Leganes skalpirao Barsu: Pike poput amatera

19:50 >> 19:54

Fudbaleri Leganesa su upisali prvu pobedu u ligi i to protiv pretedenata na titulu - Barselonu.

RepublikaFoto: twitter.com/ C.D. Leganés
FK Leganes

Ernesto Valverde je na klupi ostavio Đordija Albu i Luisa Suareza, i delovalo je da to i nije loša odluka pošto su gosti na večerašnjoj utakmici došli do prednosti preko Kutinja.

U drugo poluvreme Leganes je ušao borbenije, sa verom da mogu da postignu pogodak. To su učinili dva puta za svega 60-ak sekundi.

El Zahar je u 52. minutu, da bi u sledećem napadu Pike asistirao Oskaru za preokret Leganesa. Neverovatna greška Španca koji je na penal namestio loptu protivniku koji je savladao Ter Štegena.

Drugih 45. minuta Barselona je igrala veoma loše, a zapanjujuć je podatak da je 12 kilometara više pretrčala domaća ekipa.

Viljareal je savladao Atletik Bilbao u gostima 0:3. Strelci za žutu podmornicu su bili Fornals, Mori i Ekambi.