IGUAIN NIJE USPEO DA SE OSVETI DAMI: Juve vlada Italijom!

11.11.2018

21:53

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima Milan sa 2:0 u derbiju 12. kola italijanske Serije A.

FK Juventus

Juventus je na gostovanju na stadionu "San Siro" bio bolji rival tokom celog meča, a do prednosti je došao već u osmom minutu kada je Aleks Sandro proigrao Marija Mandžukića koji je lako savladao Đanluiđija Donarumu.

Imao je Juventus kontrolu nad utakmicom i u nastavku, ali je Milan u 41. minutu propustio odličnu priliku da dodje do izjednačenja.

Argentinski napadač Gonsalo Iguain je promašio penal, a deluje da je Kristijano Ronaldo pomogao golmanu Šćešnom na koji deo gola da obrati pažnju.

Drugi deo meča nije doneo previše uzbuđenja koje je viđeno tek u samom finišu i to u poslednjih 10 minuta.

Prvo je u 81. minutu posle jedne odbijene lopte Kristijano Ronaldo "zakucao" loptu u mrežu Donarume, da bi potom tri minuta kasnije Iguain, iznerviram odlukom arbitra usled jednog prekšaja, zbog prigovora dobio drugi žuti karton i tako teren morao da napusti ranije.

Juventus je prvi na tabeli 34 boda, dok je Milan peti sa 21.