Zar je iko sumnjao? Željko i Fener ponovo na F4!

25.04.2019

19:17

Fenerbahče je drugi učesnik F4 Evrolige. Ekipa Željka Obradovića je u četvrtom meču savladal Žalgiris u gostima sa ubedljivih 99:82, pa se sa ukupnim rezultatom 3:1 ponovo plasirala među četiri najbolja tima u Evropi.

RepublikaFoto: Tanjug
Željko Obradović

Za razliku od prethodnog duela u Kaunasu, u ovom se pitanje pobednika nije postavljalo.

Fener je prvu četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 30:16.

Žalgiris je u drugoj četvrtini uspeo da smanji zaostatak, na poluvreme se otišlo rezultatom 49:41 za Fenerbahče, a početkom treće domaći su prišli na 52:48.

Ipak, predvođeni raspoloženim Ali Muhamedom, gosti su ponovo uspeli da se odlepe i do kraja nije bilo veće rezultatske neizvesnosti.

Ali M uhamed je bio najefikasniji sa 25 poena u pobedničkoj ekipi, naš Marko Gudurić je upisao 11, dok Nikole Kalinića nije bilo u timu. Dvocifreni učinak imali su i Slukas sa 15 i Veseli sa 12 i Erik Grin sa 11 poena. Dejvis sa 25 i Volters sa 18 poena bili su najbolji kod domaćina.