(VIDEO) SRBIJA POČISTILA BELGIJU!

07.09.2017

16:00

Košarkaši Srbije ostvarili su pobedu u poslednjem, petom kolu grupe D Evropskog prvenstva u košarci nad Belgijom rezultatom 74:54. "Orlovi" završili grupnu fazu sa skorom 4-1.

RepublikaFoto: fiba.basketball/eurobasket
Bogdanović ponovo jedan od primećenijih u našem timu

Izabranici Aleksandra Đorđevića lako su rešili utakmicu protiv Belgije, a rezultat je koliko-toliko bio neizvestan samo u prvoj četvrtini koja se završila 18:13 za našu selekciju.

U nastavku su Bogdanović i drugovi samo malo pojačali gas što je bilo dovoljno da se prednost kroz čitavu drugu četvrtinu uvećava do konačnih 42:25. Poeni su bili sjajno raspoređeni među svim igračima, selektor Đorđević je uspeo da svima da šansu da "osete" parket.

Zaliha koja je stečena na velikom odmoru bila je dovoljna za miran san u nastavku. Ervel, Van Rosom i Lekomt su ostali nemoćni pred granitnom odbranom našeg tima, dok su srpski reprezentativci polako išli ka konačnom cilju.

Poslednja četvrtina je bila samo formalnost, pošto smo uspešno održavali prednost od dvadesetak poena razlike, a kad god su Belgijanci pravili mini-serije od pet, šest poena, naši su promptno reagovali i vraćali se na +20.

U našem timu najbolji su bili Marjanović sa 22, te Bogdanović sa 15 poena. Kod Belgije Lekomt je zabeležio 12, a Ervel 10 poena.

Tok meča
10. minut - Trojka Bogdanovića za konačnih 74:54
8. minut - Trojka Belgijanaca za 69:51, postavlja se samo pitanje konačnog rezultata na ovom meču
6. minut - Naši kao da naizmenično pojačaju ritam, pa zastanu - 65:43
4. minut - Obe ekipe su primetni "spustile gas" - 60:43 za "Orlove"
2. minut - 60:40 nakon novih poena Bogdanovića
ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj treće deonice i dalje je 56:36 za Srbiju uoči poslednjih 10 minuta

9. minut - Srbija ponovo ide na +20 - 56:36
7. minut - Belgija je "prodisala" pored naše odbrane i dala neke poene. I dalje Srbija na bezbednom rastojanju 49:32
5. minut - Malo šta zanimljivo se događa na parketu "Abdi Ipekči" arene, Srbija vodi 47:27
2. minut - Srbija vodi 47:25
TREĆA ČETVRTINA

POLUVREME - Srbija na veliki odmor ide sa ubedljivih 42:25. Poništena trojka Micića u poslednjoj sekundi za +20

8. minut - Srbija ima duplo više poena od protivnika - 38:19
7. minut - Srbija ide na maksimalnih 34:19!
5. minut - Bogdanović povećava vođstvo našeg tima na 28:19
4. minut - Srbija ima +5 - 24:19
Za sada pravilno raspoređeni poeni u našem timu, po 4 za Bogdanovića, Marjanovića i Mačvana...
2. minut - Srbija vodi 20:16, Van Rosom pogađa trojku za Belgiju
DRUGA ČETVRTINA

10. minut - 18:13 za Srbiju na kraju prve deonice

9. minut - Naši i dalje u prednosti - 16:11. Selektor Belgije zove prvi tajm-aut na meču
7. minut - Srbija vodi na 12:9, kad Bogdanović poentira turska publika odmah skače...

5. minut - Na pola prve četvrtine Srbija ima vođstvo 8:7 nakon trojke Lučića

4. minut - Vezuju naši pet poena za vođstvo 5:2
2. minut - 2:0 za Belgiju, koji nakon nekoliko promašaja sa obe strane prvi poentiraju
PRVA ČETVRTINA

Srbija u dosadašnjem takmičenju ima tri pobede i poraz od Rusije koja je danas, očekivano, savladala Veliku Britanij 82:70.

Naša grupa se ukršta sa skupinom C, u kojoj su prolaz dalje obezbedili Španija, Hrvatska, Crna Gora i Mađarska.