ODLUKA O ŠAMPIONU PADA U BEOGRADU: Zvezda ispustila pobedu u "Morači"

19.04.2019

19:06 >> 19:04

Finalna serija ABA lige se seli opet u Beograd. Budućnost je maksimalno iskoristila domaći parket, slavivši i u drugom meču u "Morači". Budućnost - Crvena zvezda 84:80.

RepublikaFoto: Republika
"Morača"

Delovalo je da će atmosfera biti identična kao u prvom meču u podgoričkoj hali "Morača".

Međutim ipak nije bilo onakvog naboja. U talasima je dolazilo do ushićenja, ali nije bilo konstantnog izražavanja mržnje... Na parketu, u prvoj četvrtini reuzltatska klackalica, i kratki trojkaški obračun dva tima, što je i obeležilo ovaj meč.

Druga četvrtina je krenula loše po crveno-bele, koji u prva četiri minuta nisu uspeli da upišu poene, ali je za to vreme ekipa Budućnosti samo uspela da izjedanči na 25:25, a potom na kratko da preokrene rezultat. Drugi deo četvrtine pripao je ekipi Milana Tomića, koja je u tom kvartalu igre imala i najveću prednost na utakmici.

Domaći su se vratili u igru, posebno trojkom u poslednjoj sekundi pre odlaska na odmor koju je pogodio Klark.

Treća četvrtina se može opisati kao uspon i pad Zvezde. Imali su +10, međutim Budućnost je napravila seriju 12:2, i tako došla do egala. Odžo je pogodio za minimalnu prednost na kraju četvrtine.

Lomilo se i u četvrtoj četvrtini. Kol i Džekson su prelomili u korist Budućnosti, ukupno su upisali 50+ poena.

Najefikasniji pojedinac ovog meča bio je Noris Kol sa 29 poena, a pratio ga je Edvin Džekson sa 23. Na drugoj strani Bili Beron je imao 24 poena, a Muhamed Faje 14.

Igraće se prvi put peti meč, od kada je ovaj sistem takmičenja. On je na programu u ponedeljak od 19 časova, u hali "Aleksandar Nikolić".

Tok meča:

IV četvrtina

10. minut: Dobrić pogađa trojku a potom pravi faul

9. minut: Beron pogađa trojku za nadu gostiju

8. minut: Džekson pogađa trojku. On i Kol ukupno 47 poena

7. minut: Dobrić upisuje poene. Kol konstantno upisuje poene što se utakmica bliži kraju, a Noris Kol upisuje i 24. poen na meču

6. minut: Klark trojku ubacuje Davidovac oba puta sa linije slobodnih bacanja. Klupa Zvezde dobija tehničku

5. minut: Faje igra odličnu utakmicu, u oba pravca. Upisao je 14 poena

4. minut: Četiri vezana promašaja Budućnosti sa slobodnih bacanja. Gledamo slobodnjake Zvezde do kraja meča - Faje siguran jednom. Dobrić upisuje još jedan ofanzivni skok

3. minut: Posle serije domaći, serija i gostiju od 5:0: Gordić promašuje oba slobodna bacanja

2. minut: Tehnička za klupu domaćih - Beron pogađa. Samo jedan poen za Zvezdu

1. minut: Džekson otvara četvrtinu trojkom i faulom, četvrtim. Brzih 5:0 serija Budućnosti. Davidovac sa puno osećaja pogađa poene

III četvrtina

10. minut: Klark je promašio trojku. U Zvezdinim napadima, Rivers, Čović i Beron promašuju. Odžo pogađa na kraju treće četvtine 57:58

9. minut: Gordić donosi rezultatsko poravnanje. Budućnost pravi seriju 12:2

8. minut: Konfuzan napad Budućnosti...Završen trojkom Klarka, Zvezda je imala +10

6. minut: Džekson upisuje poene. Nervozan Milan Tomić koji dobija tehničku

5. minut: Barović promašuje zicer, Davidovcu izlazi trojka sa sa obruča. Kol lako polaže

