DOMINACIJA MESIJA I DI MARIJE: Moćna Argentina dala PET KOMADA!

16.11.2022

19:30

Nemilosrdni Gaučosi.

Lionel Mesi i Anhel Di Marija

Fudbaleri Argentine deklasirali su Ujedinjene Arapske Emirate sa 5:0 u prijateljskoj utakmici u Abu Dabiju.

Leo Mesi i društvo su na taj način imali savršenu poslednju proveru pred start Mundijala u Kataru i još jednom pokazali da će biti ozbiljni kandidati za osvajanje najvrednijeg fudbalskog pehara.

Anhel di Marija i Leo Mesi su nosili Argentinu u prvom poluvremenu, posle kojeg je već bilo 4:0.

U 17. minutu Leo je nesebično uposlio Hulijana Alavareza, kome nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Di Marija je u 25. minutu postigao najlepši pogodak na utakmicu, Akunja je centrirao, a fudbaler Juventusa je volej udarcem povisio na 2:0. Isti igrač je 11 minuta kasnije postigao novi gol, pa su Gaučosi poveli sa 3:0.

Mesi je svoj jedini pogodak postigao pred kraj prvog dela igre.

U nastavku utakmice Argentinci su, očekivano, spustili ritam i postigli još samo jedan pogodak, a strelac je bio Hoakin Korea.

Reprezentacija Argentine svoj prvi meč u Kataru igra protiv Saudijske Arabije 22. novembra.

Pored njih u ovoj grupi su još Poljska i Meksiko.