ČOVEK ODLUKE: Bivši Partizanovac stigao do novog trofeja!

26.08.2018

08:53

Nekadašnju fudbaler Partizana i ljubimac "grobara", Brazilac Leonardo, osvojio je Superkup Ujedinjenih Arapskih Emirata sa svojim timom Al Vahda nakon neverovatnog preokreta i boljeg izvođenja penala.

RepublikaFoto: Tanjug
Leonardo de Souza

Brazilcu je ovo bio debi u novom klubu, a na protivničkoj strani stajala je ekipa Al Aina. Leonardo je šansu da prvi put istrči na teren dobio početkom drugog dela igre. Ipak, do 62. minuta delovalo je da će njegov tim doživeti pravi debakl jer je rezultat tada glasio 0:3 za protivnika. Tada sve kreće da se menja. Rezultat je na kraju 90. minuta glasio 3:3, a pobednika su odlučivali jedanaesterci.

Leonardova ekipa bila je bolja, a odlučujući penal izveo je upravo Brazilac kome je ovo bio prvi trofej od odlaska iz Partizana sa kojim je stigao do duple krune pretprošle sezone.