Mnogi su sumnjali, a one su ponovo na pobedničkom postolju: Borbene Srpkinje nokautirale Britanke za bronzu na EP!

07.07.2019

15:08

Sija kao zlato! Košarkašice Srbije su demolirale selekciju Velike Britanije rezultatom 81:55 i domogle se bronzanog odličja na Evropskom prvenstvu, iako su im mnogi osporavali formu, ponovo su "lavice" uspele da prodrmaju košarkašku javnost i dokažu da je Srbija zemlja košarke!

Srbija vs. Velika Britanija

Furiozno su naše devojke otvorile utakmicu, bilo je oscilacija, ali želja je bila evidentna od prvog sudijskog zvižduka. Maja Miljković  je proradila, a ostale devojke su je pratile.

Bila je očigledna razlika u kvalitetu koja je dolazila do izražaja svaki put kada bi Britanke dobro odgovorile na našu igru, ali  "lavice" su odgovarale još bolje, karakterističnom odbranom.

Protivnice su pogađale onoliko koliko su im naše devojke dozvolile, kaznile su Britanke greške Srpkinja nekoliko puta, dobro su se držale, ali ono što nas nije htelo protiv Špankinja proradilo je protiv Britanki, iz neugodnih situacija naše devojke su se vadile trojkama. Srbija je sa skromnih, ali ako uzmemo u obzir važnost meča otišla sa velikih plus 7 na poluvreme, ali ostao je utisak da je moglo da bude više.

Ono što nije štimalo u prvom poluvremenu, "lavice" su ispravile u drugom. Letele su po terenu, a Britanke nisu znale šta ih je snašlo. Posle trećeg perioda prednost je bila nedostižna, čak je rasla do 20 poena, ali naše devojke nisu odstupale ni u jednom trenutku, borile su se do poslednjeg minuta.

Tokom poslednje četvrtine minute su dobile neke igračice koje nisu standardne, i Srbija je mirno privela meč kraju.

Najefikasnija u redovima srpske reprezentacije bila je Sonja Petrović sa 12 poena i 13 skokova. Nevena Jovanović je dodala 11, a Jelena Bruks i Dragana Stanković po osam poena. Maja Miljković imala je sedam, uz tri asistencije.

Na drugoj strani bila je Temi Fegbenl sa 22 poena i šest skokova, dok niko više nije bio dvocifren.

Tok meča ste mogli da pratitte uživo na našem sajtu.

Srbija - Velika Britanija 77:53

Četvrta četvrtina

10.minut - Bronza za Srbiju, bravo devojke!

9. minut - Trojka za Britanke!

8. minut - Jovanović bez milosti za 3!

7. minut - Čeka se slavlje u "Štark" areni, Britanke pogađaju sa linije slobodnih bacanja. Maja Škorić za 3!

5. minut - Pogađaju Britanke, vraća Maja Škorić! Britanke pogađaju sa linije slobodnih bacanja.

2. minut - Ne odstupaju naše devojke!

1. minut - Stanaćev nastavlja sa sjajnom partijom!

Kraj treće četvrtine

10. minut - Smeši nam se bronza!

9. minut - Britanke nemaju rešenje!

8. minut - Raste prednost naših devojaka, Britanke u nokdaunu!

7. minut - Stanaćev za 2!

6. minut - Bruks za 2 posle sjajne asistencije Stanaćev!

5. minut - Sigurne Britanke sa linije slobodnih bacanja! Stanković za 2!

4. minut - Stanković sa poludistance! Jovanović za 2! Srbija hita ka bronzanoj medalji!

3. minut - Jovanoviiiiić za 3!

2. minut - Sonja Petrović nastavlja sa sjajnom partijom! Butulija pogađa, Britanke vraćaju...

1. minut - Dobre odbrane na obe strane!

Kraj druge četvrtine

10. minut - Stanković za 2! Sjajna odbrana naših devojaka!

9. minut - Posle strašnog faula Petrović pogađa jedno bacanje! A ondA Petroviiiiić za 3!

8. minut - Vandervol pogađa za 3!

7. minut - Srbija igra svoju igru, Britanke se i dalje drže! Dobra akcija Britanki!

6. minut - Ide kontra za Jelenu Bruks!

5. minut - Nova trojka za naše devojke! Sonja Petrović!

4. minut - Bolje kombinuju Britanke, ali očigledna je razlika u kvalitetu.

3. minut - Saša Čađo još jednom za 3!

2. minut - Britanke precizne još jednom, Butulija vraća!

1. minut - Otvaraju drugu četvrtinu Britanke poenima!

Kraj prve četvrtine

10. minut - Čađo za 3! Jako bitan koš naših devojaka! Sjajn potez Nikoline Milić, 2+1! Srpkinje se za sve pitaju na terenu!

9. minut - Stao je napad Srpkinja! Britanke su iskoristile poklonjene lopte!

8. minut - Britanke samo na poen zaostatka! Međutim, Petrović se sjano snalazi pod košem!

7. minut - Britanke se potpuno vraćaju u meč.

6. minut - Nekoliko nesmotrenih poteza naših košarkašica.

5. minut - Britanke pogađaju za 2!

4. minut - Nova trojka! Nevena Jovanović!

3. minut - Pogađaju Britanke za 2, Miljković nastavlja sa sjajnom partojom, poveća vođstvo.

2. minut - Miljković sjajno raspoložena posle prodora postiže još dva poena za Srbiju. Britanke sigurne sa linije slobodnih bacanja. Crvendakić pogađa za 3! Sjajno otvaraju utakmicu naše devojke!

1. minut - Miljković otvara utakmicu sa dva poena, branimo naredni napad Brizanki, Sonja Petrović postiže prve poene.

Srbija i Velika Britanija boriće se za bronzanu medalju, pošto su u polufinalu poražene od Španije, odnosno Francuske.

Ove dve reprezentacije odigrale su dva meča na Evropskom prvenstvu. Velika Britanija slavila je 2013., a Srbija 2015. godine.

Izabranice Marine Maljković nisu uspele da naprave preokret protiv moćnih Špankinja, iako su na četiri minuta do kraja došle do prednosti, ali nema vremena za žaljenje, pred Srpkinjama je novi izazov koje sigurno mogu da savladaju.