SVE ĆE DA GORI: Superklasiko u finalu Kopa Libertadores

01.11.2018

09:03

Argentinski velikani Boka Juniors i River Plata igraće u finalu za trofej Kopa Libertadores, nakon što su "plavo-žuti" eliminisali Palmeiras zbog remija 2:2 u Sao Paulu.

Boka je imala velikih 2:0 iz prvog meča, a onda praktično sve rešila u 18. minutu revanša kada je pogodio Ramon Abila.

Palmeiras je početkom drugog poluvremena uspeo da preokrene i donekle unese neizvesnost preko Luana u 53. i Gustava Gomeza u 60, ali je sve dileme otklonio Dario Benedeto deset minuta kasnije.

Dan ranije "milioneri" su uz dosta tenzije prošli drugi brazilski tim Gremio 2:1 i to golom u sudijskoj nadoknadi iz penala putem VAR-a, pa će se boriti za drugi pehar Kopa Libertadores, a Boka za sedmi.

Argentinski "Superklasiko" na programu je 7. i 11. novembra, a prvi domaćin je Boka.

Biće to četvrti i peti sudari dva najveća argentinska kluba samo u ovoj godini, a prethodna tri puta slavio je River i to svaki na Bombonjeri bez primljenog gola 1:0, 2:0, 2:0.