Bogdanova partija iz snova nedovoljna za trijumf Kingsa!

31.03.2019

07:20

Košarkaši Sakaramento Kingsa doživeli su poraz na gostovanju Hjuston Roketsima rezultatom 119:108.

Sjajna partija Bogdana Bogdanovića

Srpski košarkaš iz redova kluba iz Kalifornije Bogdan Bogdanović je odigrao jedan od najboljih mečeva ove sezone. On je za 35 minuta ostvario učinak od 24 poena (8/14, 5/7 trojke), devet skokova i osam asistencija. Nemanja Bjelica nije igrao na ovom meču.

U pobedničkom taboru daleko najbolji bio je neverovatni Džejms Harden koji je imao tripl-dabl od 50 poena – na kraju je imao 50 poena, 10 skokova i 10 asistencija, uz 13/30 igre, trojke 7/22.

Kingsi su tokom celog toga meča bili u igri za pobedu, ipak Hjuston je u poslednjih par minuta odigrao daleko bolje i na kraju stigao do 49. trijumfa u sezoni.

Bogdanović je posebno dominirao u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 18 poena, ali nažalost tu igru nije mogao da ponovi i u nastavku utakmice.

Pored "Brade" sjajan duel odigrao je i 24 poena i 15 skokova, Kris Pol je imao 22 poena, pet asistencija i četiri ukradene lopte, dok je Erik Gordon postigao 17. U poraženom sastavu Begli junior došao je do učinka od 20 poena i 12 skokova, Hild je imao 21, a Foks 18. Podbacio je Herison Barns sa svega osam poena.

Roketsi imaju skor 49/27, a Kingsi 37/39.