STOJKOVIĆ TRLJA RUKE: Sjajna vest za Piksija uoči Svetskog prvenstva u Kataru!

22.10.2022

18:56

Selektor će biti zadovoljan.

Dragan Stojković

Fudbaleri Majorke napravili su iznenađenje pobedivši na Mestalji Valensiju rezultatom 2:1.

U pobedi kluba sa prelepog ostrva učestvovali su srpski reprezentativci Predrag Rajković i Matija Nastasić.

Sjajni čuvar mreže je odigrao još jednu dobru partiju, te je primio samo jedan gol i to sa bele tačke.

Predrag Rajković

Sa druge strane, Nastasić je igrao poslednjih 20-ak minuta i svoj posao odradio je veoma dobro.

Njihove partije sigurno su obradovale i selektora reprezentacije Dragana Stojkovića Piksija, koji ima sve više raspoloženih fudbalera uoči početka Svetskog prvenstva u Kataru.

Što se tiče same utakmice, posle prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je Edinson Kavani sa bele tačke doneo prednost Valensiji u 52. minutu.

Majorka je izjednačila preko Vedata Murićija, koji je pogodio penal u 66. minutu. Veliku pobedu gostima doneo je Kang-In Li u 83. minutu.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, pa je gost odneo velika tri boda sa Mestalje.

Posle 11 odigranih kola Valensija se nalazi na poziciji broj devet sa 15 osvojenih bodova, dok je Majorka tri mesta niže sa tri osvojena boda manje od večerašnjeg rivala.

U narednom kolu ekipa Đenara Gatuza imaće veliki izazov pošto će na svom terenu ugostiti Barselonu.

Ekipa Majorke će, takođe, igrati na svom terenu protiv tima iz Barselone, a u pitanju je, naravno, Espanjol.