Srbija bez ijednog poraza ide na Mundobasket: "Orlovi" u polusnu nadigrali Francuze!

27.08.2019

11:13

Košarkaši Srbije su u poslednjoj proveri pred Mundobasket nadigrali selekciju Francuske posle neizvesne završnice rezultatom 61:56.

Košarkaši Srbije

Francuzi su bolje ušli u okršaj sa "orlovima". Iako nivo igre nije bio onakav kako smo očekivali, protivnici su bolje kombinovali. Selektor je ponovo odlučio da odmori Bjelicu i Bogdanovića, falilo je agresivnosti i motivacije u našem timu.

Bilo je dosta problema u organizaciji napada, kao da se naši momci nisu najbolje razbudli. Pokušali su preko Marjanovića, ali nije išlo, puštali su Francuze na šut mada ni njima nije išlo najbolje, morali su da se snalaže bez Nanda De Koloa koji je takođe odmarao, ali utisak je bio da su se bolje snašli u većem delu utakmice.

U prvoj četvrtini smo gledali uspavani egal, sa malim brojem poena, ali se situacija znatno popravila posle velikog odmora. "Orlovi" su zaigrali sa više živosti i samopouzdanja, a ključno je bilo zbijanje redova u odbrani. Uspeli su naši da nadoknade dvocifrenu prednost i povedu, ali smo popustili u završnici trećeg perioda. Košarkaši Srbije su postigli više poena u 3. četvrtini nego za celo prvo poluvreme.

Žestoka borba se vodila u poslednjoj četvrtini, ali iako "orlovima" nije bio dan, uspelu su da sa bez ijednog poraza u pripremnom periodu odu na Mundobasket. Presudna je bila odbrana u poslednjoj deonici, Francuzi su poklekli čim su naši momci zbili redove. Jokić se nije proslavio u ovom meču, ali je u finišu dao važnu trojku koju Francuzi nisu uspeli da nadoknade do kraja meča.

Raduljica je bio najbolji kod Srbije sa 13 poena, Jokić je imao 10, Gudurić 9, Micić 7, a Jović i Simonović po 6.

Kod Francuske, Batum je upisao 9, Furnije i Poarije po 7, a Okobo i Laberi po 6.

Srbiju sada očekuje put u Fošan u kojem će igrati utakmice Svetskog prvenstva. Mundobasket kreće u subotu, a Srbija od 09.30 igra protiv Angole.

Dešavanja sa meča Srbija-Francuska ste moglu da pratitite uživo na našem sajtu.

Kraj IV četvrtine Srbija - Francuska 61:56

10. minut - Jović se prošetao kroz reket Francuza!

9. minut - Dosta sreće za Srbiju! Faul u napadu!

8. minut - Jokiiiić iz neugodne pozicije!

7. minut - Jokić koristi jedno bacanje, Jović promašuje za 3!

6. minut - Nestrpljivo igraju naši momci, Jović krade loptu, ali ništa od realizacije! Gudurić promašuje za 3, ali Milutinov izvlači 2 bacanja!

4. minut - Još jedan neiskorišćen napad za Srbiju!

3. minut - Jović koristi samo jedno slobodno bacanje! S druge strane Okobo za 2!

2. minut - Sjajna asistencija Micića za Milutinova! Albisi za 3!

1. minut - Gudurić je imao priliku za 2 plus 1, ali nije realizovao bacanje.

Kraj III četvrtine

10. minut - Nesporazum u odbrani, Batum za 2!

8. minut - Batum za 3! Birčević pogađa za 2, za novo izjednačenje!

7. minut - Jokić pogađa jedno slobodno bacanje!

6. minut - Simonović za 2! Bolje funkcioniše odbrana naših momaka!

5. minut - Dobra odbrana naših momaka, pa brza kontra. Jović 2 plus 1! Srboija vodi prvi put na meču!

4. minut - Bolje igra Srbija1 Trojka Simonovića! Raduljicaaaaaa za 3!

2. minut - Serija "orlova" 7:0. Raduljica prvi dvocifren!

1. minut - Francuzi otvaraju drugo poluvreme trojkom!

RepublikaFoto: Kss.rs

Kraj II četvrtine

10. minut - Tehnička za Marjanovića! Loša igra obe reprezentacije!

9. minut - Nižu se loša rešenja naših u napadu!

8. minut - Marjanović realizuje Simonovićevu zamisao! Francuzi vraćaju!

7. minut - Francuzi održavaju prednost! Poarije još jednom poentira!

6. minut - Kucanje Poarijea!

5. minut - Mbaje poentira uz faul Birčevića!

4. minut - Jokić pogađa jedno slobodno bacanje! Tuman se prošetao kroz reket i poentirao! Micić izjednačuje sa linije slobodnih bacanja!

3. minut - Jokić magičnom asistencijom uposlio Gudurića, laki poeni!

2. minut - Promašene trojke na obe strane!

1. minut - Pokušavaju "orlovi" preko Marjanovića, ali ne ide.

Kraj I četvrtine

10. minut - Bolje kombiniju Francuzi u prvoj četvrtini! Egal!

9.minut - Furnije promašuje za 3, Micić pogađa za 2!

8. minut - Furnije iskoristio neasporazum Birčevića i Gudurića, ali se Birčević ispravalja!

7. minut - Loš pas za Marjanovića kažnjava Gober.

RepublikaFoto: ST/Nemanja Pančić
Tandem Kingsa i danas odmara

6. minut - Furnije za 2 posle greške naših momaka! Gudurić vraća sa poludistance!

5. minut - Raduljica zakucava!

4. minut - Batum pogađa na asistenciju Furnijea, 4:9. Jović iz teške pozicije!

3. minut - Gudurić za prve poene iz igre!

2. minut - Batum pogađa za 2 posle greške Jovića! Bolji početak Francuza!

1. minut - Gober otvara utakmicu sa dva slobodna bacanja. Raduljica uzvraća. Francuzi pogađaju za 3!

Selektor Srbije odmara Bjelicu i Bogdanovića, dok za Francuze neće igrati Nando De Kolo.

"Orlovi" su do sada su zabeležili osam pobeda iz isto toliko mečeva, a Francuzi će svakako našim reprezentativcima uzeti "dobru meru" s obzirom na to da važe za favorite na predstojećem Mundobasketu.

Francuzi su nakon uvodnog poraza od Turske, vezali čak pet trijumfa. Redom su padali Tunis, Crna Gora, Brazil, Argentina i Novi Zeland, što je pokazatelj da se ekipa Vensana Kolea nalazi u dobroj formi.

Selekcije Srbije i Francuske su se u poslednjih 10 godina sastajale čak 14 puta, a u međusobnom skoru je 7-7.