3. minut: Dobrić pogađa novu trojku za Zvezdu. Potom Odžo pogađa dvojku ali ne i +1, najveća prednost Zvezde

2. minut: Beron pogađa sa "parkinga" trojku. Kol upisuje jedanaesti poen

1. minut: Beron upisuje trojku i svoj 17. poen. Klark pogađa za dva

Utakmica se prati i na "Malom Kalemegdanu"

II četvrtina

10. minut: Bili Beron je primio šamar, a sudije su dosudile loptu za domaću ekipu. Klark uz zvuk sirene pogađa trojku, iz vrlo, vrlo teške situacije

9. minut: Kol pogađa 2+1. On i Džekson najbolji igrači Budućnosti

8. minut: Beron upisuje četrnaesti poen, najveća prednost za goste u ovom susretu za sada

7. minut: Dobra akcija Zvezde, koja je prskočila dva tri otvorena šuta za tri poena. Na kraju Cirbes pogađa za dva, Davidovac zakucava u narednom napadu

5. minut: Kešelj prvi put na parketu. Čović precizan oba puta sa slobodnih bacanja. Beron polaže. Klark dvojku vraća

4. minuta: Zvezda još uvek bez poena u ovoj četvrtini, Budućnost ima seriju 5:0. Sada već 7:0, poeni Gordića. Beron upisuje poene za beogradski tim

3. minut: Džekson upisuje deseti poen na meču. Budućnost je već ispunila bonus

2. minuta: Klark, isto kao i Čović, pravi dva brza faula i napušta igru. Bitadze pravi faul nad Odžom koji je probao da zakuca, ali ovako promašuje sa slobodnih bacanja

1. minut: Filip Čović pravi dva brza faula, i to može da bude problem za crveno-bele. Loša realizacija Budućnosti sa slobodnih bacanja, jedno od dva pogađa Gordić

I četvrtina

10. minut: Sudije su gledale usporeni snimak, i procenili su da je Lazić napravio tehničku grešku. Bel jedno od dva pogađa, i to su jedini poeni posle opisanih dešavanja. Rivers promašuje iz dva pokušaja, ali Faje uspeva da ispravi i ubaci poene na kraju prve deonice

9. minut: Faje pogađa novu trojku

8. minut: Cirbes je doskočio na nogu Fajea. Ne zna se da li se radi o ozbiljnoj povredi

7. minut: Dobrić pogađa trojku a potom i Kol. Potom i Beron pogađa za tri poena

6. minut: Faje sjajan u odbrani. Beron poentira za izjednačenje. Šehović polaže za novu prednost domaćina

5. minut: Pet poena je vezao Džekson, a potom pravi seriju za svoju ekipu od 8:0. Faje poenima prekida seriju

4. minut: Barović dobrim blokovima stvara prostor saigračima da poentiraju već, drugi, treći put. Faje precizan oba puta sa "slobodnjaka"

3. minut: Barović upisuje poene. Šehović promašuje trojku, ali Beron upisuje tri poena

2. minut: Odžo dominantno zakucava. Kol na drugoj strani 2+1

1. minut: Crvena zvezda u prvom napadu ne uspeva da upiše prve poene, promašaj i na drugoj strani

18.52 - Možda je deo tribina zatvoren, ali su se domaćini snašli da što više napune halu...

18.45 - Izlazak igrača Zvezde, i opet skandiranje "Ubi cigana"

18.40 - Bilo bi sjajno da regionalna liga dobije dva predstavnika u Evroligi. Više o tome možete pročitati OVDE

Dvorana: Morača
Sudije: Javor, Petek, Nikolić

Budućnost: Džekson, Kol, Šehović, E. Klark, Barović, K. Klark, Gordić, Bitadze, Popović, Bel, Nikolić, Vilijams.

Crvena zvezda: Čović, Kešelj, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Simanić, Rivers, Cirbes, Odžo.