut:  Bogdanović se sprema za NBA, preko dvojice. Na drugoj strani izdaje šut za tri poena Italijane. Kuzmić jednom precizan sa slobodnih bacanja
6. minut: Bogdanović pogađa trojku!
5. minut: Tri napada za redom je imala Srbija, Milosavljević pogađa na asistenciju Jovića. Delineli pogađa novu trojku, njegov 14 poen
4. minut: Milosavljević ubacuje dvojku
2. minut: Bogdanović se budi, i uzima stvar u svoje ruke, četiri poena za dva minuta
Kraj treće četvrtine
10. minut: Tri slobodna bacanja za Bogdanovića, 2 od 3
8. minut: Tehnička greška za selektora Italije Mesinu, Mačvanov deseti poen
6. minut: Bobi Marijanović upisuje deseti poen. Biliga pogađa na drugoj strani
4. minut: Osmi poen upisuje i Kuzmić. Kapiten sjajno, najefikasniji Milan Mačvan sa devet poena
2. minut: Na početku treće četvrtine, Jović dobija treću ličnu grešku. Kuzin zakucava. Kuzmić uzvraća!
Kraj druge četvrtine
10. minut: Kuzmić oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja
9. minut: Datome pogađa novu trojku! Marijanović beleži svoj osmi na drugoj strani, uz to i četiri asistencije
8. minut: Mačvan se pridružuje Bogdanoviću i Lučiću treća trojka, Delineli uzvraća istom merom
6. minut: Lučić pogađa novu trojku za Srbiju
4. minut: Marijanović pravi probleme Italijanima koji se trojkama drže u meču - Heket pogađa, ali Bogdanović pogađa prvu trojku za Srbiju
2. minut: Italijani šutiraju za tri poena 74% dok Srbija nema još ni jednu datu trojku, ali zato imamo osam skokova više
1. minut: Sjajna kombinacija Bogdanović - Jović 20:17 za Srbiju. Meli pogađa novu trojku za Italiju 20:20
Kraj prve četvrtine
10. minut: Marijanović promašuje zakucavanje, međutim Italijani šalju Milosavljevića na liniju slobodnih bacanja, oba puta siguran
9. minut:  Filoj pa Delineli pogađaju nove trojke za Italijane
8. minut: Marijanović je pre par minuta zamenio Kuzmića na poziciji centra i za sada sjajno proigrava saigrače, prvo Micova pa Lučića 10:10
6. minut: Bogdanović i Jović ne dozvoljavaju Italijanima da se "odlepe" na početku meča
5. minut: Bogdan Bogdanović prvi pogađa za našu selekciju, Meli odma uzvraća 7:2
2. minut: Datome postiže prvu trojku na meču, Italija vodi 5:0
Utakmica je počela! Držimo palčeve, samo snažno...