ZVEZDA SE NE ŠALI: Ubedljiva pobeda na startu finalne serije - Budućnost pala u vreloj atmosferi "Pionira"

12.04.2019

16:25 >> 19:14

U vatrenoj atmosferi "Pionira", Crvena zvezda je pobedom započela finalnu seriju regionalne ABA lige protiv Budućnosti, rezultat je bio - 91:72.

Navijači Zvezde

Utakmica je počela sjajnom odbranom na obe strane. Gosti su prvu četvrtinu završili sa dva poena prednosti - 18:20.

Druga četvrtina, nikada duža. Pregršt slobodnih bacanja, sudijske nedoumice i pregledavanje snimaka, kao i konsultacije arbitara među sobom. Izbacivanje navijača iz dvorane, dodatno je produžilo drugi period utakmice, koji je bio propraćen rezultatskom klackalicom. Potez koji je mogao da razbudi i nagovesti bolji nastavak susreta viđen je u poslednjem minutu kada je Beron asistirao Fajeu, a ovaj sjajno zakucao.

Ipak, ne lezi vraže. U nastavku meča još teže do poena. Ukupno devet, za pet minuta igre u trećoj četvrtini. Rastegnut meč...Ali Zvezda prvi put dolazi do osetnije prednosti i dvocifrene prednosti  58:47.

Najubedljivija prednost bila je 15 poena.

Budućnost početkom poslednje četvrtine ubacuje dve trojke, međutim domaća ekipa nije dozvolila da se rezultatski gosti približe, pa su igrali dovoljno da upišu prvu pobedu u seriji, i da povećaju prednost i na 20 poena. Dvanaest trojki su crveno-beli upisali na meču. Četvrta pobeda crveno-belih u isto toliko mečeva ove sezone sa Podgoričanima.

Beron je meč završio sa 19 poena, Dobrić je dodao 12, a poene su postizali i svi ostali igrači osim Nenadića. U Budućnosti je jedini "dvocifreni" bio Noris Kol sa 18 poena.

Naredni meč igra se u nedelju, 14. aprila od 19 časova, na istom mestu pre nego što se serija preseli u Podgoricu.

Tok utakmice:

IV četvrtina

Kraj utakmice

9. minut: Klark pogađa poene za Budužnost. Kol zakucava - 15 poena na meču. Ubacuje Kol i trojku

7. minut: Beron pogađa novu, 11 trojku na meču za Zvezdu. Potom i dvanaesta

6. minut: Lazić pogađa trojku, i sada je sigurno da Zvezda odnosi pobedu u prvom meču

4. minut: Čović dolazi do novih poena, i vraća prednost sa početka četvrtine +13

3. minut: Nikolić pogađa novu trojku

2. minut: Bel ubacuje petu trojku iz 20 pokušaja za goste. Dobrić se odlično snalazi u napadu, deseti poen

1. minut: Počela je poslednja četvrtina. Zvezda ulazi sa +13

III četvrtina

KK Crvena zvezda

10. minut: Villijams promašuje oba slobodna bacanja. Ne može ekipa iz Crne Gore da pogodi ni sa "slobodnjaka". Budućnost je vezala pet poena, ali Dobrić u poslednjoj sekundi ubacuje trojku

8. minut: Bili Beron mudro ubacuje poene, 11-0 serija

7. minut: Faje zakucavanjem dovodi Zvezdu do dvocifrene prednosti prvi put na meču. Ne može Budužnost da "ubode" poen.

6. minut: Cirbes je čekao u "reketu" uspeo je da pogodi 2+1

5. minut: Beron postiže trojku

3. minut: Kol pogađa trojku. Četvrta trojka za goste na utakmici. Beron uzvraća istom merom

2. minut: Tehnička za Lazića. Beron u seriji promašaja

1. minut: Nastavak meča počinje promašenom trojkom Budućnosti. U nastavku tri trojke promašene u prvom minutu koji je prošao bez pogođenog poena

II četvrtina

10. minut: Faje zakucava na asistenciju Berona. Sjajno!

9. minut: Pet vezanih poena Čovića, dva sa "slobodnjaka" i trojka u narednom napadu. Čović je upisao i treći faul. Cirbes upisuje na poene na sjajnu asistenciju

8. minut: Džekson je bio polovičan sa slobdonih bacanja, lopta mu se odbila u ruke pa je upisao tri poena u jednom napadu

6. minut: Kakva trojka Berona! Gordić na drugoj strani 2+1

5. minut: Prve poene iz igre Perperoglu pogađa. Davidovac promašuje za tri poena - lopta izlazi iz obruča

4. minut: Ugruvao se Beron posle pada, a možda ga je to omelo pri šutiranju slobodnih bacanja, pošto je prvo promnašio, drugo pogodio - Zvezda 50% - 10 slobodnih 5 ubačenih

2. minut: Opet nervoza na parketu, Rivers i Barović su bili u klinču za loptu, Cirbes se umešao i tu je došlo do gurkanja. Sudije su posle proverenog snimka Riversu dosudile tehničku

1. minut: Simanić "iz kornera" pogađa treću trojku. Barović ubacuje poene na drugoj strani. Klark pogađa trojku na drugoj strani

I četvrtina

RepublikaFoto: starsport

10. minut: Marović upisuje poene. Klark i Cirbes su se malo "pokoškali" ali je brzo rešeno. Gosti vode posle prve četvrtine - 18:20

9. minut: Dobrić upisuje ofanzivni skok a potom i poene

8. minut: Sjajni poeni Kola, koji u kratkom vremenskom intervalu ubacuje šest poena

7. minut: Gordićev trk od koša do koša završen polaganjem. Peperoglu na liniji za slobodna bacanja 1 od 2

6. minut: Davidovac pogađa prvu trojku za Zvezdu, prva prednost domaćina. Faje dodaje još jednu trojku

4. minut: Faje je imao slobodan šut za tri minuta, ali nije pogodio. Odlična defanziva u ovim trenucima na obe strane. Odžo ponovo precizan

3. minut: Odžo je pogodio za crveno-bele, potom je bio polovičnog učinka sa slobodnih bacanja

2. minut: Druga trojka Bitarcea - 0:6

1. minut: Utakmica je počela. Budućnost je imala prvi napad. Lazić pravi prvu ličnu na meču. Po napad na obe strane, ali bez poena. Bitarce pogaša trojku

Startna petorka crveno-belih

18.50 - Kao po običaju, ko je igrao za Partizan posebno je vrećan pred "delijama" (isto je i u obratnom slučaju): Ovaj put Gordić na meti "delija"

18.45 - Izlazaka na parket igrača domaće ekipe. Zvižduci gostujućim igračima

18.40 - Zvezdini košarkaši su u dobrom raspoloženju došli na utakmicu

18.35 - Zvezda će i u ovaj meč ući bez Džoa Reglenda, startnog plejmejkera koji se povredio tokom prvog meča sa crno-belima.

18.30 - Crveno-beli su sva tri puta dobila Budućnost ove sezone, jasno je da je finalna serija slučaj za sebe i da bi sa iskustvom od prošle sezone Crvena zvezda morala da uđe obazrivije u duele koji počinju večeras.