MAESTRALNI BOGDAN: Za prvu pobedu Srbije!

01.09.2017

13:30 >> 16:25

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je počela Evropsko prvenstvo, pošto je danas u Istanbulu trijumfovala nad selekcijom Letonije sa 92:82 (21:24, 24:23, 20:13, 27:22) u prvom kolu Grupe D.

RepublikaFoto: fiba.basketball
Odlična partija na otvaranju Evropskog prvenstva: Bogdan Bogdanović

Reperzentacija Srbije na najbolji mogući način je otvorila Evropsko prvenstvo protiv Letonije.

"Orlove" je predvodio Bogdan Bogdanović koji je postigao 30 poena. Milan Mačvan je ubacio 14, Bobi Marijanović 13 poena a Marko Gudurić 9.

Najefikasniji u redovima Letonije bio je Darius Bertans sa 23 poena, dok je njegov brat, Davis postigao 16.

Već sutra našu reprezentaciju očekuje novi duel i to protiv Rusije od 16 časova.

Tok meča
10.minut: Kraj utakmice! Prva pobeda Srbije na Evropskom prvenstvu 92:82!
10. minut: Porzingis vraća trojku, Bogdanović ponovo na liniji slobodnih bacanja

10. minut :  Bogdan Bogdanooović, trojka za Srbiju!

9. minut: 71% šutiraju naši sa linije slobodnih bacanja. Bogdanović oba puta precizan.
8. minut: Kuzmić na sistenciju Jovića 77:82
8. minut: Serija Srbije 7:0

7. minut: Jovićev pogodak uz prekršaj

7. minut: Letonija vodi, dve trojke za redom
6. minut: Dairis Bertrans vraća trojkom Letonce u igru!
4. minut: Samo što se vratio na parket, Lučić dobija peti prekršaj
2. minut: Neće trojka naše, prvo Bogdanović promašuje a potom i Mačvan
1.minut:  Mejners završava današnji meč na početku poslednje četvrtine, zaradio je petu ličnu grešku. Mačvan 2 od 2 sa "slobodnjaka".
Kraj treće četvrtine

10. minut: Sjajna finta Bogdanovića i dva poena kojima se završava treća četvrtina

10. minut: Posle novih poena Pejnersa, Štimac polovičan sa "slobodnjaka" 60:63. Bertrans na liniji slobodnih bacanja 4 od 4.
8. minut: Pejners pogađa za Letoniju, čime prekida dug period u kom naši nisu primili koš, što dobrom odbranom, što zbog toga što Letonci nisu bili precizni!
7.minut: Jalove napade i Srbije i Letonije prekida koš Milosavljevića - 54:62 za naše!
5. minut: Bogdan Bogdanović pogađa treću trojku na današnjem meču!
3 . minut:  Jović krade loptu! Lučić i Porzingis imaju već po četiri faula. Kuzmić na liniji slobodnih bacanja, polovičan učinak 51:49. Mačvan pogađa, još dva poena za naše.
2.minut: Gudurić otvara treću četvrtinu trojkom 49:50!
Kraj druge četvrtine

10.minut: Pejners za vođstvo Letonije na kraju prvog poluvremena. 47:45.

10. minut: Štimac na liniji slobodnih bacanja, 1 od 2! Nerešeno 45:45.
10. minut: Poslednji napad imaće Srbije razlika između dva sata nešto više od sekund. 45:44
9. minut: Bertrans donosi prednost Letoncima. Uzvraća Gudurić 43:44
8. minut: Davis Bertrans pogađa trojku i smanjuje rezultat - 40:42
8. minut: Milosavljević obezbeđuje novi napad Srbije posle promašaja Marijanovića sa linije slobodnih bacanja, prvo je pogodio 35:42 za naše!
7. minut: Sjajni Jović u odbrani koji polaže loptu u koš. Potom još jedna sjajna odbrana Srbije i zakucavanje Marijanovića!
5. minut: Koškanje Milosavljevića i Time, sudije Letonca šalju na slobodna bacanja, izjednačenje.
5. minut: Prva prednost naših, oba puta sa slobodnjaka kapiten precizan. 30:32
4. minut: Lučić pogađa novu trojku za Srbiju! 30:30. Mačvan na liniji za slobodna bacanja, posle sjajne odbrane izabranika Aleksandra Đorđevića!
4.minut: Marijanović pogađa pored raspoloženog Porzingisa koji sa slobodnih bacanja ima polovičan učinak 30:27
2.minut:  Šou Porzingisa! Prvo je blokirao Štimca a potom se još jednom upisao u strelce!
1.minut: Bogdanović otvara četvrtinu sa dva poena. Porzingis pogađa trojku 27:23.
KraJ prve četvrtine
10. minut: Bogdan Bogdanoović! Nova trojka u poslednjoj sekundi prve četvrtine. 24:21!
9. minut: Naši se bude! Lučić pogađa novu trojku za Srbiju. Potom ga Bertrans šalje na liniju slobodnih bacanja. Serija Srbije 8:0.
9. minut: Boban Marijanović dva od dva sa linije za slobodna bacanja. Deset poena prednosti za Letoniju.
9. minut: Birčević ima već dva faula. Bertrans sa linije za slobodna bacanja, oba puta precizan. Izgubljena lopta naših. Škeler na liniji slobodnih bacanja 20:10.
7. minut: Bogdan Bogdanović pogađa prvu trojku za "orlove"! Iz tri pokušaja prva pogođena trojka Bogdanovića. 18:10
7. minut: Bertrans pogađa novu, treću trojku za Letoniju! Sa druge strane još ni jedna trojka nije pogođena.
6.minut: Tima pogađa novu trojku, Bogdanović uzvraća sa dva poena. Obostrana lična greška za Timu i Lučića.
5. minut: Bertrans pogađa prvu trojku na meču, sa druge strane Kuzmić pogađa na asistenciju kapitena Mačvana. 7:5 gubi Srbija.
3. minut: Čvrsta odbrana Letonaca od početka meča. 4:1, prednost Letonije, koja ima tri timska faula. Mačvan postiže dvojku za našu selekciju.
1. minut: Šmic šalje Bogdanovića na slobodnja bacanja, polovičan učinak 2:1 za Letoniju.
Utakmica je počela, prvi napad za Letonce!
Prva četvrtina
Dobro došli na tekstualni prenos utakmice Srbija-Letonija! Naši reprezentativci jure prvu pobedu protiv neugodnih Letonaca na startu Evropskog prvenstva u košarci! U grupi sa našom selekcijom i Letonijom nalaze se još domaćin Turska, zatim Belgija, Rusija i Velika Britanija!